1.A TŘÍDA 20.kolo . 5.-6.4.2014

1. A  TŘÍDA

ŽALOSTNÁ BILANCE DOMA , OSM INKASOVANÝCH BRANEK, ŽÁDNÝ BOD ANI BRANKA V SÍTI HOSTŮ

Jak nazvat průběh 20. kola 1.A třídy z pozice  dvou zástupců Pošumaví kteří měli výhody domácího prostředí ? Jedno pojmenování  je asi nejvýstižnější a také nejstručnější – nevydařené !!! Mochtín v neděli, tak ani  Nýrsko o den dříve vůbec své příznivce nepotěšili. Ti neviděli ani jedinou branku v síti hostů, ale na obou hřištích naopak byli svědky toho, že si čtyřikrát tuto radost dopřáli  soupeři!  Čest v tomto kole zachraňovaly Svéradice, které nepřipustily, aby se opakoval jejich nevydařený duel před týdnem s Nýrskem a nedaly v Chlumčanech domácím šanci vylepšit si svůj bodový zisk tolik potřebný k záchraně.

CHLUMČANY - SVÉRADICE    0:3 (0:1)

Václav Dušek

Svéradice chtěli na hřišti posledních Chlumčan napravit neúspěch v derby s Nýrskem. Domácí disponují na I.A třídu kvalitním kádrem, který se od minulé - úspěšné sezóny prakticky nezměnil, proto je jejich umístění dosti překvapivé. Od úvodních minut byli Chlumčany o něco aktivnější, bylo vidět, že se chtějí o záchranu ještě poprat. Svéradice se zahřívaly pomaleji, domácí obranu proháněl hlavně s chutí hrající Kába, který byl i blízko vedoucí branky, když mu zakončení v dobré příležitosti na poslední chvíli obránce ukopl s pomocí tyčky na rohový kop. Chlumčany pak zahrávaly volný přímý kop z ideální pozice na hranici šestnáctky. Milota však mířil jen do zdi. Havlíček pak zakončením brejkové akce překonal brankáře Soukupa, branka však neplatila pro předem signalizovaný a odpískaný ofsajd. Záhy šli hosté do vedení, když míč odražený po standartní situaci vrátil do sítě dobře mířenou střelou zpoza šestnáctky do odkrytější části branky Beránek. Mnohem větší ztrátou než inkasovaná branka však pro domácí byla ztráta zraněného s přehledem hrajícího středního obránce Lenka, na jehož místo se musel zasunout doposud v ofenzivě velmi aktivní Havlíček. Domácí měli do přestávky ještě naději na odpověď, ale zacinkali jen na břevno Soukupovy branky. Úvod druhého poločasu opět vyšel lépe Chlumčanům, nechtěli se smířit výsledkem a bojovali. Vyrovnání měl na noze Nohava, který se z pravé strany prodral až před Soukupa, ale svéradický brankář mu dobře zmenšil střelecký úhel a domácí střelec mířil těsně mimo. Utkání se zlomilo po dvaceti minutách druhé půle, když po sérii zmatků v pokutovém území Chlumčan, nejprve mohl skórovat Herout, aby záhy zblízka propálil brankáře Lösche opět Beránek. Pak se projevila frustrace domácích, kteří ubrali na tempu, chuti do hry, začali vyhledávat střety s protihráči a bylo otázkou, kdy Svéradice přidají další branku. To se nakonec stalo, když v závěru si připsal první trefu v A týmu s chutí hrající střídající Chaloupka, který s přehledem zakončil samostatný nájezd na Lösche. Svéradičtí tak si tak ziskem třech bodů trochu napravili reputaci, za týden je však čeká další náročné utkání na horké půdě v Nýřanech.

Branky: 28.Beránek Vlastimil, 66.Beránek Vlastimil, 87.Chaloupka Martin

Rozhodčí: Sladký Stanislav, ŽK: 2:1, Diváků: 80

Sestava Svéradic: M.Soukup - Prokopec (56.Chaloupka), Racek, Jiřinec, Brůha - Vlček, Makovec, Herout (83.L.Soukup), Kába - Lávička, Beránek (88.Červený)

NÝRSKO – NÝŘANY  0 : 4 (0 : 1)

Stanislav Steiner

V utkání,kdy domácí mužstvo chtělo potvrdit zisk bodů ze Sveradic, totálně propadlo. Kdyby v 15' utkání hosté využili nabídnuté šance tak stav utkání byl 0:3.To, co předváděli hráči Nýrska ,v začátku utkání,se tak často nevidí.Hráč hostujícího mužstva Cvachoušek šel 3x sám na nýrského brankáře Jirku Moravce,ale ten jeho šance zneškodnil. Dokonce prvního poločasu se domácí mužstvo nezmohlo na žádnou brankovou příležitost a tak ve 40' se hosté dostali do vedení.

