1.B TŘÍDA skupina B 17 . kolo 12.-13.4.2014

1.B  TŘÍDA  - SKUPINA B

1.B třída – aktuální výsledky

DOMÁCÍ V DERBY DOSTALI O PAČEJOVA A ŽICHOVIC BŮRA

Tři  sobotní  utkání v 1. B třídě  byla z pohledu účasti týmů z Pošumaví  centrem pozornosti. Dvě z nich v Měčíně a v Hradešicích skončila porážkou domácích. Ne že by překvapily bodové zisky hostů, ale více překvapivé je výše obdržených branek domácích . Jak  Měčín, který nikdy doma neinkasoval od Pačejova více než tři branky) , tak Hradešice po té kdy dokonce od Žichovic maximálně doma  ve dvou zápasech inkasovaly pouze po dvou gólech  si  nepopulárního bůra před svými diváky rozhodně pomyslně za klobouk jako ozdobu nestrčí !  Takovou parádu v podobě vítězství  by si naopak mohli dopřát hráči Tatranu Dlouhá Ves, kteří na jedničku zvládli doma zápas dvou soupeřů bojujících o záchranu . Přeštice B s přispěním D. Vsi zůstala  stále poslední, ale na dalších místech ohrožených sestupem to začíná vřít  a žádný tým od 5. místa zatím nemá nic jisté !

MĚČÍN -  PAČEJOV  2 : 5 (2 : 2)

Evžen Veselý

Utkání sousedů v tabulce začali lépe hosté, kteří po kombinačních akcích vsítili rychlé dvě branky. Domácí ještě do poločasu brankami Lukáše Čejky a Olega Vivseanca srovnali skoré. Do druhé poločasu vstoupili lépe hosté z Pačejova a výsledkem byly tři branky v síti domácího gólmana. Pro domácí  fotbalisty  debakl .  Hosté si výsledek za předvedenou hru vítězství zasloužili. Utkání řídil s přehledem František Cihlář před návštěvou 80 diváků.

Branky :  Čejka Lukáš, Viveanco -  Ticháček Josef   3 ,Polena Josef a Kubán . ŽK 2:0.

DLOUHÁ  VES - PŘEŠTICE  B  4 : 1  (2: 0)

P.Beránek

První poločas hráli hosté velmi disciplinovaný fotbal, s tím že domácím povolili pouze mírnou převahu, kterou vyjádřil golem na 1:0 Pavel Švec. Jan Hubený se dostává k míči obehraje bránícího hráče a dává na P.Švece, který už si s tím zkušeně poradí.  2:0 Zvyšuje Petr Páleník, který použije svůj důraz a získá balon. Následuje individuální akce a  skvělé zakončení. V 53. min. Uniká po pravé straně opět P.Páleník a přesnou přihrávkou nachází J.Hubeného, který naběhl po levé straně do volného prostoru a umisťuje míč vedle bezmocného brankáře. 70.min. Se dostává k míči hostující Benedikt a snižuje na 3:1. Domácí hrozí z promyšlených protiútoků a při jednom z nich se v 84.min. dostává k míči P.Páleník , obehraje bránícího hráče, jde sám na branku a brankáře hostí tvrdou střelou prostřelí. Děkujeme hráčům za odpovědný přístup a nasazení po celý zápas.

Branky:  17. Švec Pavel,42 a 84. Páleník Petr, 53. Hubený Jan - 70. Benedikt Tomáš

Rozhodčí: Sladký Stanislav; ŽK:  3:2 ; Diváků : 110  .

