KRAJSKÁ SOUTĚŽ - DOROST 13 . kolo 16. – 17.11.2013

KRAJSKÁ SOUTĚŽ , SKUPINA B – DOROST

VSTUPENKA MEZI NEJLEPŠÍ MĚLA HODNUTU ZISKU 30 BODŮ

Posledním kolem byla ukončena podzimní část nového soutěžního ročníku  skupiny B krajské soutěže dorostu . Již před tímto kolem bylo jasné, že první tři místa obsadí tři celky z Pošumaví, jen otázka zněla v jakém pořadí.  Poslední podzimní kolo dalo odpověď , že to bude ve stejném pořadí jaké bylo v předposledním kole jen s tím rozdílem, že bod v tomto kole prodělal pouze vedoucí Mochtín  ve Kdyni. Pokud by před zahájením podzimní části byla vyslovena otázka kolik bude stačit  vítězství a bodů  která by znamenala hodnotu ceny vstupenky mezi první tři týmy tabulky pak  by odpověď zněla  - deset vítězství a zisk minimálně 30 bodů. V případě prvních dvou celků Mochtína a Chanovice které okupovaly  pořadí na čele KS v minulém ročníku, pak zde by se to dalo předpokládat, nicméně  to že na 30 bodů dosáhl i třetí v tabulce, vítěz minulého ročníku okresního přeboru a nováček soutěže Tatran Dlouhá Ves, tak to je velmi příjemné a také největší překvapení podzimu v této soutěži.  To méně příjemné zjištění čeká při pohledu na umístění dalších dvou celků z Pošumaví. Dvanáct bodů na kontě Okuly Nýrsko postačuje na  třetí místo od konce a ještě  hůř na předposledním místě dopadl dorost Startu Luby s hubeným ziskem čtyř bodů.

KDYNĚ - MOCHTÍN   3 : 3 (0 : 1) PK 4:5.

Stanislav Bejvl

Hosté byli celý první poločas lepší,ale dokázali proměnit pouze jednu šanci. Ve druhé půli domácí díky chybám mochtínské obrany otočili na dva jedna. Za  nerozhodného stavu 2:2 si hostující obránce zpracoval míč na prsa,ten mu spadl na koleno a poté míč odkopl. K údivu Mochtína rozhodčí odpískal penaltu.I v případě,že by míč spadl hráči na ruku ,tak by se dle nových pravidel ruka nepískala.Ne tak ve Kdyni. Hosty však proměněná penalta spíše nakopla a  vytvořil si několik brankových příležitostí.Bohužel proměnit se Mochtínským podařilo jen jednu a tak na řadu přišly penalty. V těch byl Mochtín úspěšnější a odvezl si zasloužené dva body.

Branky Mochtín:  Daniel Kotlan 2, David Burian

Rozhodčí: Hájek

Sestava Mochtín: Pretzelmayer-Voldán, Žiak, Bejvl, Peleška Jiří - Diviš, Burian, Kotlan, Nebeský - Rubáš, Hadáček.  Střídali: Coufal, Lorenc, Matoušek, Peleška Petr, Strejc a Rašek

CHANOVICE – NÝRSKO  6 : 0 (4 : 0)

Domácí nastoupili do utkání s obrovským nasazením,. které jim vydrželo 30 minut. U všech balónů byli dříve a vypracovali si velké množství šancí, z nichž 4 využili. Hosté se dostali do hry až ke konci prvního poločasu. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, přesto měli domácí optickou převahu, kterou gólově vyjádřili až ke konci zápasu.

Branky :  Patrik Lukeš 2 (obě PK), Dan Beránek 2, Jakub Klásek, Dan Klas, ŽK 2:1, ČK 0:0, diváků 30

DLOUHÁ VES – STOD    4 : 1 (3 : 0)

Branky:   2  Dryje Filip,Šimek Michal, Švec Pavel -  Výrut

Rozhodčí: Petržilka Jiří.  ŽK: 6:1, ČK  1:0. Viváků  60.

LUBY   -  HOLÝŠOV  2: 4 ( 1: 0)

Podrobnosti nehlášeny.

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

Chotěšov -  H. Týn  0: 7 ( 0: 4), Merklín - Blovice  0: 2 ( 0: 1), Postřekov – Staňkov  2: 2 ( 2: 1)  PK 5:4