1. A TŘÍDA 17. kolo 15.-16.3.

1.A  TŘÍDA

1.A  třída -  aktuální výsledky

NÝRSKO DOMA V SOUBOJI S LÍDREM NA BODY NEDOSÁHLO

Lídr 1.A třídy , fotbalisté TJ Rozvadov, se po  výhře v Chlumčanech  podruhé za sebou zajížděli  na hřiště soupeře, když tentokráte  měli za soupeře v Nýrsku místní Okulu. Za silného větru a chladu necelá stovka diváků viděla velmi dobrý výkon všech hráčů z Rozvadova a jejich hladké vítězství 2:0. To mohlo být daleko výraznější, kdyby svěřenci trenéra Chady proměnili další šance, které si během zápasu vytvořili.

Výhodu domácího prostředí měly i Svéradice, které na rozdíl od Okuly svůj duel s posledním přemožitelem Nýrska dotáhlo do vítězného konce . Ziskem tří bodů tak svéradičtí hráči se drží v tabulce o souboji o čtvrté barážové místo se svými soupeři úspěšně krok. Po bodech sahal Mochtín v Křimicích, ale po poločase o svůj slibný jednobrankový náskok přišel a nakonec přišel o všechny body.

NÝRSKO – ROZVADOV    0: 2 ( 0: 1)

Stanislav  Sýkora

Na velmi dobrém , trochu kluzkém terénu se začalo z obou stran opatrně. Čekalo se na chybu druhého. První vážnější šanci domácích odvrátil Křehlík. Na druhé straně neměl domácí Moravec potíže při akcích Janouška a Slowika. Akci Nýrska zastavil v 8. minutě taktickým faulem na půli Viterna. Poté byly šance na obou stranách zastaveny pro ofsajdové postavení hráčů. Zhruba od patnácté minuty se začala projevovat lepší herní stránka hráčů Rozvadova. Zlepšili pohyb, krátkými narážečky se dostávali do akcí  a začali mít celkově více ze hry. Góly bohužel nepřicházely. Nedal Křehlík, neuspěl ani Bronec. Na "výlet" si vyrazil Viterna, ale v posledním momentě přišel o míč. Smůlu měl i při střele Hobza. chyběly centimetry. Hosté se stále bez problémů dostávali do šancí, ale výsledek zůstával bez branek. Osm minut před půlí skóroval Čížek. Obešel i Moravce. Branka nakonec po krátké konzultaci hlavního s asistentem uznána nebyla. Ve 43. minutě mohli dát branku naopak domácí, ale střela šla těsně levé tyče Bendovy svatyně. O minutu později se  utěšeně trefil Michal Slowik. Brankář Moravec mohl jenom lovit za sítě - 0:1.

Do druhé půle "zavítalo" do Nýrska sluníčko. To pomohlo spíše  hráčům  hostujícího mužstva, naopak domácí zcela vypadli ze hry. Chvílemi hra připomínal bago. Hosté nepůjčili míč domácím a předváděli divákům pěkný, kombinační fotbal. Navýšit mohli Viterna, Čížek. Právě Lukáš Čížek využil ideální příhry od Janouška  a bylo rozhodnuto. Gólu předcházela hrubka domácí obrany. Potom sice potěšil domácí fandy György. Postavil do stavu statérů celou obranu, ale jeho ráně chyběl přesnost. To bylo ze stany domácích vše. Z další trefy se mohl těšit Čížek. mířil ale pouze do boční síťě. Na centr Čížka nedosáhl na malém vápně Janoušek a po něm opět smolně zakončil Čížek. V závěru odvrátil střelu domácích tělem Bronec a Slowik mířil těsně z trestného kopu. Pohledné utkání, hlavně ze strany Rozvadova odřídil dobře rozhodčí Kříž.

" Pochopitelně musím být spokojen. Byli jsme po celý zápas jasně lepší. Kluci předváděli pěkné kombinační akce a mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem. Zápas rozhodla krásná branka Michala Slowika. Soupeře jsme prakticky nepustili po celých devadesát minut k vážnější akci, " krátce vyhodnotil duel spokojený trenér Rozvadova Miroslav Chada.

Branky : Slowik (44.), Čížek (54.). Rozhodčí : Kříž. ŽK: 1:1. Diváci : 80.

