Okresní přebor - 16.kolo 5.-6.4.2014

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

Okresní přebor -  aktuální výsledky

PENALTOVÝ ROZSTŘEL V CHANOVICÍCH  ROZHODLI BRANKÁŘI

Šestnácté kolo okresního přeboru nabylo na zajímavosti svojí důležitostí většina utkání. Derby v Lubech se stalo kořistí domácí rezervy nad Sokolem Běšiny. Ještě více táhlo utkání v Nezamyslicích které vidělo 140 diváků a stalo z pohledu konečného výsledku  se překvapivě snadnou kořistí  v tabulce druhého Svatoboru Hrádek. Na dálku přitom sledovali Hrádečtí, jak dopadne duel v Chanovicích . Sokol Vrhaveč v něm potvrdila , že má s čím se se soupeři měřit a to remíza na hřišti lídra to jen potvrzuje. Nicméně na druhý bod si musel vítěz pokutového rozstřelu čekat v dlouhé sérii, kterou ukončil až souboj obou brankářů. V tom zakončil rozstřel brankář domácích Karel Soukup, když svoji penaltu proměnil a soupeřícímu brankáři penaltu chytil. Následující kolo bude neméně zajímavé,  neboť se v něm střetnou v Hrádku vedoucí Chanovice s domácím Svatoborem !

LUBY  B - SOKOL BĚŠINY  3 : 1(2 ? 1)

Domácím se podařil vstup do utkání a po již 10 minutách vedli 2 : 0. Nejdříve ve 2. minutě zahrál hostující obránce rukou v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Vasyl Sydorenko – 1 : 0. V 10. minutě zvyšoval na 2 : 0  Petr Sysel po rohovém kopu Havlovice.  V dalším průběhu hosté hru vyrovnali a v 16. minutě se jim podařilo snížit na 2 : 1, když brankářem vyražený míč  dopravil do branky Radek Bulka.  Ve 27. minutě utkání měli hosté další  šanci, ale střela Filipa Mayera skončila nad brankou domácích.  O minutu později mohli domácí zvýšit své vedení, ale Pavel Kováč centrovaný míč od Sydorenka poslal vedle hostující branky. Ve 35. Minutě spálil další tutovku Sydorenko, který dostal přihrávku od Bešty a sám před brankou z malého vápna trefil jen hostujícího brankáře. Ve druhém poločasu bylo k vidění spousta osobních soubojů o míč, domácím nevycházela kombinace a hosté cítili šanci na srovnání stavu utkání, zvlášť když domácí neproměnili ani ty nejvyloženější příležitosti, do kterých se dostali Radek Švec a Vasyl Sydorenko. Až v 84. minutě se po rohovém kopu dostal k míči Vasyl Sydorenko a svým druhým gólem na 3 : 1 tak pojistil výhru domácích.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Blohmann Tomáš, Křížek Miroslav, Sysel Petr, Bešta Jiří, Sydorenko Vasyl, Voráček Přemysl, Kováč Pavel, Smolík Pavel, Havlovic Marek a Švec Radek, střídali Nešpor Jakub, Voráček Josef, Čížek Aleš a Pikhart Radek.

Sestava hostů: Malát Lukáš, Kurc Vojtěch, Matějka Václav, Mayer David, Ceplecha Martin, Bulka Radek, Mayer Filip, Vítovec Stanislav, Vališ Jaroslav, Matějka Tomáš a Vališ Miroslav, střídali Holub Radek a Vacovský Milan

Branky: 2' (PK) a 84' Sydorenko Vasyl, 10' Sysel Petr, za hosty 16' Bulka Radek.

Rozhodčí Bureš Jiří, ŽK 4 : 1, diváků 80.

CHANOVICE - VRHAVEČ  2:2 (1:2) PK  9:8

V Chanovicích se hrálo vyrovnané utkání, hosté důsledně bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Domácí měli územní převahu, ale po dvou chybách v obraně obdrželi laciné góly. Za domácí se trefil v prvním poločase střelou zpoza šestnáctky Zoubek. V prvním poločase promarnili domácí několik vyložených šancí. Druhý poločas začali náporem domácí, ale jen těžko se dostávali do šancí. Až v 69 minutě si naskočil na centr Šebka Prýmas a srovnal stav na 2:2. Do konce utkání se již žádnému týmu nepodařilo vstřelit branku a tak utkání dospělo do penaltového rozstřelu. V tom zakončil rozstřel brankář domácích Karel Soukup, když svoji penaltu proměnil a soupeřícímu brankáři penaltu chytil.

Branky: Zoubek Václav, Prýmas Jaroslav - Krýsl Alois, Jandečka Tomáš.

