Krajský přebor žáci starší + mladší 14 . kolo 22.-23.3.

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KP starších žáků – aktuální výsledky

DOMAŽLICE PŘIŠLY V NÝRSKU O PRVNÍ MÍSTO

O nečekaný obrat na čele tabulky krajského přeboru se již v úvodním jarním kole postarali starší žáci Okuly Nýrsko. V domácím  prostředí uštědřili druhou porážku v tomto ročníku vedoucímu celku tabulky Jiskře Domažlice.  Dosavadní lídr tabulky touto prohrou přišel o první místo na které se vyšvihli  po domácí výhře za plzeňskými energetiky žáci SK Klatovy 1998.  Víkendový úspěch žákovských družstev z Pošumaví  v krajském přeboru  orámoval v domácím prostředí výhrou nad fotbalově kvalitním celkem TJ Přeštice tým TJ Sušice.  Na úvod jarní sezóny v žákovské kategorii starších žáků samé dobré zprávy.

KLATOVY  - ZČE 4: 1 ( 4: 1)

Petr Ulrych

Byl to typický první soutěžní zápas po dlouhé zimní přestávce, nezvyk na přírodní trávu a spousta nepřesností provázaly hru obou mužstev. Klatovy se dokázaly v prvním poločase přeci jenom častěji střelecky prosadit a po zásluze vedli nad fyzicky slabším a věkově mladším soupeřem ročníku 2000 o 3 branky. Po změně stran však domácí ubrali plyn, již se před soupeřovou brankou tolik neprosazovali a stav už se neměnil.

Branky : Pivoňka 2, Sojka, Shklyarskyy – Těžký.

Rozhodčí Milan Hovorka. Hráno bez karet, diváků 40.

Foto z utkání KP žáků  Klatovy - ZČE Plzeň Klatovský deník Jitka Kilbergeropvá

HORAŽĎOVICE -  KOŠUTKA 0: 4 ( 0: 0)

Podrobnosti nehlášeny

SKP OKULA NÝRSKO – JISKRA DOMAŽLICE 3 : 2 (1 : 0)

Ivan Pavlík

V prvním jarním mistrovském utkání přivítali domácí vedoucí tým tabulky a vstoupili do utkání lépe. Již v sedmé minutě šli do vedení po akci na levé straně, kterou zakončil Robin Hranáč. Po té převzali iniciativu hosté, vytvořili si územní převahu a několik šancí, které nedokázali proměnit. Vstup do 2. poločasu vyšel naopak hostům, kdy se po rohovém kopu a chybě obrany včetně brankáře prosadil Lukáš Reiniger. Hosté měli opět převahu, ale domácí hrozili z rychlých protiútoků. Když 15 minut před koncem zvýšili hosté na 1 : 2, zdálo se, že je rozhodnuto. Domácí se ale nevzdali, udělali změny v sestavě a odměnou byla vyrovnávací branka Jakuba Pavlík, který trefil z 30 metrů opuštěnou branku hostů. O šťastném vítězství rozhodla předposlední minuta, kdy při napadání domácích podklouzl hostující obránce a samostatný nájezd na brankáře proměnil Robin Hranáč a dovršil tak překvapení na úkor hostů.

Sestava domácích: Toul, Hoidn, Nový, Mašek, Brož, Pukač, Vávra, Hranáč, Bastl, Pavlík, Trumpeš. Střídali: Hájek, Malát, Šmíd

Branky: 7´, 69´ Hranáč Robin, 64´ Pavlík Jakub – 38´ Reiniger Lukáš, 54´ Selnar Jakub

Rozhodčí:Pena Miroslav;Diváků : 50.

SUŠICE  - PŘEŠTICE 3: 1 ( 1: 0)

První jarní start, za doprovodu anglického počasí a domácích fanoušků domácí  zvládli výborně. Vyhrávali téměř všechny osobní souboje, což pro dobře kombinující Přeštice byl kámen úrazu, navíc když Sušice po dobrém střídání, kdy se na hřiště dostal nováček Marek Skýpala, rozhýbali hostující obranu natolik, že domácí druhou půli ovládli a mohli vstřelit mnohem více gólů.

Trenér Martin Kalný : „ Kluci hráli to co měli a zaslouženě vyhráli. Doufám že soupeř z Přeštic potrápí zbytek týmů a pomůže nám se bodově dotáhnout na čelo tabulky, neboť jak už jsem zmínil, Přeštice jsou hodně fotbalový tým ! "

Branky:  33. min Jiří Kutil, 36. min Jakub Brabec a 52. min. Marek Skýpala - 69.min Frýbert Kenneth

ŽK: 2:2 (Černý, Gajdečka - Fabián, Šteffl)

Sestava Sušice:Kožmín - Hubáček D., Černý, Löffelmann, Homolka - Jána, Brabec Kutil - Frolík, Gajdečka, Svoboda. Střídali: Skýpala, Křížek, Krouský, Kavale, Němec, Mašat, Hanč

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

Senco Stříbro 3: 0 ( 2: 0), Vejprnice Nepomuk 0: 4 ( 0: 3),  Smíchov - Tachov 1: 3 ( 1: 0)

MLADŠÍCI  KLATOV ZAHÁJILI JARO REKODNÍ VÝHROU

O rekordní výhru se postarali ve 14. kole KP  se postarali mladší žáci SK Klatovy 1898 doma v duelu s plzeňskými energetiky. V tomto duelu překročili počet vstřelených branek v tomto ročníku přes hranici sto branek  a upevnili si první místo v tabulce nejvyšší krajské soutěže mladších žáků. Tři body si připsaly do tabulky také Horažďovice, zatím co další dva celky Nýrsko a Sušice na body doma nedosáhly.

