KP mužů 19. kolo - 29.-30.3.

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

NEJTĚŽŠÍ PŘEKÁŽKU KLATOVY NEPŘESKOČILY, LUBY ZVLÁDLY DUEL O ŠEST BODŮ – HORAŽĎOVICE NA JAŘE NEÚSPĚŠNĚJŠÍ

Trojlístek týmů z Pošumaví  má za sebou ve druhé části  krajském přeboru  první čtvrtinu .  Odehraných čtyřech jarních kolech jsou  zatím nejúspěšnější  se ziskem deseti bodů Horažďovice , které dosud nenašly přemožitele . Poslední 19.odehrané kolo přineslo po třech bezúročných jarních duelech důležité vítězství Startu Luby, které si v zápase o šest bodů s Čechyí Příkosice  dokázalo  přiblížit  svému nejbližšímu sousedovi v sestupovém pásmu na rozdíl třech bodů.  Klatovy které  se v minulém kole po sérii třech vítězství posunuly v tabulce na třetí místo  čekal zřejmě nejtěžší jarní soupeř , Slavoj Koloveč. Lídr tabulky na svém hřišti znovu potvrdil svoje suverénní postavení v tabulce . Nicméně Klatovy sehrály na Domažlicku kvalitní zápas ve kterém  měly v první půli mírně herně navrch, druhé půle již byla v režii domácích kteří potvrdili že jsou právem v KP nejlepší.

NEPOMUK -  HORAŽĎOVICE   1: 2 ( 1: 2)

František Melka

K dalšímu utkání zajížděly Horažďovice na horkou půdu do Nepomuka. Utkání začali hostující hráči lépe než domácí, působili fotbalovějším dojmem, lépe kombinovali, jenže se nechali zaskočit volným přímým kopem domácích z poměrně velké vzdálenosti, kdy nedokázali dostatečně rychle pokrýt domácího Rouse a ten odražený míč uklidil do sítě P. Jandy. Hosté pokračovali v kombinační hře a ještě prvním poločase zahrávali pokutový kop, kdy se neohroženě dral do pokutového území J. Sova a byl podražen. Z nařízené penalty vyrovnal J. Janouškovec. Chvilku před poločasovým hvizdem se ještě dokázal z blízka prosadit M. Forman.

Druhý poločas, v posledních zápasech již tradičně, hosté ustoupili od své hry, jako by se báli o výsledek. Přestali kombinovat a přizpůsobili se domácím v jejich hře dlouhých nakopávaných míčů. A v tom měli jednoznačně navrch domácí. Každá standardka z poloviny hřiště byla nebezpečná a hosté bránili tyto situace s vypětím všech sil. Domácí hráli vabank, vsadili vše na ofenzivu, a tak mohli hosté z brejků navýšit svoje vedení, ale ani P. Kotrba, který postupoval sám na brankáře a ani O. Stulík v pozici 4:1 nevyřešili tyto brejky správně, a tak skončil zápas tím nejtěsnějším rozdílem.

Sestava hostů - P. Janda, M. Greger, O. Stulík, M. Šafanda, J. Sova, J. Nauš/V. Vrzal/, T. Jůda, P. Kotrba, J. Janouškovec, M. Forman/A. Vachuška/, F. Melka/R. Pintíř/

Branky: Rous - Forman M., Janouškovec J.

Rozhodčí : Cihlář F., Červený, Kastl. ŽK 3:2. Diváků : 150

LUBY  -  PŘÍKOSICE    4 : 2 ( 0 : 0)

