KP mužů 22. kolo 19.-20.4.2014

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

TAKOVÝ NÁŘEZ O LÍDRA HORAŽĎOVICE URČITĚ NEČEKALY

Ve 22. kole krajského přeboru  mužů neměly týmy z Pošumaví lehkých soupeřů. Toho nejtěžšího čekal v neděli doma dosud na jaře neporažené  FK Horažďovice.   S  přihlédnutím k dosavadnímu průběhu jara  se očekával v Horažďovicích  souboj domácích se suverénem kraje posledních h dvou ročníků Slavoje Koloveč  přece jen s lichotivějším   konečným výsledkem  než nakonec byl debakl v podobě sedmi inkasovaných branek. Pokud tedy nebude na velikonoční pomlázku vzpomínat v dobrém, pak to jsou rozhodně Horažďovice.  Klatovy doma hostily tým,  který se prezentuje v tomto ročníku na hřištích soupeřů velice kvalitními výsledky  plzeňský Bolevec. Jak se ukázalo obavy  nebyly plané . Ani v Klatovech totiž nevyšel staronový účastník KP bodově naprázdno! Ostatně naprázdno nevyšel venku ani lubský Start. Ten asi překvapil výsledkově  nejvíce!  Vyhrát na půdě Rapidu Plzeň  není  občas z pohledu domácích velkým překvapením, nicméně tři body do tabulky týmu bodující o záchranu z venku k těm dvěma předcházejícím , které  Luby získaly v Domažlicích jsou cenným základem k úspěšnému boji o záchranu.

SK KLATOVY - BOLEVEC  2: 2 ( 0: 1) PK 4:5

Martin Janda

V zápase proti Bolevci postrádal trenér Jakš několik hráčů. Chyběl například Rejthar, Blažek, nemoc trápila Daniela Matějku a zranění neumožnilo nastoupit ani Cihlářovi. A vzhledem k tomu, že ve stejný čas hrálo i B - mužstvo, museli na lavičku náhradníků usednout především dorostenci. Utkání začalo opatrně z obou stran a i když domácí drželi míč na svých kopačkách, žádnou vážnější šanci si nevypracovali. A tak přišlo potrestání v podobě gólu Jana Dytrta, který si zaběhl za obranu a nadvakrát překonal Lorence - 0:1. První půle už mnoho koukatelných akcí nepřinesla, a tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu pro domácí. V druhé půli chtěli domácí na soupeře vlétnout, jenže je přibrzdil pokutový kop hostů z dvaapadesáté minuty. V pětašedesáté minutě vyhnala dešťová přeháňka většinu diváků na tribunu a zdálo se, že pro klatovské hráče jsou padající kapky živou vodou. Soupeře přitlačili k jeho bráně a byla otázka času, kdy přijde snížení. Kaldecovo pokus hlavou ještě hosté odhlavičkovali z brankové čáry, ale v 74. minutě si Sýkora naběhl na centr ze strany, propálil hostujícího gólmana a bylo to 1:2. Následovala střela Gyorgyho, velká šance Sýkory a opět střela Gyorgyho. Konečnou podobu výsledku dal opět domácí Sýkora, kterého vyzval ke skórování přihrávkou před bránu Páleník. Na víc už nezbyl čas, a tak o třetím bodu musely rozhodnout penalty. Jedinou ze všech deseti aktérů neproměnil Janda a Bolevec si odváží dva body!

Sestava: Lorenc - Brož Martin, Meszároš, Štengl, Procházka - Sýkora, Janda, Kaldec, Harant - Páleník, Gyorgy.  Střídali: Herman, Harmady, Dolanský, Skala,

Branky: Sýkora 2 - Dytrt, Hibler; ŽK: 1:1 , diváků 150.

RAPID PLZEŇ - LUBY 2: 3 ( 1: 0)

Podrobnosti nehlášeny.

Branky: Žák 2 - Koželuh, Pelouch, Šůs; ŽK: 2:3; ČK: 0:2 , diváků 80.

HORAŽĎOVICE - KOLOVEČ   0  : 7 (0 : 3)

František Melka

Obrovským debaklem pro domácí tým skončilo utkání, na které se všichni v Horažďovicích dlouho těšili. Domácí chtěli hrát s Kolovčí útočný fotbal jako s každým jiným, jenže zápas se domácím hráčům vůbec nepovedl. Příliš velký respekt v osobních soubojích, velké množství individuálních, ale také taktických chyb a mnohdy také malá bojovnost zapříčinily tak vysokou porážku. První tři branky Horažďovice  svému soupeři doslova darovaly a pak už si zkušený a velmi kvalitní tým z Kolovče  dělal na hřišti co chtěl. Domácí sice během utkání nastřelili dvě břevna, ale chyby, kterých se dopouštěli, by potrestal i méně kvalitní tým, než ten kolovečský. Možná, že je to pro domácí hráče potřebný pohlavek, aby si uvědomili, že soutěž ještě není  zdaleka u konce a ve hře je ještě hodně bodů.

Branky: 18. Pavlík Jan, 34. , 52. Došek Tomáš, 41. Lucák Milan, 50., 89.Šperl Václav,  64. Černohorský Miroslav

Rozhodčí:Langmajer, Schneider, Kulhánek;ŽK:3:0   ; Diváků : 220.

Chotíkov  - Vejprnice 2: 2 ( 1: 1) PK 5:4

Branky: Hartl, Hulina - Havránek, Lhotka; ŽK: 4:2; ČK: 0:1

Hor.Bříza - Přeštice 2: 5 ( 0: 1)

Branky: Rous, Sluka - Bešta P. 3, Bouc, Lambor; ŽK: 3:0; ČK: 1:0

Rokycany B – Stod   7: 2 ( 1: 0)

Branky: Cibulka 4, Tobrman 2, Dobiáš - Terbek, Výrut; ŽK: 2:1

Domažlice B -             Příkosice    2: 2 ( 1: 0)