SK KLATOVY 1898 -SK ZČE PLZEŇ     21 : 1   (9:1)

Radimír Bilíček

Po dlouhé zimní přestávce se všichni na zápas těšili , hráli s chutí  a na výsledku se to také projevilo.  Hosté jim jejich úlohu ulehčili tím, že nastoupili v  oslabené sestavě , když na  střídání měli k dispozici pouze jednoho hráče. To za domácí mohla nastoupit téměř dvě kompletní družstva a hned od úvodních minut byla k vidění jejich obrovská chuť si zahrát

. V úvodní šestiminutovce si domácí rychle vypracovali tříbrankový náskok a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Hosté byli v této fázi utkání téměř bezmocní a dokázali hrozit pouze z rychlých brejků. Po jednom z nich a drobném zaváhání domácí obrany se hezkou střelou dokázal prosadit M.Maur, jenže to už na ukazateli skóre svítila u domácích pětka.

Ve II. poločase hostům ubývaly síly mnohem rychleji a s přibývajícími minutami narůstal počet gólů v jejich síti téměř geometrickou řadou. Nutno podotknout, že většina padla po hezkých kombinačních akcích a vyšachování celé obrany hostů. Nakonec se skóre zastavilo na čísle 21 a opět se ukázalo, že i v nejvyšší krajské soutěži mladších žáků může být obrovský rozdíl ve výkonnosti jednotlivých mužstev. Zápas tak svojí kvalitou nepatřil ani do kategorie tréninkových, ale určitě přijdou těžší zápasy, které skutečně prověří sílu klatovských nadějí.

K prvnímu utkání jarní části krajského přeboru mladších žáků jsme za nádherného počasí přivítali energetiky z Plzně . Za těchto podmínek a po dlouhé zimní přestávce se všichni na zápas museli těšit.

Hosté přijeli v oslabené sestavě a na střídání měli k dispozici pouze jednoho hráče. To za domácí mohla nastoupit téměř dvě kompletní družstva a hned od úvodních minut byla k vidění jejich obrovská chuť si zahrát. V úvodní šestiminutovce si domácí rychle vypracovali tříbrankový náskok a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Hosté byli v této fázi utkání téměř bezmocní a dokázali hrozit pouze z rychlých brejků. Po jednom z nich a drobném zaváhání domácí obrany se hezkou střelou dokázal prosadit M.Maur, jenže to už na ukazateli skóre svítila u domácích pětka.

Branky: 5 x K.Petrmichl, 5 x M.Barborka, 2 x Z.Krejčiřík, 2 x T.Partyngl, 2 x P.Jílek, D.Baxa, V.Petrželka, J.Jirotka, A.Sojka a O.Javorský – M.Maur

Rozhodčí:Hovorka;Diváků : 30.

NÝRSKO –  DOMAŽLICE 0 : 8 ( 0 : 4 )

Pavel Vacek

Zasloužené vítězství hostů, kteří nedali oslabeným domácím (chyběli především kreativní hráči do zálohy) moc šancí na úspěch.Domácí hráli jen 10min a to je málo.Pak převzali otěže hosté a dokonale kontrolovali průběh zápasu.Domácí mají co zlepšovat!

Branky : 23. a 56.Sabol Ján,5.Kolerus Jan,13.Bílik Kryštof,19.Hůla Lukáš,35.Hoang Minh Kien,51.Sedláček David,54.Souček Tomáš

Rozhodčí: Pena Miroslav ;  ŽK: 1 : 0 .Diváků : 40

HORAŽĎOVICE -KOŠUTKA 6: 3 ( 3: 3)

SUŠICE  - PŘEŠTICE 1: 5 ( 0: 2)

Branky  : Myslík Jakub - Kubeš Radek 2 , Horák Daniel , Klokan Lukáš , Hejhal Petr1.  Branky Sestava domácí : Hanč, Potužák Pavel, Potužák,  Martin,Tomas,Kutil,Myslík,Mašat, Krouský, Němec,Kavale,Samek.

Rozhodčí: Pressl Václav,  diváků 20.

Senco Stříbro 5: 2 ( 2: 2), Vejprnice Nepomuk 6: 2 ( 2: 2)  , Smíchov  - Tachov 1: 2 ( 1: 0)

1. Klatovy        14  13   1   0  115 : 11    39

2. Vejprnice      14  11   1   2   78 : 34    34

3. Doubravka      14  10   2   2   56 : 31    34

4. Stříbro        14  10   2   2   89 : 27    33

5. Domažlice      14  10   2   2   92 : 20    32

6. Tachov         14   7   2   5   53 : 55    24

7. Přeštice       14   7   1   6   62 : 54    22

8. Sušice         14   5   2   7   58 : 56    17