KP mužů 15. kolo 16. – 17.11.2013

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

TROJLÍSTEK Z POŠUMAVÍ SKONČIL LÉPE NEŽ ZAČAL

Závěrečné kolo první části  krajského přeboru bylo pro týmy z Pošumaví úspěšné. h. Plný počet bodů získaly doma  Horažďovice, které jako jediné v průběhu podzimu z týmů z našeho pošumavského regionu  porazily  a to výrazným způsobem čtvrtý celek tabulky Chotíkov.  Stoprocentně bodově úspěšné byly Klatovy , které si přivezly cenné tři body z derby které absolvovaly v Přešticích a dva body za remízu a výhru na penalty si připsaly v domácím prostředí také Luby.

Pokud bychom srovnávaly  průběh podzimu z výsledky celků z Pošumaví po jednotlivých třetinách  pak z pohledu zisku bodů dopadla nejlépe závěrečná třetina . Jen pro dokreslení tohoto tvrzení si připomeňme, že Klatovy v prvních pěti podzimních zápasech získaly deset bodů  a v posledních pěti  zápasech 12 bodů.  Druhý tým minulého ročníku KP FK Horažďovice oproti očekávání skončil první třetinu podzimu se  šesti body, zatím co posledních pět podzimních klání jim vyneslo bodů devět.  Start Luby  v prvních pěti  zápasech  nového ročníku KP uhrál pouhé tři body, za stejný počet odehraných zápasů  v závěru podzimu získal  sedm bodů. Jinými slovy celky z Pošumaví  skončily lépe než začaly .  Z   tohoto pohledu to pro ně dopadlo ve stylu  konec dobrý, všechno dobré. Nezbývá nic jiného než přání, aby  tento trojlístek v nejvyšší krajské soutěži nejméně úspěšně zakončil i na jaře ,  aby po podzimu  páté  Klatovy které s 26 body ztrácí na    druhé místo pouhé čtyři body nejméně obhájily 3. místo z posledního ročníku, aby Horažďovice z devátého místa zaútočily na příčky jim bližší  z minulých ročníků a konečně aby Luby dotáhly svoje jarní putování KP  co nejlépe a vyhnuly se vždy ošemetné baráži o záchranu.

PŘEŠTICE - KLATOVY   0 : 1 (0 : 1)

Martin Janda

Utkání, kterému přihlížela kromě domácích diváků také početná skupina klatovských fanoušků, rozhodla branka Pavla Cihláře, který si po dvaceti minutách hry naskočil na balón od Ondřeje Kadlece a hlavou poslal Klatovy do vedení. V druhém poločase domácí vsadili většinu svých sil na útok, ale žádnou vážnější šanci si nevytvořili. Posledních deset minut utkání odolávala klatovská obrana náporu Přeštic, ale v čele s kapitánem Meszárošem ubránili čisté konto. Prosadit se mohl naopak v závěru Procházka, ale svůj premiérový gól v dresu áčka si odložil na jaro!

Sestava: Herman - Štengl, Meszároš, Cihlář, Blažek - Matějka Daniel, Šlechta, Janda, Kadlec, Sýkora – Votípka. Střídali: Lorenc, Procházka, Šinál, Šmejkal

Branka: Cihlář. Trenéři: Jakš, Dlesk. Rozhodčí Cihlář František.

LUBY - NEPOMUK 1 : 1 (0 : 1) PK 2:0

Karel Křížek

V posledním utkání podzimu přivítali domácí na svém hřišti hosty z Nepomuka.

