KP mužů 18. kolo 22.-23.3.

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

KLATOVY POKRAČUJÍ NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

Tři jarní zápasy, devět bodů a postup v tabulce na třetí místo. To je výsledek vítězného tažení SK Klatovy 1898 v krajském přeboru.  Následující soutěžní kolo ale bude pro  úspěšné klatovské fotbalisty  velmi náročné.  V 19. kole zajíždí na hřiště nejsilnějšího týmu přeboru, loňského vítěze přeboru Slavoje Koloveč. Tento soupeř si doma  podle očekávání poradil  vysokou výhrou nad Startem Luby .  Daří se i FK Horažďovice,které rovněž na jaře nepocítily porážku, i když tentokráte body získané výhrou nad Stodem byly perně vybojované.

SK KLATOVY 1898 – FC ROKYCANY „B“ 3:0 (3:0)

Daniel Matějka

Nabuzeni výhrou v městském derby a možností se zase vyhoupnout o stupínek výš v tabulce vstupovali hráči SK Klatovy 1898 do utkání s divizní rezervou FC Rokycany. Domácí trenér Jakš se musel v tomto utkání obejít bez Jandy, který byl toho času v zahraničí.

Předsevzetí však začali domácí hráči naplňovat prakticky hned z kraje utkání. Odražený balón doslova napálil z hranice pokutového území Pavel Cihlář přímo do růžku hostující branky – 1:0. Za několik minut se domácí fandové radovali podruhé, střelu Štengla usměrnil do sítě domácí kapitán Mészáros a potvrdil tak svou střeleckou formu – 2:0. Ve hře Rokycan bylo hodně nepřesností a v prvním poločase klatovskou branku prakticky neohrozili. Slovo si tak vzali opět domácí, jmenovitě György, který přesnou přihrávkou našel před brankou osamoceného Páleníka, který již neměl problém usměrnit míč do sítě potřetí – 3:0. Ve druhém poločase se hra více vyrovnala, domácí hráči trochu polevili, ale spolehlivě hrající obrana v čele s brankářem Hermanem hostujícímu týmu skórovat nedovolila. Naopak na druhé straně šel sám na branku Sýkora, ale úspěšný nebyl. A tak se týmy rozešli za stavu 3:0. Klatovy tak pokračují na vítězné vlně, navíc v prvních třech jarních kolech neobdržely ani jednu branku a se skóre 10:0 vstoupily velmi slibně do druhé poloviny soutěžního ročníku. Obtížný test čeká hráče Klatov hned v dalším kole na půdě vedoucího týmu z Kolovče. Všichni hráči věří, že si klatovští fanoušci najdou cestu i příští neděli na venkovní utkání se Slavojem Koloveč.

Sestava: Herman - Štengl, Blažek, Mészáros, Procházka - Cihlář - Sýkora, Kadlec, György, Rejthar – Páleník. Střídali: Matějka Daniel, Brož, Harmady a Lorenc

Branky: Cihlář, Mészáros, Páleník.  ŽK: 1:1. Diváků 150.

Horažďovice stála výhra hodně nervů

JITKA KILBERGEROVÁ

Fotbalisté FK Horažďovice udrželi jarní neporazitelnost a ve třetím zápase jara doma porazili Stod. Utkání, které charakterizoval trenér Horažďovic slovy: Utrpěli jsme výhru, však stěží mohlo dělat čest nejvyšší krajské soutěži, a to z pohledu výkonu obou týmů.

HORAŽĎOVICE  - STOD  2 : 1 ( 1: 0)

Ani příjemné jarní počasí nevylákalo netradičně v sobotu na Lipky početnou diváckou návštěvu. A tak hrstka diváků viděla nemastný, neslaný fotbal se šťastným koncem pro domácí.

Horažďovicím se vstup do utkání nevydařil. V 5. minutě dostal stodský Tlustý krásnou přihrávku za obranu a řítil se sám na gólmana Jandu. Ten ho v nouzi nejvyšší v pokutovém území zastavil nedovoleně, za což vyfasoval žlutou kartu a rozhodčí nařídil penaltu. Janda ale svoji chybu napravil a míč za svá záda nepustil. Domácí tým tato situace konečně probudila a začal kombinovat a útočit. Hned to bylo na hřišti i na skóre zápasu znát – ve 13. minutě se zblízka prosadil před brankou hostů Kotrba a poslal Horažďovice do vedení. Domácí se uklidnili, ale museli pečlivě hlídat hosty, kteří čekali na rychlé brejky. V jednom z nich mířil těsně nad horažďovickou branku Snášel. Horažďovice byly aktivnější, zvlášť na levé straně dělal obraně Stoda problémy rychlý Nauš. Ten si vypracoval ve 35. minutě pěknou šanci – dokázal se uvolnit a vystřelit, ale míč za záda stodského Janči nedostal. Horažďovice dohrávaly poločas ve velkém tlaku, hosté jen odkopávali, ale to jim stačilo k tomu, aby další branku nedostali.

První minuta druhé půle doslova celé Lipky zmrazila. Valachovič napřáhl z dálky a jeho parádní rána, na kterou si Janda sice sáhl, skončila za zády horažďovického gólmana. Domácí vyrovnávací branka hodně zlomila, ztráceli míče ve středu hřiště v osobních soubojích i kvůli nepřesným přihrávkám a rázem měli navrch hosté. Ti zavřeli domácí na jejich půlce a na hřišti kralovali. Horažďovický kouč tak ve snaze oživit hru sáhl ke střídání – Vachušku na hřišti nahradil Zdichynec, a to se nakonec ukázalo jako šťastný tah. V 68. minutě kopali domácí volný přímý kop, míč se dostal právě ke Zdichyncovi, který ho šťastně dorazil do stodské branky. Hosté se s výsledkem smířit nehodlali. V 71. minutě vyslal Pešek parádní dalekonosnou střelu, kterou ale naštěstí pro domácí Janda vytěsnil nad břevno. Stod se vypjal k závěrečnému náporu, ale vyrovnání už se nedočkal, tři body zůstaly v Horažďovicích.

„Díky za tři body, protože za výkon, který jsme předvedli, jsme si ani vyhrát nezasloužili. Hráli jsme to co soupeř – bez pohybu, alibisticky, nechtěli jsme hrát konstruktivně a málem se nám to vymstilo,“ řekl Deníku po zápase horažďovický trenér František Melka.

Poločas: 1:0. Branky: 13. Kotrba, 68. Zdichynec – 46. Valachovič. ŽK: 2:4. Rozhodčí: Červený.

Sestava Horažďovic: Janda, Šedivý, Pintíř, Greger, Šafanda, Vachuška (59. Zdichynec), Melka(89. Želíska), Jůda, Sova Kotrba, Nauš