OKRESNÍ PŘEBOR MUŽI 17 . kolo 12.-13.4.2014

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

Okresní přebor -  aktuální výsledky

PO SOUBOJI GIGANTŮ PŘEBORU SE NÁSKOK CHANOVIC SMRSKL

Z pohledu dosavadního vývoje na čele tabulky okresního přeboru bylo 17. kolo velice důležité pro další průběh jarní části OP.  V šlágru kola a možná i jara prohrál lídr tabulky Haas Chanovice tím nejtěsnějším skórem na hřišti druhého Svatoboru Hrádek. Do dalších kol tak jdou Chanovice na čele tabulky   s náskokem  , který se smrskl na čtyři body. Vítězství Hrádku znamená pro hosty symbolickou první porážku v tomto ročníku a zároveň i potvrzuje fakt, že na jaře vedle Hrádku je druhým nejúspěšnějším celkem na jaře Sokol Vrhaveč , když tento tým ještě neokusil hořkost porážky v normální hrací době a jen jednou remizoval na již zmiňovaném hřišti v Chanovicích. Ze statistického pohledu je 17.kolo OP významné tím, že po devíti kolech bodového půstu se na hráče omlazeného a v současné době posledního týmu tabulky  FC Švihov usmálo štěstí  v podobě vysoké výhry nad dosud na jaře úspěšným Velkým Borem.

ŠVIHOV - VELKÝ BOR   5 : 1 (1 : 1)

Branky: 8. Brož Ondřej , 47. 83. 84. Kudják Miloslav , 60. Kulhánek Lukáš -- 10. Kliment Ladislav . Rozhodčí: Blaheta Josef ; bez karet  ; Diváků : 50 .

JANOVICE A - MALÝ BOR     2 : 2 (2 : 1) PK 4:2

Josef Chalupný M. Bor : " Do Janovic odjelo mužstvo ve zdecimovaném stavu bez sedmi zraněných. Když po dvaceti minutách prohrávalo 2 : 0 nikdo by na ně nevsadil. Navíc  v 25. minutě musel pro svalové zranění odstoupit narychlo povolaný veterán F.Sluka a tím se stal osmým marodem.Jen pozvolna se však torzo mužstva začalo zvedat a vyrovnávat hru. Těsně před poločasem  se po pěkné akci povedlo Petříkovi snížit a na začátku půle druhé začalo získávat mírnou převahu, kterou korunoval svojí premiérovou trefou dorostenec Polena. Do konce utkání se potom střídaly obě mužstva ve snaze strhnout vítězství na svoji stranu, avšak bez efektu. V penaltovém rozstřelu zvítězili domácí a tak se body rozdělily vcelku spravedlivě. Utkání s přehledem odřídil rozhodčí Hovorka".

Sestava hostů : Kalčík, Trubač , Michálek, Melka, Chodl, Petřík, Sluka, Hlaváč , Polena, Jára , Kocum ,  (Kodýdek,  Šipla D., Kulda)

Jindřich Pacner

Domácí Vrhaveč chtěla po zisku bodu z minulého kola,který přivezla ze hřiště lídra tabulky především oplatit porážku dnešnímu soupeři z podzimní části,kdy na jejich půdě prohrála 2:1.Úvod utkání tomu tak nasvědčoval,protože již ve 3' vyslal pěknou uličku mezi obránce J. Potužník na T. Vejskala a ten přes vyběhnuvšího V.Hromadu,který mu šel pod nohy otevřel skóre tohoto utkání 1:0.Místo toho,aby tato branka domácí uklidnila,tak to bylo naopak a k vidění byla hodně rozháraná hra od obou mužstev z řadou nepřesností a hráčům dělalo problémy,aby si přesně přihráli i když je pravda,že to bylo také z určité části zapříčiněno velmi tvrdým a nerovným povrchem.Do konce poločasu se skóre nezměnilo a domácí tak odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením.

Ve II.poločase byl obraz hry podobný tomu prvnímu.Problémy nastaly domácím v 54',kdy po nedorozumění mezi obránci se řítil hostující hráč na O.Pressla,kdy na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu jen za cenu faulu domácí obránce,ale bohužel již v pokutovém území a tím pádem rozhodčí odpískal penaltu a hráčem odměnil žlutou kartou.K té se postavil J. Šmolc a srovnal stav na 1:1.Když už se blížil konec utkání a stav byl stále 1:1 a diváci se určitě těšili na atraktivní penalty,tak se v 88' k odraženému míči na hranici velkého vápna dostal P. Reitmajer a povedenou střelou vrátil domácím vedení 2:1.Hostům se již vyrovnat nepovedlo a domácí tak pokračují v úspěšné sérii jarní části soutěže,kdy ještě neokusili hořkost porážky v normální hrací době a jen jednou remizovali na již zmiňovaném hřišti v Chanovicích.

Sestava Sokol Vrhaveč:O.Pressl-M. Skřivánek,V.Mayer,V.Hrach,J.Skřivánek-T.Vejskal,J. Potužník,M. Minařík(K),O.Fait-T.Jandečka,A.Krýsl

Střídali:J. Pacner,P. Reitmajer,L.Malenka

Branky: 3. Vejskal Tomáš ,88.  Raitmajer Petr ,- 54.  (PK) Šmolc Jiří

Rozhodčí Vladislav Habada, ŽK 2 : 1, diváků 80.

KLATOVY B - NEZAMYSLICE  4 : 2 (1 : 1)

Branky: 29´ Brož J., 50´ Votípka, 58´ Lužný, 77´ Sojka - 35´ Musil, 68´ Krejčí

ŽK: 3:3 - Rendl, Brož J., Vacovský - Hubka, Šlais, Drýk

Rozhodčí: Kurc. Diváků: 100

Sestava SK Klatovy 1898 "B": Opl - Homolka (56´ Blažek), Rendl, Šlechta, Brož J. (72´ Sojka), Brož M., Sýkora, Votípka, Veselka, Vacovský, Lužný (72´ Kuželík).

Sestava TJ Nezamyslice: Ritter - Tuček, Procházka, Hubka, BArtoš JIřík, Krejčí, Šlais, Kubovec V. (65´ Kopačka), Musil, Drýk.

TJ SUŠICE B - LUBY  B   3  :  1 ( 2  :  0 )

Utkání průměrné úrovně, ve kterém domácí zaslouženě sebrali všechny body.

Branky:  5´ Pavel Kodýdek, 35´ Tomáš Marek, 85´ Tomáš Klíma  -  63´ Vasyl Sydorenko

Rozhodčí:  Václav  Pressl , ŽK: 0 : 2. Diváků: 80.

SOKOL BĚŠINY - ŽEL. RUDA   6 : 3 (4 : 0)

Branky:  6',19'Petrželka František. 36'Ceplecha Martin, 44'Matějka Tomáš. 46' a  54'Holub Radek—57 a  83'(PK)Grenier David,  69' Hanzlík Pavel .

Rozhodčí Jiří Dolejš, ŽK  1:1. Diváků 60.