1.B TŘÍDA skupina B 18. kolo 19.-20.4.2014

1.B  TŘÍDA  - SKUPINA B

VĚTŠINA  ÚČASTNÍKŮ JE PŘINUCENA MYSLET NA ZÁCHRANU

Po pěti jarních odehraných kolech 1. B třídy zbývá do konce tohoto soutěžního roku sehrát ještě dalších osm kol. Nicméně každé s přibývajících kol tím více zamotává sestupové klubko s týmy, které začínají mít existenční starosti.  Již nyní je to minimálně polovina účastníků, respektive týmy od 6. místa. Po tomto kole k nim přibyl také Štěnovice, Losiná, Strážov a nečekaně se propadly také Hradešice, které klesly na předposlední místo. Jedinou doménou soutěže jsou Žichovice. Ty z pozice lídra vládnou z pozice kvality i kvalitní koncovky, což ostatně pocítily v tomto kole Měčínští, které inkasovaly v Žichovicích nepopulárního  bůra. Největší vzestup mimo lídra soutěže udělal na jaře Sokol Pačejov, který v tabulce vystoupal až na třetí příčku.

ST. SMOLIVEC - HORAŽĎOVICE  B   3 : 4 ( 1: 2)

Branky: Hrkel, Procházka, Strejc - Vachužka 2, Sova, Želiska; ŽK: 1:2 , diváků 60.

PAČEJOV -  DLOUHÁ   VES  1 : 0 (0 : 0)

V prvním poločase se hrál poměrně nezáživný fotbal „od vápna k vápnu“, prakticky bez gólových příležitostí. Za zmínku stojí snad jen nebezpečná střela Jardy Kubaně  z 20.minuty po pěkné kombinační akci. Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. V 54.minutě hlavičkoval Jirka Mrázek po rohovém kopu těsně vedle. Bylo jasné, že kdo dá branku, tak patrně vyhraje. To se nakonec podařilo domácím, když v 67.minutě parádně uvolnil Pepa Hlůžek střelce Pepu Ticháčka a ten prostřelil hostujícího gólmana. Hosté poté přidali a v 80.minutě dokázali zahrozit. Tutovku zkušeného Kulhánka však reflexivně vyrazil brankář Ondra Štěpán. Závěrečný nápor tvrdě hrajících hostů oslabil Petr Pechek zbytečným faulem, za který si vykoledoval rovnou červenou kartu. Když v 90.minutě kryl Štěpán další Kulhánkovu střelu, bylo jasné, že další tři body zůstanou doma. Domácí tak prodloužili vítěznou sérii už na 4 zápasy a před nedělními dohrávkami se vyhoupli na 2.místo v tabulce 1.B třídy. Utkání řídil rozhodčí Vlastislav König z Města Touškov před velmi slušnou návštěvou 150 diváků.

Sestava Pačejov:  Štěpán –  Bokr – Lávička – Klásek  – Pavelec – Polena – Hlůžek  – Kolářík - Mrázek  – Ticháček J. – Kubaň. Střídali: Fiřt, Hora

Branky:67. Ticháček Josef

Rozhodčí: Vlastislav König, ŽK: 1: 5, ČK: 0:1(Petr Pechek), 150 diváků.

ŽICHOVICE - MĚČÍN   5 : 0 (2 :  0)

Radim Šiška

V dalším domácím zápase jsme přivítali celek Měčína, který se pohybuje v popředí tabulky 1.B třídy. I na našem hřišti po většinu utkání prokazoval svou kvalitu, ale přestože byli hosté v poli vyrovnaným soupeřem, zápasy se rozhodují v koncovce, a tam byl rozdíl patrný.

Ospalý úvod zápasu převážili domácí na svou stranu díky rychlým protiútokům. Po jednom z nich neudržel brankář hostů střelu Butnara a důrazný Hlaváč dorážel do odkryté branky. Další šance však domácí nevyužili a hosté se dostali do zápasu. Vytvořili si však jedinou gólovou příležitost, ale hlavičku měčínského útočníka zlikvidoval Rojík. Žichovice své nadějné situace neřešily dobře a skóre se tak měnilo až v závěru poločasu, kdy rychlou kombinaci zakončil Butnaru.

Ve druhém poločase domácí zkušeně, i když trochu pasivně, čekali na své příležitosti a ty pak trestali. Sami před brankářem hostů se postupně nemýlili Šiška, Hlaváč ani Honza Beneš. Nakonec u pěti branek zůstat nemuselo, ale i tak odcházeli domácí příznivci ze zápasu spokojení. Další test nás čeká za týden v Dlouhé Vsi a doufáme, že vás naše výkony i výsledky budou inspirovat i k návštěvě tohoto prestižního zápasu.

Branky: Hlaváč 2, Butnaru, Šiška, Beneš J., rozhodčí  Sladký, Fanfule, Pena, ŽK 0:1, diváků 120.

