Krajský přebor žáci starší 18. kolo 19.-20.4.2014

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

V SOUBOJI O PRVNÍ MÍSTO SE ŠTĚSTÍ PŘIKLONILO NA STRANU KLATOV

V 18. kole KP starších žáků  byl duel v Klatovech možná předčasným finálem celého ročníku nejvyšší krajské soutěže žáků v Plzeňském kraji. Jeho účastníky byli tradiční  dva velcí rivalové z posledních let  vedoucí Klatovy a druhé v tabulce Domažlice. Do utkání šli domácí s tříbodovým náskokem. Přestože průběh zápasu nenasvědčoval, že by hosté měli odejít z tohoto zápasu poraženi, štěstěna tentokráte přála domácím a ti si své první místo nejen obhájili, ale ještě upevnili  na rozdíl šesti bodů.  Ve stínu tohoto duelu bylo pootavské žákovské derby v Horažďovicících.  Hosté ze Sušice v něm podali přesvědčivý výkon a jejich sedmi brankové vítězství má dostatečnou vypovídající hodnotu.

FK HORAŽĎOVICE - TJ SUŠICE   0 : 7 (0 : 4)

Branky: 8' a 26' Miškovič, 16' Dryk, 33' Brabec, 41' Gajdečka, 50' Hubáček D.,  52" Kutil

Rozhodčí: Velíšek. Hráno bez karet

Sestava Sušice: Kožmín- Hubáček, Černý, Homolka - Dryk, Kutil, Brabec, Svoboda, Miškovič - Gajdečka, Kavale . střídali: Němec, Jícha, Skýpala, Frolík, Křížek, Kolařík

Trenér Sušice  Martin Kalný  : " Dnes jsme podali přesvědčivý výkon a jasně zvítězili. Jsem rád za návrat Miškoviče a za skvělou formu našeho momentálně nejlepšího hráče F. Svobody ! "

SK KLATOVY – DOMAŽLICE   4 : 1  (1:0)

Petr Ulrych

Zápas o první místo v krajském přeboru starších žáků svedl proti sobě domácí Klatovy s hostující domažlickou Jiskrou. Kdo zápas neviděl a hlavně jeho první poločas, těžko podle konečného výsledku uvěří tomu, že především v úvodní fázi zápasu byli hosté jasně lepším týmem. Největší jejich tutovku s následným závarem před svou brankou ale vyřešil bravurně domácí brankář Blahník. Domácí hráli nervózně, nepřesně a na první kloudnou akci se zmohli až ve 20.minutě, ale po Pivoňkově dokonalém zpracování a následném zakončení šli překvapivě do vedení. Zbytek poločasu už byl vyrovnaný. Do druhé půle opět vstoupili aktivněji domažličtí hráči, snažili se o vyrovnání a vytvořili si několik slibných střeleckých pozic, ale většinou trefovali jen bránící hráče a jednou tyč klatovské branky. Pak však přišla velice laciná branka v jejich brance, na kterou ještě domažličtí hráči odpověděli, ale na další rychlou branku Klatov po krásné kolmé akci již odpověď nenalezli. Po dalších pěti minutách dal konečnou podobu výsledku svou druhou brankou domácí Žižka. Fotbal prostě někdy nemá logiku.

Branky:  Žižka 2, Pivoňka, Skýpala - Selnar

Rozhodčí: Hájek Zdeněk, bez ŽK, ČK 0:1, diváků 50.

NÝRSKO – PŘEŠTICE   1 : 3 (0 : 1)

Ivan Pavlík

Ve vyrovnaném 1. poločase se hosté ujali vedení po rychlém brejku. Ve druhém poločase zvýšili zásluhou Bešty na 2 : 0. Domácím se nedařilo, přesto se Trumpešovi podařilo snížit. V závěrečném tlaku se již domácí neprosadili a naopak inkasovali z pokutového kopu, kdy nýrský obránce zahrál nešťastně rukou.

Branky: 53´ Trumpeš Martin – 24´ Frýbert Kenneth, 40´ Bešta Tomáš, 65´ Aizner Adam

Rozhodčí: Říha Zdeněk; ŽK: 0 : 2; Diváků : 40.

Senco  - Vejprnice 0: 2 ( 0: 2) , ZČE - Stříbro 3: 1 ( 2: 0)