V utkání průměrné úrovně, plné osobních soubojů především ve středu hřiště a bez vyložených šancí to byli hosté, kteří v 16. minutě první půle využili zaváhání domácí obrany, která neuhlídala útočníka Jana Rouse, který pronikl až před brankáře Kalaše a přesnou střelou otevřel skóre utkání na 0 : 1. Také ve druhé půli pokračovala bitva o každý míč, domácí se snažili otočit pro ně nepříznivé skóre. V 62. minutě utkání to s důrazem v osobním souboji přehnali domácí Jan Voráč a hostující Baran Michal a oba museli předčasně do sprch po udělené červené kartě. Až v 83. minutě utkání se domácím podařilo vyrovnat ze standardní situace, když na centr Daniela Šnoura nejvýše vyskočil Aleš Mejnek  a hlavou srovnal na 1 :1. Hned o minutu později musel ale úspěšný střelec  po faulu a druhé žluté katě také předčasně do sprch a domácí tak dohrávali pouze s devíti hráči. Přesto ale mohli rozhodnout o osudu utkání, když se v 89. minutě dostal po přesné přihrávce Filip Sýkora sám před hostujícího brankáře, který jeho povedenou střelu vyrazil na roh. Na řadu tak přišly pokutové kopy, při kterých znovu úřadoval domácí brankář Jan Kalaš. Vychytal všechny pokusy hostujících hráčů (J.Švece, M.Viktory, Ticháčka a Kozáka) a protože za domácí proměnili Filip Pelouch a Daniel Šnour (Marek Pivoňka mířil jen do břevna), vyhráli domácí na pokutové kopy 2 : 0 a získali tak důležité 2 body.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Voráč Jan, Křížek Karel, Koželuh Vojtěch, Sýkora Filip,  Šnour Daniel,  Mlejnek Aleš, Čipera Pavel,Turner Václav,  Pelouch Filip a Pivoňka Marek, sřídal Švátora Karel

Sestava hostů: Wallenfels Pavel, Ticháček Jan, Švec Jindřich, Voráček Tomáš, Švec Miroslav, Viktora Josef, Rous Jan, Kozák Jan, Švec Václav,  Baran Michal a Kalabza Josef, střídali Vosyka Jakub, Janoch Václav, Kalabza Pavel a Viktora Michal.

Branky: 83. Mlejnek Aleš  -  16. Rous Jan

Rozhodčí: Janda Marek, Šimek František, Prokeš Josef; ŽK:           2 : 2; ČK: 2:1 (62. Voráč Jan, 84. Mlejnek Aleš  -  62. Baran Michal).  Diváků : 120.

Rozhodčí Janda Marek. ŽK 2:2 ; ČK 2:1 (62.  Jan Voráč, 84. Aleš Mjenek – 62. Baran Milan). Diváků 120.

HORAŽĎOVICE - CHOTÍKOV  6 : 3 (4 : 1)

František Melka

Domácí vlétli do zápasu a již v 16.min vedli o tři branky, kdy se postupně dokázali gólově prosadit ve 4.min A. Vachuška, v 10.min J. Janouškovec a v 16.min z pokutového kopu J. Nauš. Když přidal ve 32.min M. Forman čtvrtou branku, vypadalo to s hosty bledě. V té době předváděli domácí výborný fotbal plný pohybu, nasazení a hezkých fotbalových akcí. Stačila ale chvilka nepozornosti ve 40.min, hosté předvedli rychlý brejk, po němž následoval nedovolený zákrok v pokutovém území a z následného pokutového kopu snížil Lopata.

Druhý poločas začali hosté lépe než domácí a v 50.min snížili lacinou brankou na rozdíl dvou gólů a nadále ukazovali, že ještě zápas rozhodně nevzdali. O chvilku později nastřelili dokonce tyč domácí branky a ti se začali trochu obávat o výsledek. V 58.min ale přidal svoji druhou branku A. Vachuška. Hosté se tlačili dopředu, hráli hodně na riziko a domácí mohli z brejkových situací přidat ještě minimálně dvě branky, ale ve finální fázi si počínali přiliš zbrkle. Hosté ještě snížili v 72.min na 5:3, ale v 85.min přidal rovněž svoji druhou branku J. Nauš a definitivně tak zlomil odpor hostů. Zápas plný dramatických momentů se musel divákům líbit.

Branky: 4., 58. Vachuška Alexander, 10. Janouškovec Jiří,  16. (PK), 85. Nauš Josef, 32. Forman Michael - 40. Lopata Miroslav (PK), 50. Mika David, 72. Pechler Jiří.

Sestava domácích: Janda, Greger, Šafanda, Stulík, Sova (89. Pintiř), Janouškovec (40. Zdichynec), Jůda, Kotrba, Nauš, Vachuška, Forma M

Příkosice  - Vejprnice  1: 1 ( 0: 0) PK 5:3

Branky: Prchlík - Boukal; ŽK: 1:3

Rapid - Rokycany B  2: 0 ( 0: 0)

Branky: Peroutka, Žák; ŽK: 3:1; ČK: 0:1

Hor.Bříza - Holýšov  3: 0 ( 3: 0)

Branky: Chocholatý M., Chocholatý P., Škarda; ŽK: 1:2; ČK: 1:0

Koloveč - Stod  4: 2 ( 2: 2)

Branky: Šperl 2, Milota, Černohorský - Hamerník, Jelínek; ŽK: 0:3