Po bouřce v kabině, o poločasové přestávce se hra domácího mužstva trochu zlepšila, ale nepodařilo se vstřelit vyrovnávací branku. Naopak ,hosté využili tří standartních situací, po zcela zbytečných faulech, ke vstřelení vítězných gólů, Zvláště TK ,které zahrával hráč hostů Voráček byly parádní .Zmar  hráčů Nýrska potvrdil zcela zbytečnými fauly Lukáš Korschinský,za které inkasoval 2x ŽK a následně vyloučení.

Stanislav Steiner : „V tomto utkání předvedli hráči Nýrska velice špatný výkon a je jenom na nich jak se k tomu postaví v dalších utkáních soutěže, protože hrát hůře, podle mého názoru už nejde.“

Sestava SKP Okula Nýrsko - Moravec-Kolář,Antonovics,Valenta/46' Korschinský/,Bastl-Šlehofer/41'Koutník/,Hvězda,György/78'Lepší/,Rubáš /72'Trefanec/- Kvítek/67'Kalivoda/, Výtisk.

Branky:67'+85'Voráček/2x z TK/,1X Sláma/PK82'/,1xTyml/40'/

Rozhodčí: Duda Václav-Maroušek Karel,Janda David. DS:Harmady Miloš.  ŽK:3 : 1, ČK  1 : 0 Korschinský

MOCHTÍN - TJ ZRUČ 0: 4 ( 0: 1)

Domácí fotbalisté se nedočkali prvního jarního vítězství za tři body ani tentokráte. Proti nim však stál kvalitní soupeř ze Zruče, který předvedl v Mochtíně výborný výkon, vyhrál naprosto zaslouženě. Hosté do toho šlápli hned od začátku, hýřili pohybem, dařila se jim kombinace, pohotově své akce zakončovali. Mochtín se převážně bránil, dobře chytal golman Petr Rajtmajer  , ale na prudkou střelu k tyči ze 24.minuty, kterou ze 20 m vyslal hostující V.Husník, neměl šanci ani reagovat - 0:1. Zruč měla i nadále více ze hry, šanci na vyrovnání ale měl i Mochtín a to ve 39.minutě, kdy se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Jaroslav Cihlář, jeho prudkou střelu mezi tyče však hostující obrana zblokovala na další roh. Po změn stran se domácí pokoušeli o zvrácení nepříznivého stavu, začali aktivně, chtěli vyrovnat. Otevřeli však hru až moc, navíc přišla ztráta míče, rychlá a přesná brejková akce dvou hráčů Zruče, kterou zakončil golem v 51.minutě Luděk Egermaier. Stejný hráč pak po další brejkové akci přidal v 76.min. další gol, Zruč vedla již 3:0, bylo rozhodnuto. Mochtínu citelně chyběl v defenzivě zraněný Špindler i tvořivý Babka, navíc pro obnovené zranění musel ze hry i Jan Kul a tak domácí dohrávali utkání s náhradníky. Sympatické bylo, že se stále snažili o vstřelení alespoň čestného úspěchu. Bohužel, ten se nedostavil, naopak, na druhé straně se v pohodě hrající hosté dostali do dalšího brejku, ze kterého v 82. minutě upravoval na konečných 0:4 pro Zruč Václav Eisenhammer. Rozhodčí Kostelník, Havránek, Pohančeník, DS Lecjaks, ŽK 2:2, 100 diváků, branky : Egermaier 2, Husník, Eisenhammer, 100 diváků.

Ch. Újezd - Staňkov   3: 2 ( 0: 0)

Branky: Hanko, Pešta, vlastní - Janka, Suchý; ŽK: 5:2

H. Týn - Černice   2: 2 ( 1: 1) PK 4:5

Branky: Pinc, Staroba - Křen, Stoilov

Senco B – Křimice  1: 3 ( 1: 1)

Branky: Trojanec - Brousil, Kohout, Kovačič; ŽK: 4:2

Rozvadov - M.Touškov  5: 1 ( 1: 1)

Branky: Čížek 2, Křehlík, Mráček, Viterna - Karbusický S.; ŽK: 1:5; ČK: 0:2