Sestavy :

SKP Nýrsko : Moravec - Raiser (60. Kalivoda), Antonovisc ( 87. Trefanec), Hvězda, Valenta, Bastl (58. Korschinský), Kolář, Výtisk (78. Lepší), György, Kvítek, Rubáš (87. Šlehofer). Trenér K. Kalivoda.

TJ Rozvadov: Benda - Viterna, Kabourek, Horáček (80. Karban), Bronec, Slowik, Hobza, Janoušek, Mráček, Čížek, Křehlík. Trenér M. Chada.

Branky: Slowik, Čížek; ŽK: 1:1. Diváků 60.

KŘIMICE - MOCHTÍN    2 : 1 ( 0: 1)

Mochtín z Křimic body nakonec nepřivezl, ztratil je v samotném závěru utkání. Při tom měl utkání velice dobře rozehrané, vedl brankou svého kapitána Jiřího Dolejše a hrál dobře. Vedení Mochtína pak mohli navýšit dva jeho hráči - Zbyněk Smolík a Tomáš Babka, kteří ale své sólo nájezdy na gólmana Křimic v gol neproměnili a to byla velká škoda. Domácí se snažili o změnu skóre, proti Mochtínské obraně se jim to ale nedařilo. Až v samotném závěru jim k tomu pomohly zbytečné VPK, ze kterých se trefil dvakrát hlavou jejich nejlepší kanonýr Lasota. Nejdříve srovnal na 1:1 v 78. minutě a pak minutu před koncem vsítil vítěznou druhou branku ! To již hosté hráli bez vyloučeného P.Švátory, v Křimicích zbytečně ztratili nejen body, ale i svého pracovitého obránce.

Branky : Lasota 2 - Ji. Dolejš, 100 diváků

Rozhodčí :  Filinger - Kohout,Pálek, DS Jindra, ŽK 1:3, ČK 0:1,

SVÉRADICE - DOUBRAVKA B 1:0 (1:0)

Ve Svéradicích se hrálo dramatické utkání, které komplikoval silný vítr. Ten v prvním poločase foukal do zad domácím, kteří toho využívali k aktivitě, chyběl jim však klid ve finální fázi, kde byli často velmi zbrklí. Udeřit tak mohlo na druhé straně, kde musel během chvíle brankář Soukup dvakrát zasahovat proti brejkovým šancím hostů. Do největší šance prvního poločasu se dostal Beránek, který vystihl váhavou rozehrávku mladé doubravecké obrany, ale střílel jen do břevna. Když už to vypadalo, že oba týmy půjdou do šaten za nerozhodné stavu, prosadil se z levé strany Vlček a zakončil přesně ke vzdálenější tyči. Druhý poločas měl po celou dobu stejný obrázek. Vítr tentokrát pomáhal hostům, kteří toho využili k trvalé převaze, kterou ze středu hřiště organizoval velezkušený Pavel Vaigl. Naopak domácí se z brejků dostávali do velkých gólových šancí, avšak ani 2x Chaloupka, ani Makovec s Heroutem, ani v závěru Petřík vedení domácích nedokázali pojistit. Střelu Vlčka navíc vytěsnil hrdina hostů, brankář Hasenöhrl, na tyč. Hosté byli nebezpeční, zahrávali spoustu rohových kopů, ale obětavá defenziva domácích je do větších šancí nepouštěla a co prošlo pochytal spolehlivý Soukup. Svéradice si tak ve vyrovnaném středu tabulky připsaly další důležité tři body. S přehledem rozhodoval zkušený rozhodčí Václav Duda z Chlumčan.

Rozhodčí: Duda Václav, hráno bez karet, Diváků: 90

Branky: 45.Vlček Jakub

Sestava Svéradic: M.Soukup - Prokopec, Racek, Šimsa, Brůha - Vlček, Makovec, Jiřinec, Herout (63.Petřík), Chaloupka - Beránek

Branky: Lasota 2 - Dolejš; ŽK: 1:3; ČK: 0:1

ZRUČ - CHLUMČANY 2: 1 ( 1: 1)

Branky: Nosek, Trnka - Nohava; ŽK: 3:3

ČERNICE - SP.POŘÍČÍ 2: 2 ( 1: 1) PK 3:2

Branky: Stoilov, Táborský - Brudna, Fiala; ŽK: 1:2