1.A TŘÍDA 21 . kolo 12.-13.4.2014

1.A  TŘÍDA

1.A  třída -  aktuální výsledky

NÝRSKO LÉPE NEŽ DOMA,   PODRUHÉ VYHRÁLO VENKU

V 21. kole 1.A třídy  hrály týmy z Pošumaví na hřištích soupeřů. Z  trojlístku Svéradice, Nýrsko a Mochtín nebodoval pouze posledně uvedený nováček soutěže . Mochtínští  mimo ztráty bodů na hřišti rozjetého  šestého celku tabulky  ve Spáleném Poříčí nejen na body nedosáhly, ale přivezly si i nepříjemnou vysokou půltuctovou prohru. Lépe dopadlo Nýrsko na hřišti v M.Touškov , které  podruhé za sebou venku získaly tři body. Bohužel ke svým příznivcům je doma zatím Okula nevěčná a zatím jim nedala možnost se radovat nejen ze vstřelené branky do sítě soupeře, ale také ze zisku bodů. Pokud odmyslíme prohru Svéradic doma s Nýrskem daleko vyváženější je bodový zisk Svéradic doma i venku. Důkazem je zisk bodu na hřišti v Nýrsku se soupeřem který si v minulém kole odvezl výhru 4:O z Nýrska.

M. TOUŠKOV -  NÝRSKO   2 : 3 ( 1: 2)

Stanislav Steiner

Po porážce v předchozím kole, nastupovalo Nýrsko do utkání oslabeni o tři zraněné hráče, Valentu,Koutníka a Györgyho. Vstup do utkání patřil hostům,když během prvních tří minut zahrávali tři rohové kopy.První šanci připravil Bastl pro Trefance,ale jeho slabou střelu zneškodnil domácí brankář. V 12' Kvítkova přihrávka našla Korschinského a jeho střela k tyči skončila v domácí brance. Ve 13' utkání Rubáš vybojoval míč na domácí obraně a jeho centr do trestného území zakončoval Trefanec opět slabou střelou.Domácí mužstvo se dostalo po chybách nýrské obrany do dvou šancí,které nedokázalo využít ke vstřelení branky.Naopak ve 25' domácí obránci faulovali Výtiska a následný TK nádhernou střelou z 20m Lukáš Korschinský upravil stav utkání na 0:2.Nýrsko v té době přehrávalo domácí mužstvo a několik dalších příležitostí nevyužilo. Varování přišlo ve 33'utkání ,kdy domácí kopali roh a následná hlavička,špatně obsazeného Bárty skončila v nýrské brance.Ve 41' se do brankové šance dostal ještě Rubáš,ale branku nevstřelil a tak poločas skončil 1:2.

Ve druhém poločase domácí mužstvo začalo více bojovat, dostalo se do mírného tlaku ,ale bez využítí.V 67' utkání v pokutovém území hostů byl faulován Míra Bastl a rozhodčí odpískal faul a nařídil Pk pro domácí. Tomuto rozhodnutí se divili i domácí , včetně trenérů.PK využil k vyrovnání domácí brankář Šilhánek.Faulovaný Bastl musel být po klasickém šlapáku pro zranění vystřídán. V 74'střelecky nabuzený Korschinský, po akci Kalivody ,zakončil a upravil stav utkání na konečný výsledek. V 77' se spolupráce Kalivoda-Korschinský  opakovala ,ale střela  posledně jmenovaného skončila na břevně domácí branky. Domácí mužstvo mohlo ještě v závěru utkání skórovat, ale dvě střely Kamila Bárty skončily vedle nýrské branky.

Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím hostů , kteří by nyní měli  tento úspěch potvrdit v dalším utkání na domácím hřišti.

Branky: 33'Bárta,Šilhánek/PK/ - 12'+25'+74' Korschinský Lukáš

Sestava  NÝRSKO : Moravec - Kolář,Antonovics,Hvězda,Bastl/68'Lepší/-Korschinský, Kalivoda ml.,Výtisk,Kvítek/88'Toman/,-Rubáš,Trefanec/37'Šlehofer,63'Raiser/

Rozhodčí: Mezera Tomáš-Burda Miloš, Černý Tomáš   ;  DS Štolka Zdeněk.  ŽK:2:2. ČK:1:0.

