OKRESNÍ PŘEBOR MUŽI 18. kolo 19.-20.4.2014

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

Okresní přebor -  aktuální výsledky

MEZI ASPIRANTY NA TŘETÍ MÍSTO PŘIBYLA NOVĚ I LUBSKÁ REZERVA

Po minulém kole, kdy výhrou doma nad lídrem tabulky snížil Svatobor  Hrádek na první místo na rozdíl čtyř bodů se v 18.kole  přetahovaná o první místo poněkud vyjasnila a Chanovice pro těsné výhře nad klatovskou rezervou znovu cítí s pětibodovou rezervou jistější. K této jistotě  jim dopomohla  ztráta bodu Svatoboru v Bolešinech. Prohra klatovské rezervy, výhra Běšin ve Velkém Boru to jsou výsledky  které více zamotala boj o třetí místo . Nově po domácí výhře v derby nad Sokolem Vrhaveč se do řady čekatelů na  bronz zařadila také lubská rezerva.  Z první  jarní  bodový přírůstek  po pěti kólovém půstu si připsala doma před pěknou diváckou návštěvou  Železná Ruda.

VELKÝ BOR - SOKOL BĚŠINY  0 : 1|(0 : 0)

Miloslav Kolář

V úvodu utkání, ve kterém měli domácí napravit reputaci z nepovedeného minulého kola, když i zásluhou absence několika klíčových hráčů neomluvitelně propadli na půdě posledního Švihova, začali mírně agresivněji hosté a v 15‘ musel domácí Václavík vyrážet střelu hostů na roh. Poté byla na domácích vidět snaha ovládnout hru, měli několik brejkových příležitostí, ale bez gólového efektu. A když se neprosadili ani hosté, ani domácí červený hlavou v gólové šanci na malém vápně, skončil poločas bez branek. Posledně jmenovaný se ocitnul ve dvojnásobné gólové šanci i v úvodu poločasu druhého, ale ani hlavou po centru Bláhy, ani dorážkou se proti hostujícímu gólmanovi neprosadil. V 60‘ stálo při domácích štěstí, když hosté minuli jejich zcela odkrytou branku. Když se opět Červenému nepodařilo správně trefit centrovaný míč, hosté po drobné chybě domácí obrany šli v 70‘ do vedení. I když na domácích byla vidět snaha a bojovnost, byl trochu znát zřejmě věkový rozdíl, když hosté byli u všeho dříve. V poslední desetiminutovce si domácí vytvořili tlak a vynutili sérii rohových kopů, a když ani Vrána neproměnil loženou šanci v poslední minutě zápasu, odjížděli domů před nespokojenými domácími fanoušky spokojenější hosté.

Branky: 65‘ Vališ Jaroslav

Rozhodčí:Pastyřík Vladimír;ŽK:0 : 1;Diváků :100

ŽELEZNÁ  RUDA - TJ SUŠICE B 2 : 2 (0:2) PK  6:7.

Po velmi kvalitním fotbale z obou stran s velkým počtem šanci na obou stranách,zkončil zapas zaslouženou remizou,kdy v penaltovém rozstřelu byli  šťastnější  hosté .

Branky: 58. Duda Jaroslav, 61. Lehečka Jakub - 17. Hubáček Pavel, 32. Klíma Tomáš.

Rozhodčí Miroslav Šmrha, ŽK 1:0, diváků 100.

BOLEŠINY - HRÁDEK  2 :2 (2 :0 ) PK 3 : 4

Branky: 19. a 35. Roháč Jan - 65.(PK)a 68. Brabec Jiří .

Rozhodčí: Bureš Jiří; ŽK: 2:4 ; Diváků :80.

CHANOVICE - KLATOVY B  3 : 2 (2 : 0)

Oldřich Šebek

Chanovice přivítali na domácí půdě velmi silného soupeře z Klatov. Od začátku se do Klatov "zakousli" a v prvních 30 minutách na hřišti dominovali. Ve 12.minutě se po dorážce trefil Ondra Srb a za 2 minuty zvýšil hlavou Jaroslav Prýmas. Ke konci poločasu se hra vyrovnala, i když si domácí vypracovali další slibné šance ke skórování, zatímco soupeř žádnou. Jak již bývá zvykem, nevyhnulo se mužstvo Chanovic herního výpadku, který započal od začátku druhého poločasu. Domácí nepřistupovali k hráčům a přenechali Klatovům hru vprostřed pole. Výsledkem bylo srovnání skóre. Domácí však posledních 15 minut začali hrát svoji hru a byli aktivnější. V 62. minutě nastoupil na hřiště již uzdravený Lukáš Černohorský, hra se zklidnila a tento v 82.minutě vyslal krásný pas na Romana Kábu, který zajistil domácím 3 body.