Rozhodčí Šmrha Miroslav, ŽK: 0:2, diváků 60

NEZAMYSLICE – HRÁDEK   0 : 3 (0  2)

Janda Milan

Před pěknou návštěvou přivítali domácí   mužstvo z Hádku ,které je v tabulce na druhém místě. To to vždy vyhrocené derby řídila trojice rozhodčí z Plzeňska a utkání se jim k oboustranné spokojenosti povedlo. První poločas  měli více šancí domácí ,ale po několika zahrávaných  standardkách se diváci gólu nedočkaly. Svatobor  pohrozil pouze jednou z dálky trefil břevno ale domácí brankář  odražený míč chytil, Do  druhého poločasu nastoupili  aktivně domácí, ale opět bez brankového efektu. Hosté udeřili v52‘ ,když pronikajícího útočníka stačil zastavit  Musil, ale k odraženému míči se dostal další útočící hráč, kterého fauloval domácí brankář a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Brabec Jiří. Další lekce z produktivity přišla za4min,když se z úhlu přesně trefil  Marián Drahoš. Domácí nesložili zbraně a pokoušeli se o zvrat, ale výsledkem byly je dvě tyčky. V 88‘  na konečných 0:3 zvyšoval Franěk Pavel po samostatném úniku prostřeli domácího brankaře.   Velmi dobře utkání řídil rozhodčí MUDRA Zdeněk.

Branky:52'Brabec Jiří(PK),  56' Drahoš Marian ,88'Franěk Pavel

Rozhodčí Mudra Zdeněk, Pašek Milan, Orlík Vladimír. ŽK 4:2, ČK 0:1 (68. Kutil Libor ml). Diváků 140.

MALÝ BOR - KLATOVY B   0 : 5 (0:2)

Domácí zklamali a po ospalém výkonu podlehli  zaslouženě vysoko velice dobře hrajícím hostům. Omluvou nemůže být ani fakt, že nastoupili bez pěti zraněných hráčů. Velice dobře utkání odřídil Josef Javorský.

Branky: 41´a 84´Brož Jan, 45´Šlechta Karel, 73´Brož Martin, 89´Lužný Jakub.

Rozhodčí: Javorský Josef  ;bez karet; Diváků : 40 .

VELKÝ BOR – ŽELEZNÁ  RUDA  3 : 1 (0 : 0)

Miloslav Kolář

Komentář k utkání (průběh) Po úspěšném vstupu do jarní části soutěže se od domácích všeobecně očekávalo, že potvrdí plný bodový zisk z úvodních kol. Tomu snad mohla nahrávat skutečnost, že hosté přijeli zřejmě ne zcela kompletní, když museli nastoupit i hráči starších ročníků. A možná to byly důvody, které domácí ukolébaly a ti se nemohli dlouho herně prosadit a vytvořit si převahu s golovými šancemi. Ve 30‘ se nedokázal prosadit ani sám na brankáře Kliment, poté Červeného přímý kop těsně minul branku a tak hosté kontrovali svými šancemi a domácí se mohli v závěru poločasu o výsledek oprávněně obávat. Úvod druhé půle nenasvědčoval přestávkové domluvě u domácích, ti nechali hosty hrát až se jim podařilo dát ve 4‘ vedoucí gol. Zanedlouho musel domácí golman zachraňovat podruhé a z protiútoku nastřelil Kliment pouze břevno. Domácí nedokázaly nakopnout ani další šance hostů, naopak s přibývajícím časem znervózněli. Po dvacetiminutovce hry nevalné úrovně přišel chvilkový náznak domácího tlaku, z něhož domácí nejprve z PK Šimanovským skore srovnali a poté přišla konečně chvíle domácího Klimenta, když nejdříve dorážel odražený balon na vedoucí gol a vzápětí po pasu Turka krásně proniknul a prostřelil hostujícího golmana na 3 : 1. A tak příznivý výsledek a předvedená hra v posledních 10 minutách zápasu trochu uklidnila pocuchané nervy nespokojených domácích diváků.

branky: 70‘ Šimanovský Robert, 75‘,79‘ Kliment Ladislav – 49‘ Vetrák Roman Rozhodčí: Hájek Zdeněk ; ŽK: 1 : 1 ; Diváků : 80

FC ŠVIHOV – JANOVICE  1 : 3 (0:2)

Branky: 50.Brož  Ondřej –  6. 32.  Urban  Miroslav, 55. Muler  Jan

Rozhodčí: Pastyřík ; hráno bez karet;  Diváků :  50.

BOLEŠINY A - TJ SUŠICE B   1 : 0  (1:0)

Branky: 6. Hess Petr

Rozhodčí :  Habada Vladislav  ; hráno bez karet. Diváků : 80 .