1.B TŘÍDA skupina B 16 . kolo 5.-6.4. 2014

1.B  TŘÍDA  - SKUPINA B

V DERBY SE RADOVALI  DOMÁCÍ

V 16. kole 1.B třídy došlo na další dva zápasy ze  série vzájemných duelů   v 1.B třídě mezi týmy z Pošumaví v Dlouhé Vsi a v Pačejově. Tentokráte se ze zisku bodů radovali vždy domácí  .  Doma byli podle předpokladů také úspěšné vedoucí Žichovice a z prvních jarních bodů se radoval také doma Strážov, který i přes zisk dvou bodů stále  hledá svojí podzimní formu. Důležitý zápas o šest bodů ze hráčů z širšího kádru A týmu  nezvládla oslabená horažďovická rezerva ve Štěnovicích.

S.ŠTĚNOVICE - HORAŽĎOVICE B   4: 1 ( 2: 1)

Branky: Boček, Dolejší, Papež, Volf - Šašek; ŽK: 3:2. Diváků 100.

S. PAČEJOV - S. HRADEŠICE    2:1 (1:0)

Domácí měli před derby zápasem velké starosti se sestavou. Na pátečním tréninku se zranil Hosnedl a další hráči se omluvili těsně před zápasem. Přesto vlétli do zápasu ve velkém stylu. Už ve 2.minutě přesně odcentroval Bokr a Kubaň hlavičkou otevřel skóre zápasu. Během 1.poločasu si pak oba týmy vypracovaly po jedné gólové příležitosti. Ve 25.minutě hradešický Hnojský postupoval sám na brankáře Štěpána, snažil se ho přehodit, ale minul branku. O tři minuty se stejná situace opakovala na druhé straně, ale Kubaně vychytal brankář hostů.

Po změně stran se hosté snažili o vyrovnání a jejich úsilí bylo korunováno v 63.minutě, když  z trestného kopu vymetl levačkou šibenici Kopal a srovnal skóre. Rozhodnutí přinesla 79.minuta. To se z voleje krásně trefil  Vašek Klásek a zajistil domácím další tři cenné body. Závěrečný nápor hostů přinesl největší šanci snad v 5.minutě nastavení, kdy Šmrhovu střelu vykopával Pavelec z prázdné branky. Vítězství domácích bylo zasloužené, prokázali větší vůli po vítězství. Utkání řídila trojice rozhodčích Jiří Šlauf, Petr Komanec a Jan Krauz před velmi slušnou návštěvou 120 diváků.

Milan Černík (vedoucí týmu So Hradešice)

Za Hradešice nastoupil letos poprvé na junior start hrající J. Sekyra a vůbec poprvé v mistrovském zápase Miroslav Kodýtek, který byl angažován jako náhrada za dlouhodobě zraněného Pavla Řezáče, který utrpěl v přátelském zápase v Lubech 2.3.2014 po úderu loktem dvojitou zlomeninu čelisti. Přestože hosté neměli tentokrát problémy se sestavou, podali průměrný výkon, který na bodový zisk nestačil. Obě branky umožnili vstřelit domácím po školáckých chybách. Po vstřelení 2. gólu předváděli domácí až neskutečné divadelní scény, které se vidí málokde. A tak se více nehrálo než hrálo, přesto mohli hosté získat minimálně 1 bod a několik z nich mělo v samotném závěru již ruce nad hlavou po hlavičce J. Hnojského z pěti metrů, míč ale vykopl z brankové čáry domácí hráč. Pochvalu za předvedený výkon a bojovnost si v týmu hostů zaslouží jen asi 2 - 3 hráči a zejména gólman D. Vávra, který zlikvidoval 3 velké šance domácích.

Sestava Hradešic: D. Vávra - O. Starec, M. Šmrha, L. Šmrha, J. Sekyra (T. Nováček), M. Kodýtek (D. Hlavin), Fr. Šašek (J. Kopal), M. Hlaváč, J. Hnojský, V. Nauš, D. Novák

Sestava Pačejov:  Štěpán –  Bokr – Lávička – Fiřt – Pavelec – Polena – Hlůžek – Klásek – Mrázek  – Ticháček J. – Kubaň. Střídali:  Ticháček P., Kodýdek, Cikán J.

