KP mužů 21 . kolo 12.-13.4.2014

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

KP – Aktuální výsledky

ODVETA ZA PODZIMNÍ PROHRU V DERBY HORAŽĎOVICÍM VYŠLA

Po bodovém zisku v Domažlicích a minulém domácím zápase s Příkosicemi tentokrát domácí hráči na body nedosáhli a v derby utkání s Horažďovicemi si připsali další prohru na domácím trávníku v poměru 1 : 4. Domácím se tak nepodařilo navázat na překvapivou podzimní výhru v Horažďovicích. Hostům naopak odplata za tuto porážku vyšla odveta k jejich stoprocentní spokojenosti. Spokojenost také rozhodně nemohou skrývat SK Klatovy 1898 které si poradily daleko s lepším bodovým efektem v Příchovicích s domácím týmem než  lídr tabulky . Slavoj Koloveč na stejném hřišti  před týdnem vyhrál  až na pokutové kopy, zatím co  Klatovským k vítězství a třem bodům postačila v sobotu dopoledne normální  doba hry.  Na to, že v krajském přeboru je postavení týmů z Pošumaví  takové jaké je  i po tomto kole jsme zvyklí.  Na rozdíl od podzimu je potěšitelé , že Klatovy své čtvrté místo mají šanci ještě vylepšit a Horažďovice se zásluhou svojí jarní neporazitelnosti již zabydlují na místě pátém. A kdyby nyní již tento ročník skončil, pak by byla spokojenost i v Lubech, neboť by 14.místo mělo hodnotu tu nejcennější , záchrany.

PŘIKOSICE - SK KLATOVY    1 : 3 ( 0: 0)

Martin Janda

V netradiční čas jsme zajížděli v sobotu do Příkosic s vědomím, že nás nečeká nic lehkého a každý přivezený bod se bude počítat. A hned ze začátku se tyto prognózy začali plnit. Domácí na malém hřišti nakopávali všechny balóny na naší branku a defenziva se začala dostávat mírně pod tlak. Odpověď mohl najít Matějka, kterému dlouhý balón do vápna sklepl Rejthar, ale ve vyložené šanci se vytáhl domácí brankář. Marně bychom hledali v prvním poločase další podobnou šanci, a tak se do kabin odcházelo za bezbrankového stavu. V druhé půli jsme šli do vedení po pohledné akci, kdy György vyslal Páleníka, ten předložil balón do vápna Harantovi, který se tak mohl radovat ze svého prvního gólu v dresu Klatov. Jenže vedení netrvalo dlouho a vzápětí domácí po chybném klatovském odkopu stav vyrovnali. Vítězný gól utkání zařídil Páleník, který dostal přihrávku na malé vápno a prostřelil domácího brankáře. Uklidňující branku pak přidal György a o bodech bylo rozhodnuto.

Sestava: Hrman (Lorenc) - Štengl, Meszároš, Janda, Procházka - Harant, Matějka Daniel, Kadlec, Rejthar - György, Páleník

Branky: Jedlička - György, Harant, Páleník; ŽK: 2:3. Diváků 80

LUBY – HORAŽĎOVICE    1 : 4 ( 1 : 2)

Zaspali úvod prvního i druhého poločasu a hosté toho dokázali dokonale využít. Už v 5. minutě utkání pronikl před pokutové území hostující Tomáš Jůda, přesnou přihrávkou našel Josefa Nauše, který otevřel skóre utkání na 0 : 1. V 15. minutě už hosté vedli 0 : 2, když domácí ztratili míč ve středu hřiště a z protiútoku po kombinační akci přesně zakončil František Melka. Až po 30 minutách první půle domácí vyrovnali hru, zpřesnili přihrávky a vytvořili si brankové příležitosti, z nichž se ujala jediná ve 35. minutě, kdy po centru Karla Švátory snížil hlavou na 1 : 2 Filip Pelouch. Také úvod druhého poločasu byl ze strany domácích hodně vlažný a tak přišel trest v podobě třetího gólu v domácí síti v 52. minutě, jehož autorem byl Alexandr Vachuška – 1 : 3. S přibývajícími minutami se domácí snažili obrátit nepříznivý stav utkání a vrhli všechny síly do útoku. Veškeré jejich snažení ale končilo na pozorné obraně hostů a na dobře chytajícím brankáři Jandovi. V nastaveném čase ještě přidal další branku do domácí sítě Josef Nauš a pečetil tak zaslouženou výhru hostů v poměru 1 : 4. Sestava domácích: Kalaš Jan, Voráč Jan, Křížek Karel, Koželuh Vojtěch, Švátora Karel, Šnour Daniel, Čipera Pavel, Turner Václav, Pelouch Filip, Pivoňka Marek a Švec Radek, střídali Šůs Miroslav, Voráček Přemysl, Čížek Aleš a Havlovic Marek. Sestava hostů: Janda Pavel, Greger Martin, Pintíř Radek, Janouškovec Jiří, Šafanda Marek, Vachuška Alexandr, Melka František, Jůda Tomáš, Sova Jan, Kotrba Petr a Nauš Josef, střídali Forman Michael, Zdichynec Lukáš a Želíska Jan.

Branky: 34. Pelouch Filip - 5. a 90. Nauš Josef, 15. Melka František, 52. Vachuška Alexandr Rozhodčí: Reznichenko Vladimír, Lhoták Luděk, Hodek Jakub ; ŽK: 2 : 1 ; Diváků : 150 .

Branky :  34' Pelouch Filip -  5' a 90' Nauš Josef, 15' Melka František, 52' Vachuška Alexandr.

Rozhodčí Reznichenko Vladimír, ŽK 2 : 1, diváků 150.

Přeštice -  Rapid    2: 0 ( 0: 0)

Branky: Bešta, Havlíček; ŽK: 2:1

Nepomuk - Hor.Bříza 2: 4 ( 1: 2)

Branky: Kocour, Voráček - Chocholatý 2, Netáhlo, Sluka; ŽK: 0:2

Stod  - Holýšov   1: 1 ( 0: 1) PK 3:4

Branky: Kuželka - Vítek; ŽK: 1:4; ČK: 1:1

Vejprnice -  Rokycany B   4: 1 ( 3: 1)