1.A TŘÍDA 15. kolo 16. – 17.11.2013

1.  A  TŘÍDA

SVÉRADICE A NÝRSKO SI VENKU  NAREJŽOVALY

Svéradice  v předposledním kole  vítězstvím v derby nad Mochtínem uzavřely svůj povinný zisk bodů doma. Poslední duel  který hráli na hřišti dosud vedoucího Horšovského Týna si hráči jeli užít s vědomím, že nemají  zde co ztratit , ale mohou jen získat. Že z toho ale nakonec bude překvapení kola, kdy domácí ztrátou dvou bodů přišli  v závěrečném podzimním duelu i první místo v tabulce, tak to se určitě nečekalo

Po domácí prohře v minulém kole právě s Horšovským Týnem rovněž stejně jako Svéradice  na hřiště soupeře zajíždělo také  Nýrsko. Tomu se také příliš nadějí na zisk bodů v Chodském Újezdu nedávalo. Když v tomto zápase po 17. minutách hry prohrávalo 2:0  v to  nevěřil ani po svém příchodu  na hřiště střídající hrající kouč  Karel Kalivoda. Hra Nýrska  se zklidnila a po změně stran z toho byla nakonec cenná remíza pod kterou se podepsal  nejstarší hráč na hřišti a Jirka Hvězda. Vzhledem k postavě této hráčské legendy již z dob kdy se hrála v Nýrsku divize  není tím který dával příliš branek hlavou.  Přesto jeho úspěšná hlavička zajistila Okule  vyrovnání a penaltový rozstřel. V něm se zase zaskvěl  výborný brankář Okuly Moravec, který kryl dva pokutové kopy domácím bylo z toho  i další nečekané vítězství na penalty!

Zklamáni odcházeli  již podruhé za sebou z domácího hřiště fotbalisté nováčka soutěže Sokola  Mochtín. V zápase, kterému by spíše slušela remíza , si nakonec všechny tři body odvez y hostující Nýřany. Rozhodl o tom prakticky až v samotném závěru utkání, kdy v 87.minutě se po nedorozumění  v domácí obrany s brankářem  dostaly  k lacinému gólu.

HORŠOVSKÝ  TÝN - SVÉRADICE 3 : 3 (0 : 1), PK 4:5

Svéradičtí na půdě lídra opět ukázali, že se jim mnohem lépe hraje se soupeři z čela tabulky, než s těmi, s kterými musí bodovat.

Podrobnosti později

Branky: Valout 2, Zikán - Beránek, Jiřinec, Šimsa; ŽK: 2:0

MOCHTÍN  - NÝŘANY 1: 2 ( 0: 1)

V zápase, kterému by spíše slušela remíza , si nakonec všechny tři body odvezl hostující Dioss. Rozhodl o tom prakticky až v samotném závěru utkání, kdy v 87.minutě se po nedorozumění domácího brankáře s obránci dostal k lacinému gólu Zdeněk Zdvihal. Hosté vyhráli i první poločas, když se do vedení dostali v 10.minutě dorážkou po rohovém kopu. Domácí tým měl šanci na vyrovnání o šest minut později, kdy kopal tři rohy po sobě, ale chybělo mu trochu sportovního štěstí. I v dalším průběhu se domácí snažili o vyrovnání, ale jejich hra postrádala přesnost i moment překvapení, soupeř byl fotbalovější, jeho obrana byla bezchybná. Až po přestávce se domácí zlepšili, předvedli několik slibných akcí, začali si vytvářet i brankové šance. Tu velkou ve 48.min. ještě hlavou Jiří Dolejš neproměnil, ale v 56.minutě již bylo vyrovnáno. Z VPK se přesně přes zeď trefil Jaroslav Cihlář, srovnal na 1:1. Mochtín se pak snažil o vítězný gol, útočil, riskoval, ale kvalitní obrana Nýřan držela pevně. Naopak, každou příležitost k zaútočení využívali i hosté, ale ani oni nebyli úspěšní. Když se již zdálo, že utkání spěje k remise a penaltám, přišla již zmiňovaná 87.minuta a rozhodující gól hostů, kteří si odvezli z Mochtína všechny body. Branky: Cihlář - Liška, Zdvihal; ŽK: 3:4 . Diváků 100.

Rozhodčí Miloš Filinger -  P.Pohančeník, Vl.Orlík, DS Zd. Bartošek, ŽK 3:4, 100 diváků,

CHODSKÝ  ÚJEZD -  NÝRSKO 3: 3 ( 2: 0) PK 2:4

Stanislav Steiner

V posledním utkání podzimní části soutěže opět,jak už se pomalu stává tradicí,hráčům

Nýrska nevyšel začátek utkání.Po hrubkách v obraně prohrávalo Nýrsko v 17.minutě 2:0 a  v té době na hřišti  kralovalo domácí mužstvo.Po vystřídání,kdy na hřiště přišel hrající trenér Karel Kalivoda,se hra Nýrska sice zklidnila, ale domácí neustále ohrožovali branku hostů.Velké brankové šance domácí zahodili v 39'+44',kdy při mužstvu Nýrska stálo velké štěstí.

V poločasové přestávce následovala domluva trenéra hostů k hráčům a hra se ve druhém

poločase změnila.Nýrsku se podařilo ve 48' snížit stav utkání,po krásné fotbalové akci, kdy míč putoval po ose Hvězda-Výtisk-György a posledně jmenovaný prostřelil domácího brankáře.Domácí v 61' zvýšili na 3:1.V té době se zdálo ,že je o výsledku rozhodnuto,ale hráči Nýrska začali bojovat a výsledkem jejich snahy bylo vyrovnání na konečných 3:3. Zvláště vyrovnávací branka stojí za zaznamenání,protože ji vstřelil nejstarší hráč na hřišti a to ještě hlavou,Jirka Hvězda.

V penaltové rozstřelu byli střelci Nýrska úspěšnější a zároveň dva PK zneškodnil domácím

výborný Jirka Moravec v nýrské brance. Tento zisk dvou bodů pro Nýrsko znamená klidnější přezimování v horní části tabulky I.A TŘ,která   je hodně vyrovnaná,ale zároveň je nutí k zamyšlení nad přístupem k jednotlivým utkáním.

Branky: Bešta, Chval, Pikl - Antonivics, György, Hvězda; ŽK: 2:2. Diváků 60.

Sestava Nýrsko: Moravec Jiří - Korschinský Lukáš/75'Toman Jindřich/,Hvězda Jiří,Kalivoda Karel ml., Bastl Miroslav-Šlehofer Martin/27'Kalivoda Karel st./,György Ivo,Koutník Josef, Výtisk Petr,- Antonovics Andrei,Trefanec Michal/88'Lepší Radek/

Branky 15'. Pešta Josef, 17. Chval Pavel, 61'. Pikl Petr  -48'. György Ivo, 70'. Antonovics Andrei, 77'. Hvězda Jiří

PK : Martin,Suchý Ondřej, -Chval Petr,Plecitý Jan/ brankář Nýrska Moravec  penalty chytil/

-  György Ivo,Bastl Miroslav,Koutník Josef,Hvězda Jiří, -Výtisk Petr/přestřelil branku/

Rozhodčí:Pálek Ondřej-Liškutín Antonín,Mezera Tomáš. DS Aubrecht Josef.  ŽK  2 : 2.

Žihle - M.Touškov  3: 3 ( 1: 1) PK 4:2

Branky: Hulina, Najmon, Pycka - Bouzek, Kumpera N., Kumpera P.; ŽK: 4:3; ČK: 2:1