S. HRADEŠICE - TJ ŽICHOVICE     0 :  5 ( 0: 3)

Milan Černík Hradešice :

Fotbal skutečně asi nemá logiku. Jinak si nelze vysvětlit skutečnost, že před týdnem má trenér Hradešic na zápas s Pačejovem k dispozici téměř dvacítku hráčů a o týden později jich přijde polovina. Do zápasu s vedoucími Žichovicemi tak Hradešice nastoupily se třemi dorostenci a s náhradním brankářem v útoku. A když se po školáckých chybách domácí obrany dostal soupeř již v 7. minutě do dvoubrankového vedení, bylo prakticky po zápase. Domácí se poté sice vzchopili a byli minimálně vyrovnaným soupeřem, ale poté se ale zranil J. Kopal, který sice zápas dohrál, ale gól "do šatny" ve 3. minutě nastavení 1. poločasu definitivně rozhodl o výhře hostů a ukončil snahu domácích s zápasem ještě něco udělat.

Branky: 3., 45. a 75 Ion Butnaru, 7. Hlaváč Jaromír, 84. Beneš Robert

Radim Šiška  Žichovice :

Na hřiště soupeře, kterého jsme několik let nedokázali porazit, jsme přijeli se snahou tuto nepříznivou bilanci změnit. K tomu, že se to nakonec podařilo, přispěl špatný výkon domácích, ale především náš zodpovědný a koncentrovaný přístup k zápasu. Dnes jsme tak Hradešicím vrátili všechny předchozí porážky i s úroky.

O vítězi zápasu bylo v podstatě rozhodnuto po pěti minutách. Z první akce hostí se prosadil Butnaru a vzápětí využil zmatků v domácí obraně Hlaváč. Ve zbytku poločasu se domácí pokoušeli o kontaktní branku, ale k ohrožení Rojíka se vůbec nedostali. Žichovice měly několik příležitostí k navýšení náskoku, ale Hlaváč přestřelil a Butnara vychytal domácí brankář. Skóre se tak měnilo až v závěru poločasu, kdy rychlou akci Žichovic zakončil přesně opět Butnaru.

Ve druhém poločase byla dominance hostujícího týmu ještě markantnější a žichovičtí fotbalisté bavili fanoušky atraktivní hrou. Domácí neměli sílu na zvrat a mohli být rádi, že inkasovali už jen dvakrát. Nejdříve zkompletoval Butnaru hattrick a poté se po přihrávce Honzy Beneše trefil do prázdné branky jeho bratr Robert. Žichovice tak pozvaly diváky i na další zápas, který odehrají příští neděli na domácím hřišti proti Měčínu.

Sestava Žichovic: Rojík – Mourek, Frýzek, Šimáček, Štěpán (55.Brož) – Butnaru, Bálek, R.Beneš, Šiška, Špírek (55.J.Beneš) – HlaváčBranky: Butnaru 3, Beneš, Hlaváč; ŽK: 2:4. Diváků 80.

HORAŽĎOVICE B  - STRÁŽOV  1 : 1 ( 1:0 ) PK 4:2

Petr Presl

Vyrovnané utkání s několika slibnými akcemi na obou stranách měla možnost vidět hrstka věrných diváků na hřišti v Horažďovicích. Domácí vedli od 32.minuty po rychlém brejku, hosté srovnali kapitánem B. Mayerem, který konečně prolomil střeleckou smůlu. Rozhodčí domácím odpustil evidentní penaltu po zákroku na A.Presla . V penaltovém rozstřelu tentokrát neuspěl , když dvě penalty hostům zneškodnil brankář „A“ týmu Horažďovic. Přesto Strážov v silně zdecimované sestavě dokázal vybojovat jeden plusový bod z venku.

Branky: Zdychinec Lukáš -  70. Mayer

Rozhodčí: Velíšek Jiří ; ŽK: 2:0 ; ČK: 0:0 ; Diváků : 60 .

Strážov-sestava: Javorský,Čížek,Janka,Denk,Michel,Hosnedl,Uruba, Kološ,Faltín,  Presl A., Mayer ( 80.Presl P.  )

Žákava -   Rapid B   4: 0 ( 1: 0)

Branky: Soukup 2, Váňa, Šaro; ŽK: 1:2

St. Plzenec -  Štěnovice    0: 1 ( 0: 1)

Branky: Boček; ŽK: 2:4; ČK: 2:0

Losiná -  St. Smolivec 1: 3 ( 0: 1)