Divize 19. kolo - 29.-30.3.

DIVIZE – skupina A  -  MUŽI

Divize –aktuální výsledky

SUŠICKÉ ČEKÁNÍ NA VÍTĚZSTVÍ UKONČIL DUEL V ČESKÉM KRUMLOVĚ

K dalším u diviznímu duelu zajížděla Sušice do Českého Krumlova. Domácí jsou z pohledu zisku bodů za vodou, mají nahráno a pohybují se v klidných vodách  první poloviny tabulky. Voda ve které se pohybuje Sušice má opačné parametry. Domácí zápas s Krumlovem  měl na podzim ze sušické strany dobré parametry, jen body  scházely. Z tohoto pohledu  i s přihlédnutím k tomu, že ani domácí Slavoj není na jaře v zářivé podzimní formě tedy bylo tajné očekávání, že by se karta s tímto hratelným soupeřem mohla otočit. A stalo se !  Od 11.kola kdy Sušice doma zvítězila nad soupeřem z Jindřichova Hradce čekali jejich příznivci , hráči i realizační tým na zápas 19. kola kdy to konečně přišlo. Přišlo konečně to  v co všichni věděli a doufali že musí přijít. Sušici nemají o nic horší hráče než má k dispozici  převážná většina  účastníků divize s tím rozdílem, že jsou třeba jen bohatší o zkušenosti.

Sušické sedmikolové čekání na další vítězství ukončil duel v Českém Krumlově. Na světě je nejen tříbodový zisk, ale také první vítězství tohoto týmu v divizi . Toto je to, co svěřenci trenéra Jana Staňka potřebovali pro další důležitou zbývající část jara a na konci této cesty  by mohla být vytoužená záchrana. Z pohledu fotbalu v Pošumaví i v kraji by to bylo pro další osudy i jiných týmů to pravé ořechové.

SLAVOJ ČESKÝ KRUMLOV – TJ SUŠICE 0:1 (0:0)

Převzato z web.stránek Č.Krumlova (Připravil František Lippl, Foto Pavel Kacerovský)

Slavoj neuspěl ani ve čtvrtém utkání v řadě a všech 12 jarních bodů postupně přenechal svým západočeským soupeřům. Tentokrát si odvezla všechny tři Sušice. Omluvou nemůže být ani neúčast zraněných Beránka, Hrabíka a pracovně zaneprázdněného Špáta. V kádru nebyl ani Pintér, který dostal svolení k hostování v Plané u Českých Budějovic.

Českokrumlovští nastoupili aktivně se snahou odčinit předchozí neúspěchy. Ovšem přemíra nepřesnosti a stereotypní míče vrchem k úspěchu nevedly. Již v 8. minutě Babouček v těžké pozici ve vápně míč nezpracoval. V 11. minutě byl poprvé v hlavní roli P. Svoboda, když s převelkou snahou napálil míč za šestnáctkou tak, že téměř demoloval ukazatel času a skóre na dalekém plotu. Nepřesné byly i pokusy Nováka a Baboučka. Pak začali o sobě dávat vědět i hosté a Trnka vychytal v 22. minutě gólovou akci Králíka. A když neuspěla hlavička Dudáka a Babouček centrovaný míč jen lízl špičkou kopačky mimo bránu, diváci gól v prvním poločase neviděli.

Chleba se lámal krátce po přestávce. V 47. minutě Babouček nabil Wagnerovi, ale ten vypálil vysoko a daleko pryč. O minutu později nařídil rozhodčí penaltu za sražení Baboučka. Míč si vzal P. Svoboda, ale brankář jeho střelu zmařil. Protože hosté byli v šestnáctce předčasně, dostal Slavoj reparát. K překvapení diváků se k míči postavil opět P. Svoboda a se stejným výsledkem – brankář neumístěnou střelu vyrazil. Hosté se tak dostali na koně – v 60. minutě bojovník a nejlepší muž na hřišti Wagner ještě stačil obětavě zažehnat nebezpečí. Ovšem v 67. minutě si po rohu našel místo hluboko ve vápně zkušený devětatřicátník Hrubec a jeho hlavička vymetla pavučiny domácí brány – 0:1. Následná snaha domácích na výsledku již nic nezměnila – podvakrát neuspěl P. Svoboda, hlavička Dudáka se otřela o břevno.

Sestava: Trnka – Kabele, Klivanda, Dudák, M. Svoboda – Dvořák (46. Kroupa), Novák, Wagner, Kodras (63. Žilenko) -  P. Svoboda, Babouček (77. Podskalský). Rozhodčí Šimek, bez karet, 115 diváků.

Foto  3x  Pavel Kacerovský

Ostatní výsledky:

ZČE Plzeň -  Hořovicko  1 : 3 ( 1 : 2), FC Písek  - Tachov  3 : 1 ( 2 : 0), Hv.Cheb - Čížová 2 : 0  ( 1 : 0), Milevsko - Doubravka 0: 1 ( 0: 1), Benešov - J. Hradec 2: 1 ( 0: 1), Táborsko B -  FC Zličín 2: 1 ( 2: 0), Nová Ves - Rokycany 1: 0 ( 1: 0)