Krajský přebor žáci mladší 15 . kolo 29.-30.3.

KRAJSKÝ PŘEBOR – MLADŠÍ  ŽÁCI

NA BODY DOSÁHLY POUZE KLATOVY

Lídr tabulky krajského přeboru mladších žáků SK Klatovy 1898 potvrdil  vítězstvím v derby v Sušici  98% bodovou úspěšnost a celkovým skórem 124:11  v tomto ročníku svoje dominantní postavení v této věkové kategorii v kraji.  Další týmy k Pošumaví  vyšly bodově naprázdno a to také odpovídá jejich postavení v tabulce kde se srovnaly za sebou v pořadí 8.Sušice(18 bodů) , 9. Nýrsko(15)  a 10.Horažďovice 14 bodů.

SUŠICE -  KLATOVY 0: 9 ( 0: 5)

Radimír Bilíček

Los jarní části krajského přeboru mladších žáků připravil hned ve druhém zápase první okresní derby, kdy lídr tabulky z Klatov zajížděl do sousední Sušice.

Klatovští mladšíci tuto roli začali naplňovat od úvodních minut, kdy si během prvních pěti minut vypracovali minimálně dvě gólové šance. Na místě ale byl vždycky brankář domácích P.Hanč. Tyto neproměněné šance nijak hosty nepoznamenaly, protože už v 8.min. otevřel skóre P.Jílek a hned za minutu zvyšoval na 0:2 V.Petrželka. První desetiminutovku uzavřel další brankou v sušické síti K.Petrmichl a definitivně tak rozhodl o osudu utkání.

V úvodu druhého poločasu domácí zrychlili pohyb a byla na nich vidět zřetelná snaha ještě se o výsledek poprat. Tuto snahu utlumily další dvě branky v jejich síti, kdy se opět prosadil hostující V.Petrželka a M.Barborka. Hosté v této fázi utkání naprosto kontrolovali hru a rychlou kombinací drželi míč na svých kopačkách. S tím přišly i další šance, které díky nepřesnosti v zakončení nebo dobrému postavení domácího brankáře zůstaly nevyužity. Gólovou tečku udělal v 58.min bombou pod břevno D.Baxa a rozhodl tak o tom, že body z prvního okresního derby po zásluze poputují do Klatov.

Branky: 2 x P.Jílek, 2 x V.Petrželka, K.Petrmichl, T.Partyngl, O.Javorský, M.Barborka, D.Baxa

Rozhodčí: R.Koura; Diváků : 40.

Sestava Sušice:Hanč,Potužak P. , Potužák M. , Tomas,Kutil,Samek,Mašat, Krouský, Němec,Myslík,Lorenc,Mach.

KOŠUTKA PLZEŇ – SKP OKULA NÝRSKO  6 : 5 (3 : 1)

Branky za Nýrsko : Bastl Adam 2, Vacek Adam 2, Jarko Martin.

Rozhodčí:Jan Krauz;Diváků : 40

STŘÍBRO - HORAŽĎOVICE 8: 1 ( 6: 0)

Podrobnosti nehlášeny

Ostatní výsledky:  Domažlice  - Smíchov 7: 0 ( 3: 0), Tachov -  ZČE 1: 3 ( 0: 1), Nepomuk - Senco 0: 8 ( 0: 4), Přeštice - Vejprnice 3: 6 ( 2: 1)