Krajský přebor žáci starší 15. kolo - 29.-30.3.

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

OSLABENÁ SUŠICE  V DERBY SEHRÁLA DŮSTOJNOU ROLI

Do  derby v rámci  15. kola krajského přeboru starších žáků v Sušici nastupovaly hostují Klatovy v roli favorita.  Sušice na svém hřišti  ke svým soupeřům není štědrá a body si zde musí perně vybojovat. V tomto ročníku se to podařilo  překvapivě remízou v prvním kole Nepomuku a jediný kdo  domácím uštědřil porážku byl Tachov a nyní Klatovy. Po výhře  v minulém kole kdy doma Nýrsko výhrou sesadilo Domažlice z prvního místa na tento výkon nedokázali žáci Okuly navázat a z plzeňské Košutky se vlítli s prázdnou. Po domácí podzimní remíze se Stříbrem se nečekala rozhodně tak vysoká prohra Horažďovic na hřišti soupeře.

TJ SUŠICE - KLATOVY   0 : 2 ( 0:1 )

Martin Kalný trenér Sušice : "Do dnešního zápasu jsme nastoupili bez brankářské jedničky Kožmína, zraněného Miškoviče, Löffelmanna, Gajdečky, Křížka i Jíchy. Od toho se vyvíjely taktické pokyny a i náš herní styl, kdy v obranné fázi jsme hráli na 6 obránců, snažili jsme se o to, aby soupeř nevystřelil na bránu. Tento pokyn se nám podařilo držet do 30 minuty první půle, kdy hosté vstřelili z hranice vápna svůj první gól. To samé se opakovalo v 60 minutě, kdy hosté opět střelou z dálky korunovali své vítězství. Tímto bych jim chtěl pogratulovat."

Sestava Sušice : Hanč - Hubáček D., Černý, Jána, Homolka - Dryk, Brabec - Kutil , Svoboda, Bernátek – Skýpala. Střídali: Kavale, Němec, Krouský, Frolík, Skrbek

ŽK : 1:0. Diváků: 80

STŘÍBRO - HORAŽĎOVICE 8: 1 ( 6: 0)

Podrobnosti nehlášeny

KOŠUTKA – NÝRSKO  3 : 1 (0 : 1)

Ivan Pavlík

Domácí vstoupili do utkání lépe a prvních 15 minut byli lepším týmem. Po čtvrt hodině hry se hosté vzpamatovali a začali hrát. Odměnou jim byla branka před koncem poločasu. Druhý poločas začal stejně jako první ovšem s tím, že Košutka svoji lepší hru vyjádřila gólem. O remízovém utkání rozhodla 56-tá minuta, kdy na polovině domácích zůstal s křečemi ležet hráč hostů. Hostující brankář místo zakopnutí balónu do autu ho rozehrál na nohy domácích a ti již svoji šanci proměnili. V závěru hosté inkasovali ještě jednou, když ve snaze vyrovnat riskovali a domácí toho využili.

Sestava Nýrska: Toul, Šmíd, Nový, Mašek, Hoidn, Vacek, Bastl, Hranáč, Brož, Pavlík, Pukač. Střídali: Malát, Jarkol

Branky: 41´, 56´, 70´ Votava Michal – 33´ Bastl Martin

Rozhodčí:Jan Krauz; Diváků : 40

Ostatní výsledky:  Domažlice  - Smíchov 10: 0 ( 6: 0), Přeštice Vejprnice 5: 2 ( 5: 0), Nepomuk - Senco 4: 2 ( 1: 1), Tachov ZČE 3: 1 ( 1: 0)