V UTKÁNÍ BOHATÉ NA BRANKY S DRUHÝM PÍSKEM

NA BODY SUŠICE NEDOSÁHLA

FC PÍSEK -  TJ SUŠICE    5 : 3 ( 3: 3)

(PŘEVZATO Z INTERNETOVÝCH STRÁNEK jihočeský fotbal)

Písečtí diváci dostali na podnosu osm divizních gólů a žasli nad zvraty ve skóre

Písek: Mužstvo bojující o návrat do třetí nejvyšší soutěže znovu prokázalo výborné střelecké schopnosti a na domácí půdě se trefilo pětkrát do sušické branky. Zejména v první půli však nezvládalo obrannou hru, která zčásti vyplývala z podcenění soupeře. Rychlé vedení 2:0 se proměnilo v nepříznivý stav 2:3, přičemž třetí gól si dali Písečtí sami. Do přestávky však stihli vyrovnat a dalšími dvěma zásahy po změně stran potvrdili postupové ambice.

Trenér Jindřich Dejmal se musel obejít bez tří hráčů, jimž by za normálních okolností zřejmě rezervoval místo v základní sestavě. Střední záložník Pavel Nohava při předchozím vystoupení na hřišti Doubravky dostal červenou kartu a měl zakázaný start. Naštěstí pouze na jeden zápas. Obránce Lukáš Šlehofer si přivezl z Doubravky prokopnutý kotník, celý týden netrénoval a proti Sušici se podíval na trávník až v posledních dvou minutách. Kvůli nemoci nebyl v přípravě ani záložník Ondřej Sajtl, ale ve druhé půli šel obětavě do hry.

Proti sušickému týmu začali Jihočeši exhibičně. Kapitán Jan Zušťák v 1. minutě hlavou přestřelil břevno, ale v polovině 3. minuty po centru Filipa Šťastného již hlavičkoval přesně. O tři minuty později si jeho kolega na hrotu Martin Voráček vynutil faul v pokutovém území a Zušťákova pravačka při provádění penalty byla neomylná. Písečtí si však bleskové vedení mylně vysvětlili jako vyhraný zápas. Nepřistupovali k protihráčům, nešli důsledně za míčem, postrádali důraz. A dočkali se spravedlivého trestu.

Blondýnka odmávla ofsajd
Skoro na chlup stejný gól jako ten zahajovací padl ve 13. minutě na opačné straně hřiště, kde domácí obrana podcenila Radka Kočího s Jaromírem Králíkem. První z nich odcentroval z pravé strany, druhý si vyskočil ve vápně a hlavou zkorigoval skóre. K vyrovnání postačilo hráčům ze Sušice jenom dalších pět minut. Zhruba tři metry před hranicí velkého vápna se Miroslav Vrhel přichystal k trestnému kopu, načež lehce nad zemí prostřelil zeď a brankář Varyš nestačil zareagovat na míč letící k pravé tyči.

Následovala fáze otevřeného fotbalu s nadějnými příležitostmi před oběma brankami. Písecký David Kubiš dokonce začal celebrovat autorství třetího gólu, jenže půvabná blondýnka Lucie Šulcová v pozici lajnové rozhodčí odmávla ofsajd. Ve 36. minutě se znovu dostavilo nepříjemné selhání písecké zadní linie. Smolařem dne se stal Patrik Basaraba, který ve zmatku na malém vápně nechytatelným způsobem překonal vlastního gólmana. Před odchodem do šaten se naopak dočkal úspěchu David Kubiš, jenž po trestném kopu Šťastného tečoval míč za záda sušického brankáře Gilla.

Pouhých pět minut po obrátce domácí znovu vedli díky přesné hlavičce Jindřicha Rosůlka po rohovém kopu. Brzy poté přišli na trávník Zahrádka se Sajtlem, kteří zrychlili hru. První z nich perfektně zareagoval na Šťastného centr z levé strany a hlavou upravil na konečných 5:3. Zkorigovat skóre se ještě pokusil Radek Kočí, ale gólman Varyš byl na místě. Ve zbývajícím čase měli převahu Dejmalovi svěřenci, ale dvě velké šance Rosůlka i Voráčkova bomba k levé tyči zůstaly nevyužité.

Trenéři Písku a nováčka Sušice na pozápasové tiskovce. Foto: Ladislav Lhota

Co řekli trenéři?

Jindřich Dejmal, FC Písek: „Po rychle nabytém vedení jsme hodně podcenili situaci. Hráči si mysleli, že soupeř se porazí sám, pustili ho do hry a ten nám zle zatápěl. S výjimkou Kubiše a od poloviny první půle také Kaláška jsme byli vzadu nejistí, jako by vystrašení, a umožnili jsme Sušici vyrovnat. Potom jsme měli snad čtyři šance, z nichž dvě mohly skončit gólem. Místo toho si dal vlastní gól Basaraba. Byl jedním z těch, kteří neměli svůj den. O přestávce jsme si to museli vyříkat jiným způsobem než obvykle a dostavilo se zlepšení. Už jsme nedávali soupeři takový prostor, pomohlo nám i střídání. Musím vyzdvihnout pohotovost Honzy Zušťáka, který se umí v pravý čas postavit na správné místo. Za bojovnost a velkou pracovitost chválím Jindru Rosůlka. Na soupeřově straně nás hodně zlobil Kočí, jemuž jsme nebyli schopní sebrat balon.“

Jan Staněk, TJ Sušice: „Po hrubých chybách jsme rychle prohrávali o dva góly, ale naštěstí jsme se dostali trošku do hry, začali být aktivní a podařilo se nám otočit skóre. Zlomovým momentem bylo vyrovnání domácích na 3:3, když jsme takticky nezvládli závěr poločasu. Měli jsme vést 3:2 nebo i 4:2, místo toho jsme nebyli schopní odkopnout balon z vápna. Taktická nevyzrálost většinou rozhoduje o našich porážkách. Ve druhé půli se projevila vyšší kvalita píseckého týmu. Největší problém nám dělaly centrované míče, po nichž jsme dostávali góly. V posledních dvaceti minutách nám došly síly, ale neměli jsme čím hru oživit. Při některých absencích byli na lavičce pouze hráči, kteří zatím nedosahují patřičných kvalit.“

FC Písek – TJ Sušice 5:3 (3:3)
Branky: 3. a 6. (11) Zušťák, 45. Kubiš, 50. Rosůlek, 59. Zahrádka – 13. Králik, 18. Vrhel, 36. vlastní Basaraba. Rozhodčí: Šmakal – Musil, Šulcová. ŽK: 1:2 (41. Stoszek – 73. Hrubec, 76. Vrhel). Diváků:343.

Písek: Varyš – Basaraba (55. Zahrádka), Holub, Kalášek, Kubiš – Kunc, Rosůlek (88. Šlehofer), Stoszek (55. Sajtl), Šťastný (86. Urych) – Zušťák (82. Chytrý), Voráček. Trenér Jindřich Dejmal.

Sušice: Gill - Krejčí, Kodýdek, Melka, Vrhel - Hrach, Kysilka, Kočí, Hrubec (70. Jech) - Fuchs (85. Farták), Králík. Trenér Jan Staněk.

OSTATNÍ VÝSLEDKY

Tachov - Hořovicko    4: 1 ( 3: 0), ZČE Plzeň - Doubravka   1: 1 ( 1: 0), Č. Krumlov - FC Zličín   1: 1 ( 1: 0), Hv.Cheb - Nová Ves   0: 1 ( 0: 1), Milevsko - Jindřichův Hradec            0:1 , Benešov - Čížová           0:0,   Táborsko B  - Rokycany            1:1