1. A třída 16 . kolo 8.-9.3.

1.A  TŘÍDA

1.A  třída -  aktuální výsledky

V ÚVODNÍM  JARNÍM KOLE 1.A TŘÍDY ZAZÁŘILY SVÉRADICE

V úvodním jarním kole 1.A třídy  byla zahájena druhá část  tohoto soutěžního ročníku. V ní již půjde do tuhého . Tato soutěž je specifická tím, že z ní do krajského přeboru mohou postoupit až první čtyři týmy(dva přímo, dva z baráže), ale zároveň je nerizikovější  pro celky ze druhé poloviny tabulky. Vzhledem k ohroženosti týmů  sestupem do přeboru v Plzeňského kraje mohou být při katastrofickém scénáři ohroženi přímým sestupem až čtyři týmy a další dva ještě musí absolvovat baráž.

Již první jarní kolo naznačilo v jakých vodách se může pohybovat trojlístek účastníků v 1.A třídě z Pošumaví. V reálné šance  bojovat o dostupné čtvrté barážové místo  o postup  mají Nýrsko a Svéradice. Mochtín který je nováčkem tohoto ročníku  výsledkově zrovna nevykročil tou správnou nohou, když v souboji o šest bodů  nechal ze svého hřiště  předposlednímu M.Touškov odvést dva body.  Faktem ovšem zůstává  stále  ta nejoptimálnější , teoretická verze která platí pro všechny . Ve hře je pro každý tým  šance získat na jaře až maximum 42 dalších bodů, nicméně stačil by celkový zisk  42 bodů a to by již na záchranu postačilo !

SENCO DOUBRAVKA"B" - SKP OKULA NÝRSKO  1: 0/0:0/

Stanislav Steiner

Do prvního mistrovského utkání nastoupilo mužstvo okuly s odhodláním napravit nepříznivé výsledky v přípravě.  Ve 3' po rohovém kopu střelu  Koutníka domácí brankář s námahou chytá.  V 11' po ztrátě míče na polovině hřiště se domácí dostali do šance,kterou  ale nevyužili. Nýrsko odpovědělo v 21' kdy ve stoprocentní šanci se ocitl Raiser,ale jeho střela  skončila vedle domácí branky.Ve 23' pro změnu obrovskou šanci zahodili domácí,

Když hlavička  Boháče,z malého vápna skončila nad nýrskou brankou. Domácí mužstvo začalo postupně získávat herní převahu ,ale  obrana hostů  je do žádné šance nepustila. Naopak ve 45' György přesnou přihrávkou našel Kalivodu,ale jeho střela skončila vedle domácí branky.

V nástupu do druhého poločasu Nýrsko hru vyrovnalo a snažilo se o vstřelení vedoucí branky zápasu. Přišla však  51' utkání,kdy Raiser rozehrál míč  Valentovi na hranici vlastní šestnáctky ,ale ten ho nezpracoval. ,Jeho zaváhání využil Krýsl, který prostřelil  Moravce v brance hostů.  Do konce utkání se domácí do nějaké brankové šance už nedostali,  ale  í touto akcí rozhodli o svém těsném vítězství.

Naopak,  Antonovics  83' v obrovské šanci přestřelil domácí branku. Nýrsko mohlo ještě v 88' vyrovnat,kdy střelu Györgyho odvrátil domácí se štěstím obránce.

Výsledek je pro Okulu  krutý,protože za předvedený výkon si porážku nezasloužilo.

Utkání řídila velice dobře trojice rozhodčích v čele z hlavní rozhodčím M. Kohoutem.

Branky: Krýsl; ŽK: 2:1

Sestava  Nýrska :  Moravec-Kolář,Valenta,Antonovics,Bastl- Hvězda/63'trefanec/, Kalivoda .ml, Koutník,Raiser/82'Lepší/,-György,Výtisk/77'Bureš/

Rozhodčí:Kohout-Duda,Kulhánek.  DS:Hamza . ŽK :2:1

Foto z utkání Mochtín - M.Touškov - Klatovský deník Rostislav Kutěj

CHODSKÝ  ÚJEZD  - SVÉRADICE 2: 4 ( 2: 2)

Václav Dušek

Svéradičtí cestovali velkou dálku v okleštěné sestavě s respektem k soupeři, který jim na podzim nadělil půltucet. Domácí, kteří v generálce smetli ex-účastníka I.A třídy Dlouhý Újezd 9:0 vletěli aktivně také do tohoto duelu a od úvodních minut si vytvořili převahu. Tu Svéradice i s trochou štěstí přežili a sami šli do dvoubrankového náskoku, když skórovali Jiřinec z penalty a Beránek byl úspěšným exekutorem přímého kopu. Do přestávky však byl stav po dvou hrubkách v defenzivě hostů opět nerozhodný. Ve druhém poločase inkasoval svéradický stoper Vonášek během chvilky dvě žluté karty a zamířil se sprchovat dříve než spoluhráči. Paradoxně tento moment utkání rozhodl a jak se opět ukázalo - přesilovka je ve fotbale velmi ošidná záležitost. Snahu domácích utkání rozhodnout ztrestali hosté dvěma trefami. Krásnou střelou se prosadil mladý Kába a akci "béčkařů" Vlčka a Chaloupky dokončil svou druhou trefou zkušený Beránek. Domácí už podobně jako v prvním poločase odpovědět nestihli, naopak hosté měli ještě velkou šanci skóre navýšit. Svéradice si z dalekého Tachovska vezou hodně důležité tři body.

Branky: Chval 2 - Beránek 2, Jiřinec, Kába; ŽK: 4:4; ČK: 0:1(66.Vonášek Jan) . Diváků 200.

Sestava Svéradic: M.Soukup - Brůha, Racek, Vonášek, L.Soukup (46.Prokopec) - Kába, Jiřinec, Herout (68.Chaloupka), Makovec - Vlček (88.Suchan), Beránek

MOCHTÍN -  M.TOUŠKOV 1: 1 ( 0: 1) na   PK 10:11

V souboji o šest bodů prohospodařil domácí Mochtín dva mistrovské body se soupeřem, který byl rozhodně k poražení. Hosté přijeli s obranou taktikou, která jim vycházela, skvěle jim zachytal i golman Šilhánek a překvapení bylo na světě. Ve 20.minutě se navíc Město Touškov dostalo po ojedinělé vydařené akci do jednogólového vedení a to drželo zuby - nehty až do samotného závěru utkání. Mochtínští hráči bojovali, přehrávali svého soupeře, měli spoustu golových šancí, ale branka hostů byla pro ně zakletá. Hlavně ve druhém poločase se hosté prakticky jen bránili, šanci na tři body ztratili až v 85.minutě, kdy byl ve vápně "sestřelen" agilní mochtínské obránce Tomáš Dolejš. Z penalty pak jeho bráška Jiří (kapitán mužstva) srovnal na 1:1. V hektickém závěru pak měl ještě gol na své kopačce domácí mladíček Zbyněk Smolík, ale i on neměl střelecký den. A protože i v následné penaltové loterii byli šťastnější hosté, kteří ji vyhráli 10:11 (!), z Mochtína si odvezli dva cenné body.

Branky: Jiří Dolejš - Jakub Anděl

Hrálo se slušně, bez karet, přihlíželo 150 diváků.