Branky: Srb Ondřej, Prýmas Jaroslav, Kába Roman - Lužný Jakub, Brož Jan, Rozhodčí Cihlář Jan, ŽK 1:7, ČK: 0:1 v 84 min. Kotáb Zdeněk po druhé žluté kartě, diváků 100

NEZAMYSLICE – JANOVICE    0 : 2 (0 : 1)

Podrobnosti nehlášeny.

Branky : 20. Hájek Matěj , 88. Müller Jan

Rozhodčí Švátora Petr, ŽK 2:2, diváků 30.

LUBY B  -  VRHAVEČ       4 : 1  (3 : 0)

Karel Křížek

Domácí rezerva přivítala na svém hřišti v derby utkání hosty z Vrhavče. Úvod první půle patřil domácím, kteří se již ve 4. minutě utkání ujali vedení, když po rohovém kopu hlavičkoval Jiří Bešta, brankář Pressl míč ještě vyrazil a Petr Sysel zblízka dorážel na 1 : 0. Hosté po obdrženém gólu zatlačili domácí do defenzivy a vytvořili si i několik gólových příležitostí ze standardních situací, ale góly stříleli jen domácí. Ve 22. minutě po rychlém brejku a ostřelování hostující branky se nakonec nejlépe zorientoval Jiří Bešta a zvýšil na 2 : 0, stejný hráč ve 40. minutě přesně zakončil přihrávku Josefa Voráčka na 3 : 0. Také úvod druhé půle  vyšel lépe domácím, kteří v 58. minutě zvyšovali už na 4 : 0, když pokutový kop za sražení Jakuba Nešpora proměnil Přemysl Voráček. Hosté se potom snažili o korigování stavu utkání, ale nedařilo se jim střelecky. Největší příležitost měl v 72. minutě Alois Krýsl, který z vyložené pozice přestřelil Kodešovu branku a o chvíli později z brejku a přesné přihrávce mu střela vůbec nesedla. V 81. minutě svitla hostům jiskřička naděje, když z dalšího brejku překonal Tomáš Jandečka brankáře Kodeše a snížil na 4 : 1. O minutu později ale musel předčasně do sprch  po faulu a druhé žluté kartě Karel Mundl a hosté se tak definitivně připravili o možnost vylepšit pro ně nepříznivý stav. Domácí už si výsledek do konce utkání pohlídali a zaslouženě tak slavili vítězství.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Křížek Miroslav, Heřman Štěpán, Sysel Petr, Bešta Jiří, Sydorenko Vasyl, Voráček Přemysl, Voráček Josef, Pikhart Radek, Čížek Aleš a Švec Radek, střídali Nešpor Jakub, Havlovic  Marek, Blohmann Tomáš, Kováč Pavel a Voráč Jan.

Sestava hostů: Pressl Ondřej, Skřivánek Jan, Hrach Václav, Mundl Karel, Vejskal Tomáš, Potužník Jan, Krýsl Alois, Fait Ondřej, Jandečka Tomáš, Skřivánek Matěj a Mayer Vít, střídali Ryba Karel a Koura Radim.

Branky: 4. Sysel Petr, 22. a 40. Bešta Jiří, 58. Voráček Přemysl (PK)   -   81. Jandečka Tomáš

Rozhodčí Blaheta Josef, ŽK 1 : 2, ČK 0 : 1 (82. Mundl Karel), diváků 250.

MALÝ BOR - ŠVIHOV   9 : 1 ( 4:1)

Branky:5´a 18´ Kocum Pavel, 21´, 47´a 54´ Jára Karel, 33´Petřík Jiří, 58´a 65´Šipla David, 67´Malka Václav; 11´Kašpárek Václav.

Rozhodčí: Hessová Tereza;ŽK:1:2;Diváků : 100.