Branky:  Pačejov:  2. Kubaň Jaroslav - 79. Klásek Václav -   63.minuta Kopal Jiří

Rozhodčí:  : Šlauf Jiří, Komanec Petr, Krauz Jan,ŽK:   5 : 2 .Diváků: 120

Branky:  2.Kubáň Jaroslav,79.Klásek Václav - 63. Kopal Jiří

TJ ŽICHOVICE - FK ŽÁKAVA  4:1(2:0)

Radim Šiška

V dalším domácím zápase jsme bez problémů přehráli Žákavou a přestože o výsledku zápasu nebylo víceméně pochyb, vyvolal náš výkon několik otazníků.

Žákava  se na našem hřišti prezentovala důrazným fotbalem a využívala každou možnost k zakončení. Ne náhodou měla před zápasem v kolonce vstřelených branek stejné číslo jako my. Hosté se do zakončení dostávali po výborných standartních situacích a po střelách zpoza šestnáctky domácích, ale pro ohrožení Rojíka v brance Žichovic by potřebovali žákavští více přesnosti. Domácí si na své šance počkali a využili standartních situací. Po rohu se hlavou prosadil Šimáček a přímý kop Butnara skončil přesně u tyče žákavské branky.

Do druhého poločasu vstoupili hosté se snahou vsítit kontaktní gól, ale brzy byli potrestáni po rychlých akcích domácích. Dvě branky pro Hlaváče připravili zleva Špírek a zprava Honza Beneš. Čtyřbrankové vedení domácí ukolébalo a zároveň jim ukázalo limity jejich současných fotbalových dovedností. Bez nasazení a kvalitního tréninku se  totiž nedá hrát fotbal, který by uspokojil dnes již náročného žichovického fanouška.  Trenér Krejčí tak asi i přes výhru domácích spokojen nebyl a jak on, tak i hráči se budou muset zamyslet nad tím, co do příštího derby v Hradešicích zlepšit. Trenér nad tím odjel přemýšlet okamžitě po zápase, aniž by předtím  navštívil domácí kabinu.

Sestava Žichovic: Rojík – Mourek, Šimáček, Frýzek, Štěpán (46. Brož) – Butnaru, Bálek, R.Beneš, Šiška (85. Krejčí), Špírek (55. J.Beneš) – Hlaváč

Branky :  20.Šimáček, 35.Butnaru, 65 a 78.Hlaváč - 90.Sarov

Rozhodčí :  Fanfule, hráno bez karet, diváků 100

DLOUHÁ VES –  MĚČÍN  2  : 0  (0: 0)

Pavel Beránek

První poločas se hrála vyrovnaná hra – z obou stran kvalitní fotbal. Domácí měli o něco více šancí.

Po přestávce  hráči na obou stranách pokračovali v kvalitní hře, ale konečně se prosadili domácí střelci. V 71.minutě otevírá skóre  Martin Kulhánek, který byl na konci postupného útoku po levé straně a zblízka skóruje.  86. minuta po rychlém protiútoku 2 na 1 posílá Petr Páleník z pravé strany přesnou přihrávku na Pavla Švece, který si „ počkal a chladnokrevně obelstil i brankáře hostí a do prázdné brány zvyšuje na konečných 2 : 0. Za diváky bych rád poděkoval hráčům za předvedený výkon.

Branky:   71. Kulhánek Martin, 86.Švec Pavel

Rozhodčí:Říha, Pressl a  Hovorka; ŽK: 2:2;  Diváků : 120.

SK STRÁŽOV - S. LOSINÁ 0 : 0 na PK 3:2

V zápase ve kterém si vytvořili oba soupeři brankových příležitostí minimálně na dva zápasy  viděli diváci branky až v penaltovém rozstřelu. Ten rozhodl vynikající brankář domácích  Michal Javorský. Ten dokázal dva ze čtyř střeleckých pokusů hostů a dovršil tak svůj vydařený výkon z průběhu celého zápasu.

Sestava Strážova :  Javorský – Michel (41. Vítovec Zbyněk, Hosnedl Jiří, Denk Milan , Kološ David, Čížek Vladimír, Uruba Ondřej , Fatín Tomáš, Janka Luděk, Mayer Bronislav , Presl Aleš.

Rozhodčí Kříž Ladislav. ŽK 0 : 3, diváků 150.

RAPID  PLZEŇ B – STARÝ PLZENEC   2 : 4 ( 0: 1)

Branky: Hrubý 2 - Houdek, Košťál, Kratschmer, Pata; ŽK: 1:0

PŘEŠTICE B -  ST. SMOLIVEC   2: 2 ( 1: 0)  PK 4:3

Branky: Kastner, Lecjaks - Bouše, Strejc; ŽK: 2:1