1.A TŘÍDA 19. kolo - 29.-30.3.

1. A  TŘÍDA

1.A  třída -  aktuální výsledky

NEČEKANÉ VÍTEZSTVÍ V DERBY UKONČILO NÝRSKÉ ČEKÁNÍ NA PRVNÍ JARNÍ BODY

První  derby mezi týmy z Pošumaví v 1.A třídě zároveň přineslo první jarní prohru Svéradic na domácím hřišti a pro hostující Okulu Nýrsko naopak ukončilo čekání na první bodový zisk na jaře  v podobě cenných třech bodů.  První letošní radost z vítězství  musí i po čtvrtém jarním kole odložit Sokol Mochtín který po těsné prohře v Křimicích vyšel podobně naprázdno i v Černicích. Nicméně tentokráte byl k zisku bodu velmi blízko. Možná, že by to třeba i vyšlo, kdyby v 19. minutě proměnil pokutový kop. Nedáš, dostaneš, to paradoxně platí v případě Mochtína, když minimálně o bod  přišel právě gólem obdrženým z přísně nařízené penalty .

SVÉRADICE - NÝRSKO 2: 4 ( 0: 0)

Okresní derby nabídlo dva rozdílné poločasy. V tom prvním byli domácí aktivnější, tlačili více na pilu, ale důrazní hosté je na dostřel branky příliš nepouštěli. Až ve 42.minutě vzal akci na sebe aktivní Vlček, seběhl si do středu hřiště, přes tři hráče se prodral až před branku, kde se hosté všemi způsoby snažili akci zastavit, míč následně doputoval až k Chaloupkovi, který přestřelil odkrytou branku. Druhý poločas byl úplně jiný a hlavně přinesl 6 branek. Tu první hned na začátek, když rohový kop uklidil na zadní tyči do sítě hlavou Racek. Domácí pak bohužel nabyli dojmu, že do té doby neaktivní soupeř je již poražen a to byla zásadní chyba. Deset minut po vedoucí brance Svéradic se nýrským povedl brejk po pravé straně a prudký přízemní centr umístil do sítě nabíhající Šlehofer. Trenérovi Kalivodovi následně vyšlo i střídání, když autora vyrovnávací branky nahradil Výtisk, který utkání rozhodl třemi brankami. Ta první - zlomová - Svéradicemi otřásla, když v momentě kdy domácí ještě herně tahali za delší provázek přišlo nedůsledné bránění a krásná střela Výtiska ze 30m do horního růžku Soukupovy svatyně. Pak již přišel pouze křečovitý tlak domácích, který hosté snadno bránili a dvěma brejky po obrovských chybách svéradické obrany Výtiskem navýšili až na 1:4. V 87.minutě pak symbolicky uzavřel skóre Beránek.

Branky: Beránek, Racek - Výtisk 3, Šlehofer

Rozhodčí: Mazanek Marek, ŽK: 1:1, Diváků: 100

Sestava Svéradic: M.Soukup - Prokopec, Racek, Šimsa, Brůha - Vlček (64.Herout), Jiřinec, Šebek (86.L.Soukup), Makovec, Chaloupka (51.Kába) – Beránek

Foto 3x KD  Rostislav Kutěj

ČERNICE - MOCHTÍN 4: 3 ( 3: 1)

Domácí Sokol posílil svoji obranu o dalšího zkušeného hráče, bývalého ligistu Petra Vlčka, klíčovým jeho hráčem však vždy byl a stále je zkušený kanonýr Stoilov. A byl to opět on, který stál u zrodu těsného a šťastného vítězství. Mochtín favoritem nebyl, spíše mohl překvapit a málem se mu to povedlo. Škoda jen, že mochtínský kapitán Jiří Dolejš neproměnil v 19.minutě penaltu, kterou "vyrobil" faulem na unikajícího Babku stoper Nádraský, který byl navíc vyloučen. Početní převahu však hosté z Mochtína nevyužili. Byli to naopak domácí, kteří většinou po rozehraných VPK zakončovali přesně, v poločase vedli 3:1. Mochtínu se ale povedl vstup do druhého poločasu, kdy Zbyněk Smolík během dvou minut srovnal na 3:3, začínalo se znovu. Rozhodnutí zařídil velezkušený Stoilov v 57.minutě, kdy se za jeho přifilmovaný pád kopala penalta a tu domácí bezpečně proměnili, vedli 4:3. Mochtín měl pak více ze hry, jeho závěrečný tlak ale  domácí obrana přežila bez úhony, tři body zůstaly v Černicích. Rozhodčí Kohout - Duda, Sladký, ŽK 1:0, ČK 1:0, 180 diváků, branky : Forman, Nový, Stoilov, Vlk - Smolík 2, Cihlář

Branky: Forman, Nový, Stoilov, Vlk - Smolík 2, Cihlář; ŽK: 1:0; ČK: 1:0 . Diváků 180.

Sp.Poříčí  - Chlumčany 1: 0 ( 0: 0)

Branky: Hofman; ŽK: 5:6; ČK: 1:2

Zruč  - Žihle 3: 1 ( 2: 1)

Branky: Král, Nosek, Polák - Pytka; ŽK: 1:1

M.Touškov - Senco B 1: 8 ( 0: 6)

Branky: Janda - Holub 4, Krýsl, Vaigl, Štěpán, Šádek; ŽK: 2:4

Nýřany  - Rozvadov 1: 2 ( 1: 1)

Branky: Cink - Janouš, Čížek; ŽK: 2:1