Krajský přebor žáci mladší 17 . kolo 12.-13.4.2014

KRAJSKÝ PŘEBOR – MLADŠÍ  ŽÁCI

PO ŠESTNÁCTI KOLECH KLATOVŠTÍ MLADŠÍCÍ POPRVÉ NAŠLI PŘEMOŽITELE

Mladší žáci  SK Klatovy 1898  šestnáct předcházejících zápasů  tohoto ročníku krajského přeboru absolvovali pouze se ztrátou v závěru měsíce října minulého roku jediného bodu na půdě  Baníku Stříbro. O svojí neporazitelnost přišly Klatovy v 17. kole kdy prohráli duel s druhou v tabulce Slávií Vejprnice  , která tak snížila bodový rozdíl na 1. místo na čtyři body. Nepříjemnou vysokou prohru v Přešticích utrpěli mladší žáci Horažďovic . V tomto duelu inkasovaliv tomto ročníku již  stou branku  a jejich pasivní skóre se zastavilo na 108 gólech.

VEJPRNICE  - KLATOVY   3 : 1 ( 1: 1)

Radimír Bilíček

V dalším utkání jarní části krajského přeboru mladších žáků připravil los soutěže souboj prvního s druhým. Tým z Vejprnic disponuje kvalitním týmem a určitě chtěl využít domácí prostředí ke snížení náskoku doposud vedoucích Klatov. Kluci z Klatov však chtěli potvrdit roli mírného favorita a od úvodních minut kombinační hrou získávali mírnou převahu. Odměnou za vytvořený tlak jim byl v 9.min. nařízený pokutový kop, který D.Baxa s přehledem proměnil. Domácí se s tímto stavem však nesmířili a opět v jarní části již po několikátém zaváhání naší obrany a špatné komunikaci s brankářem snadno srovnali dorážkou do prázdné branky. Za tohoto nerozhodného stavu začínal i druhý poločas a hosté se snažili hned v úvodu rozhodnout toto utkání. Šancí si vypracovali víc než dost, ale jejich špatné řešení nebo zákroky domácího brankáře změnu skóre nepřineslo. Když už se schylovalo k penaltovému rozstřelu, přišel zbytečný faul, následoval volný přímý kop a díky špatně postavené zdi domácí otočili osm minut před koncem skóre ve svůj prospěch. Dílo zkázy bylo dokonáno o další dvě minuty později, kdy z pokutového kopu domácí rozhodli o svém důležitém vítězství. Hosté tak odešli z hřiště jako poražení vůbec poprvé a zřejmě těžce vybojované body v minulém kole pro ně nebyly dostatečným ponaučením. Všechno ale mohou napravit hned příští týden, kdy na domácí půdě hostí opět těžkého soupeře z Domažlic.

Branky: 2 x J.Bayer, R.Vomáčka – D.Baxa . Rozhodčí: Jonáš ; Bez karet ; Diváků : 40 .

TJ SUŠICE - SK SENCO DOUBRAVKA   3 : 5 (0:1)

Branky: 37 Krouský , 48 Mašat, 49 Holeček -   16 Juza Milan , 40 Špirk Dominik , 44,53,59 Ševela Patrik

Sestava Sušice :   Hanč,Potužák P. Potužák M, Tomas,Kutil,Holeček , Mach,Krouský,Němec, Kavale,Samek,Lorenc,Mašat rozhodčí Bína Roman hráno bez karet diváků 50

PŘEŠTICE - HORAŽĎOVICE  12: 1 ( 3: 1)

NEPOMUK - NÝRSKO 3: 4 ( 2: 1)

OSTATNÍ VÝSLEDKY:

Domažlice -  Tachov  4: 1 ( 2: 0), Stříbro  -   Smíchov 13: 0 ( 3: 0), Košutka - ZČE  7: 5 ( 3: 1)