Diváků:80

NÝŘANY – SVÉRADICE   0 : 0 ( 0: 0)  PK 4:3

Svéradičtí cestovali na horkou půdu Nýřan k druhému venkovnímu zápasu v řadě s cílem bodovat. Nakonec vezou jeden bod, ale v průběhu utkání měli na víc. Úvod utkání vyšel o něco lépe domácím, kteří se do provozního tempa dostali o něco rychleji. Po dvaceti minutách se nýřanští dostali ke dvěma velmi nebezpečným střelám uvnitř pokutového území, s kterými si výbornými zákroky poradil brankář Soukup. Po půlhodině hry vstřelili hosté po standardní situaci branku, ale ta neplatila pro ofsajd. Ve druhém poločase přiložili hosté pod kotel a po většinu času přitlačili Nýřany k vlastní brance. Nedařilo se jim však v koncovce, ve velkých šancích byli Racek, jehož volej vyrazil brankář Hinterholzinger a v následné dorážce Makovec přestřelil. Obrovskou šanci spálili pak v 81.minutě Beránek s Chaloupkou, to když Hinterholzinger byl po předchozím zákroku v ležící poloze, ale ani jeden z hostujících útočníků hradbu těl do odkryté branky nepropálil. Hosté chtěli více než bod, až do konce se tlačili dopředu, na druhé straně organizované Nýřany bránili v bloku a na středové čáře číhal jejich elitní kanonýr Cvachouček. Naštěstí ani on žádný prostor k brejku nedostal, takže se šlo na penalty. Ty Svéradice neumí, takže bod navíc zůstal v Nýřanech.

Sestava Svéradic: M.Soukup - Prokopec, Racek, Jiřinec, Brůha - Vlček, Makovec, Herout (63.Chaloupka), Kába - Lávička, Beránek

Rozhodčí: Plzák Martin, ŽK: 1:0, Diváků: 120. ŽK: 1:0. Diváků 120.

SPÁLENÉ POŘÍČÍ  - MOCHTÍN    6 : 0 ( 3: 0)

Mochtín prožívá špatné období. Má několik zraněných klíčových hráčů, další se nemohli uvolnit ze zaměstnání a tak do Sp.Poříčí odjížděl bez šesti hráčů základu. Přesto i s náhradníky držel s domácími krok. Bohužel, v každém poločase ale jen 30 minut. V tom zbytku se domácí borci trefovali do branky bezproblémově (někdy i se štěstím), oplatili hostům vysokou porážku 1:6 z podzimu 2013. Vše odstartoval "vlastenec" hostujícícho P.Švátory ve 33.minutě, na 2:0 zvýšil vzápětí domácí Jiří Šefl a ve 39.minutě to bylo již 3:0, když houštinou těl ve vápně prošla střela Marka Hofmana ze 20 m až do branky. Po přestávce se hosté z Mochtína snažili o korigování nepříznivého stavu, ale jejich snaha přinesla jen územní převahu bez brankového zakončení. Domácí do 70.minuty nehráli  vůbec nic, ale pak znovu udeřili. Třikrát  za sebou přišel únik po pravé straně, centr a gól. Jejich produktivita byla maximální, Mochtín odjížděl s pořádným přídělem a nezbývá mu nic jiného, nežli se soustředit na další dva zápasy, které nyní bude hrát doma se Žihlí a Chlumčany. Zápas, který se hrál korektně a slušně (bez karet), odřídil s přehledem rozhodčí Pohančeník  z H.Týna, asistovali mu Rubáš a  A.Fanfule, DS byl p.Rauch, přihlíželo 100 diváků. Branky domácích stříleli Fiala 2, Šefl, Hofman, Novotný, vlastní.

Branky: Fiala 2, Hofman, Novotný, Šefl, vlastní.  Hráno bez karet. Diváků 100.

Žihle - Chlumčany  4: 1 ( 2: 0)

Branky: Fidler, Hora, Najmon, Tiesl - Nohava; ŽK: 0:3; ČK: 0:1

Zruč -  H. Týn 0: 1 ( 0: 0)