Sestava Žichovic: Rojík – Mourek, Frýzek, Šimáček, Brož (55.Štěpán) – Butnaru, R.Beneš, Bálek (70.Špírek), Šiška, J.Beneš – Hlaváč

STRÁŽOV - STARÝ PLZENEC   1 : 2 (0 : 1)

Domácí nesehráli s druhým celkem tabulky kvalitní partii. Přesto si v závěrečné části zápasu dokázali vytvořit tlak, podařilo se jim vstřelit kontaktní gól  , ale k vyrovnání jim chybělo větší štěstí v koncovce. Soupeři tak stačil průměrný výkon k tomu, aby si odvezl tři body. Nicméně o tom , že druhý v tabulce  příliš  nepřesvědčil. Nejlepší byla skupinka jejich příznivců, která sympatickým způsobem svůj tým po celý zápas povzbuzovala.

Branky: 14. Parlásek Josef, 57. Houdek Pavel – 83. Presl Aleš.

Rozhodčí : Kafka Václav , Nesvadba Karel, Sitarčík Petr.

Sestava Strážov : Javorský – Michel, Hosnedl Jiří, Denk Milan, Kološ David, Čížek Vladimír, Uruba Ondřej , Faltín Tomáš (40. Drmola Luboš), Janka Luděk, Mayer Broněk (60. Chaluš Michal), Presl Aleš.Trenér Presl Petr.

Sestava Starý Plzenec : Sengo – Brejcha (31.Batěk), Houdek (80-. Směšný), Kratschmer, Bláha, Drohobeckyj (72. Zikmund), Fuja, Košťál, Vyskočil (90. Forejt). Trenér Hudeček Jiří

Sestřih z utkání – video později po zpracování.

RAPID PLZEŇ „B“ -  HRADEŠICE  3 : 1 (2 : 1)

Milan Černík

Hosté tentokrát neprospali začátek, na soupeře doslova vlétli a aktivním presinkem nutili domácí obranu k chybám a v první čtvrthodině zápasu si vytvořili 3 gólové šance. D. Novák, J. Kopal a J. Hnojský ale v koncovce selhali, a to zřejmě rozhodlo o osudu celého utkání. Hosté poté nepochopitelně přenechali hru domácím a chybující obrana dovolila domácím ve 20.´ otevřít skóre. Hosté pak ještě dokázali ve 26.´ vyrovnat J. Hnojským, ale žalostným výkonem si koledovali o potrestání. To přišlo ve 37.´ utkání, domácí vedli 2:1 a svoje vedení mohli potvrdit ve 40.´ z penalty, která se kopala po faulu M. Šmrhy. Naštěstí pro hosty skončil míč na tyči, a tak měli hosté stále šanci vývoj utkání otočit. Vrchol zmaru přinesla 45.´, kdy M. Hlaváč v dobré pozici ještě přihrával zcela volnému T. Nováčkovi, který ale trefil jen boční tyč odkryté branky. Rozhodčí sice nejprve odpískal gól, neboť nevěřil, že taková šance se dá neproměnit, ale po protestech domácích ho zase správně odvolal.

Šance na vyrovnání vzrostla hostům v 55.´ utkání, kdy byl po zákroku na J. Kopala vyloučen hostující gólman Matějka, kterého v brance nahradil jeden z hráčů v poli. Tato situace ale paradoxně pomohla domácím, kteří od té doby hráli o mnoho lépe, přesně kombinovali a i proti často dvojnásobné přesile zatápěli hostující obraně. Hosté hráli doslova tragicky a v křeči, míč jim odskakoval od kopaček a nepomohlo ani pětinásobné střídání. Tak jako v předchozích 2 venkovních zápasech mohli hosté přesto dosáhnout alespoň na 1 bod, když v samotném závěru postupoval M. Kodýtek sám na domácí branku, ale náhradní brankář jeho střelu špičkou kopačky zázračně vykopl a z následného protiútoku v duchu "nedáš - dostaneš" vstřelili domácí 3 branku.

Hradešice se tak propadly na přímou sestupovou pozici a nezbývá než doufat, že tato situace donutí některé hráče přehodnotit přístup k fotbalu.

Branky: M. Ulbrik 2, O. Faist - J. Hnojský

Rozhodčí: M. Plundrich, ŽK 1:2, ČK 1:0, 50 diváků

Sestavy:

Rapid: J. Matějka - T. Páník, J. Buček, O. Hodan, O. Baroch, J. Hlaváč, O. Janout, M. Ulbrik, V. Žák, T. Davídek, M. Morávek, náhr. O. Faist, Z. Jiskra

Hradešice: F. Míček - M. Hlaváč, M. Šmrha, M. Kodýtek, T. Nováček (M. Buchta), L. Melka (D. Hlavin), J. Hnojský, M. Florian (V. Metlička), P. Melka (J. Sekyra), J. Kopal, D. Novák (L. Šmrha)

Štěnovice  - Žákava 2: 2 ( 2: 1)  PK 5:3

ŽK: 1:2 , diváků 70.

Přeštice B – Losiná   3: 1 ( 2: 1)

Branky: Trdlička, Šobr, Švarc - Votípka; ŽK: 1:2