V dalším utkání jara přivítali domácí na svém hřišti mužstvo Čechie Příkosice. Souboj celků z konce tabulky sliboval dramatickou bitvu o důležité tři body. Domácí hráči už chtěli protrhnout střeleckou smůlu, neboť na jaře ve třech utkáních ještě neskórovali.  V prvním poločasu byla na domácích hráčích znát nervozita, dopouštěli se chyb v obranné činnosti a v rozehrávce, nedokázali využít  šance, do kterých se dostali. Hosté už ve druhé minutě měli obrovskou příležitost, když Papáček z malého vápna nepochopitelně minul branku. Během první půle byli aktivnější, lépe je poslouchal míč a daleko častěji zaměstnávali brankáře domácích. Další obrovskou příležitost ve 34. minutě zahodil Fiala, který po centru za obranu domácích šel sám na brankáře Kalaše, který jeho šanci zlikvidoval. Jedinou gólovou příležitost domácích měl v 15. minutě Honza Voráč,  jehož samostatný nájezd na branku zlikvidoval brankář hostů. Začátek druhé půle vyšel lépe hostům, kteří ve 48. minutě využili zaváhání domácí obrany a z úhlu otevřel skóre utkání Vladislav Fiala – 0 : 1. Domácí však nesložili zbraně, ale naopak byli aktivnější, začali hosty přehrávat a vytvářeli si brankové příležitosti. V 50. minutě utkání se dostal k odraženému  míči Honza Voráč, ale sám před brankářem minul jeho branku. O 10 minut později stejný hráč v dobré příležitosti hlavou přestřelil. V 62. minutě se domácí konečně dočkali vyrovnávacího gólu. Po levé straně unikl Karel Křížek, jeho přihrávka našla volného Honzu Voráče který již v koncovce nezaváhal a srovnal na 1 : 1. V 76. minutě se domácí radovali podruhé, kdy na přesný pas za obranu hostů naběhl Karel Křížek a  ranou k tyči zvýšil na 2 : 1 pro domácí. Radost domácích však netrvala dlouho. Hned po rozehrávce hostů, v 77. minutě,  unikl po pravé straně kapitán hostů Tomáš Pražák a srovnal stav utkání na 2 : 2. Domácí ale znovu odpověděli v 80. minutě, kdy z rychlého protiútoku prostřelil brankáře hostů Miroslav Šůs a zvýšil na 3 : 2. V 88. minutě propásli velkou šanci nejdříve hostující Spěváček a hned na to domácí Pavel Čipera. V 90. minutě zahrávali hosté standardní situaci a do pokutového území domácích si naběhl také brankář hostů Protivínský.  Centrovaný míč chytil brankář Kalaš, který poslal dlouhý výkop na Míru Šůse, který vyhrál souboj s domácím obráncem, přesnou přihrávkou našel před prázdnou brankou Aleše Mlejnka, který zpečetil vítězství domácích v poměru 4 : 2. Za výkon ve druhém poločasu si domácí vítězství zasloužili a připsali si důležité tři body.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Voráč Jan, Křížek Karel, Koželuh Vojtěch, Sýkora Filip,  Švátora Karel,  Mlejnek Aleš,  Čipera Pavel, Turner Václav,  Pelouch Filip a Pivoňka Marek,  střídali Voráček Přemysl, Šůs Miroslav a Švec Radek

Sestava hostů: Protivínský Stanislav, Marek Tomáš, Papáček Petr, Pražák Tomáš, Šefl Pavel, Fiala Vladislav, Lisý Václav, Kohout Daniel, Jedlička Marek, Kotnauer Josef a Spěváček Jakub, střídali Jandoš Luděk a Gosza Petr.

Branky:  62' Voráč Jan, 76' Křížek Karel, 80' Šůs Miroslav a 90' Mlejnek Aleš -  48' Fiala Vladislav a 77' Pražák Tomáš.

Rozhodčí Homr Michal ,Voceka Milan, Štokl Jiří, ŽK 1 : 1, diváků 120.

Foto z utkání Luby - Příkosice  3x Klatovský deník - Rostislav  Kutěj

KOLOVEČ - SK KLATOVY 4: 0 ( 1: 0)

Martin Janda

Očekávaný duel s prvním celkem tabulky sledovala početná skupina diváků! A určitě nemuseli litovat toho, že si do Kolovče na fotbalový stadion našli cestu. Již na začátku utkání se do velké šance dostal hostující Gyorgy, jenže sám před brankářem neuspěl! Ten samý hráč za nedlouho běžel sám na branku, jeho zakončení nelze nic vytknout, ale domácí brankář předvedl skvělý zákrok. Na druhé straně se snažil ohrozit branku Hermana Šperl, ale z úhlu nechal vyniknout klatovského brankáře! Otevřít skóre mohl také Cihlář, jeho střela šla ale o pár decimetrů výš, než si sám autor představoval. První branku utkání tedy vsítil kolovečský Černohorský, když propálil Hermana! Jestliže byl  tým z města pod Černou Věří  v první půli lepší, v té druhé už převzali otěže domácí. A rozhodl o tom druhý gól, kdy Tomáš Došek po standartní situaci přiklepl míč černohorskému a ten se nemýlil. Třetí branku přidal Pavlík a bylo po zápase. Korigovat mohl Páleník, který rozvlnil síť, ale zabrzdilo ho chybné rozhodnutí asistenta rozhodčího, který zvedl praporek nad hlavu. Čtvrtou branku přidal Lucák a potvrdil, že Koloveč je v čele tabulky oprávněně!

Sestava: Herman - Blažek, Meszároš, Janda, Štengl - Cihlář - Sýkora, Gyorgy, Kadlec, Rejthar – Páleník.  Střídali: Lorenc, Harant, Matějka Daniel, Kojan

Branky: Černohorský 2, Lucák, Pavlík; ŽK: 2:2 . Diváků 230.

Přeštice  - Domažlice B 1: 0 ( 1: 0)

Branky: Vacík; ŽK: 1:1; ČK: 0:1

Stod  - Rapid 1: 0 ( 0: 0)

Branky: Valachovič; ŽK: 3:2

Vejprnice -  Hor.Bříza 2: 3 ( 2: 2)

Branky: Hora, Šulek - Chocholatý 2, Paukner; ŽK: 5:3