1.B TŘÍDA skupina B 13. kolo 16. – 17.11.2013

1.  B  TŘÍDA  - SKUPINA B

DLOUHÁ VES POMOHLA SOBĚ I ŽICHOVICÍM

Poslední kolo bylo pro fotbalisty Tatranu Dlouhá Ves také poslední příležitostí k tomu, aby se odpoutali od samého dna tabulky. Nakonec se to podařilo, když výhrou nad druhým v tabulce Starým Plzencem pomohli sami sobě tím, že přenechali pro zimní přestávku šanci k přezimování na posledním místě rezervě TJ Přeštice. tato výhra pomohla i TJ Žichovice , které znovu zvýšili svůj náskok na čele tabulky  na rozdíl pěti bodů.

Z přetahované o třetí místo vyšel lépe Měčín který si v posledním kole doma poradil se Žákavou, zatím co v druhé polovině podzimu úspěšný a ze hřišť soupeřů si vozící body Strážov   o tyto přišel i třetí místo ve Štěňovicích.

Ostře sledované derby v Pačejově skončilo remízou 1:1, když obě branky dali hosté, první Šedivý do vlastní sítě a tu vyrovnávající do té již správné branky v nastaveném čase Miroslav Lavička. Na domácí přesto zbyl větší krajíc z tohoto duelu, když vyhráli na pokutové kopy. Povinné body získaly doma Hradešice nad přeštickou rezervou, která poslaly touto prohrou na dno tabulky. Nicméně  jarní průběh bude z pohledu umístění v tabulce pro týmy z Pošumaví  hodně zajímavý. Ve hře jsou ty lepší o posty nejvyšší , ty méně úspěšné tak čeká jediný cíl záchrana. na obou pólech tabulky má Pošumaví svá želízka v ohni.

MĚČÍN  - ŽÁKAVA 2 : 1 (1 : 0)

Evžen Veselý

Poslední domácí utkání začali domácí hráči velmi aktivně. Střelecká muška byla vychýlená. První branka padla po úniku Dušana Němce kdy jeho střelu gólman host vyrazil a dobíhají Duchek otevřel skoré zápasu.  V druhé poločase byli hosté aktivnější a po zahraní rohového kopu Michal Skala hlavou vyrovnal.Hra obou celků byla neurovnaná řadou nepřesných přihrávek. Vítěznou a také rozhodují branku vsítil po úniku Lukáš Čejka.

Branky : Duchek Jan, Čejka Lukáš – Skála Michal.

Rozhodčí  Rubáš  -  Uldrych , Pohančeník ŽK 2:4, ČK 0:1(Sláka Michal).Diváků 60.

PAČEJOV – HORAŽĎOVICE  B  1 : 1 (1 : 0) PK  3:1

V derniéře podzimní části přivítal Pačejov horažďovické béčko. Hosté vstoupili do utkání aktivněji. Postupem času se ale hra vyrovnala. Během úvodní půlhodiny si ani jedno družstvo nevypracovalo žádnou větší šanci. Ta první přišla až ve 32.minutě, kdy domácí vytvořili před brankářem Jandou velký závar, ale ani jeden pokus neskončil za jeho zády. Ve 35.minutě už obdobná situace skončila gólem. Do skluzu šli současně domácí Pavel Polena a horažďovický kapitán Michal Šedivý a byl to právě on, kdo míč nasměroval za Jandova záda. Hosté mohli vyrovnat ve 38.minutě, kdy se míč dostal k úplně volnému Janu Želiskovi, kterému v poslední chvíli bravurně zmařil gólovou šanci Vašek Klásek.

Hned v úvodu poločasu měl po Polenově centru druhý gól na kopačce Josef Ticháček, ale Janda ho nadvakrát vychytal. Jeho druhý reflexivní zákrok byl někde na hranici brankové čáry, dle slov pačejovského střelce už byl míč  údajně za ní. Nicméně situace byla velmi nepřehledná, a tak nechal rozhodčí pokračovat ve hře. Hosty následně oslabil svým vyloučením Želiska. Horažďovice však jeho vyloučení paradoxně nakoplo a hrály v deseti velmi aktivní a dobrý fotbal. V 89.minutě se už hosté radovali z vyrovnávací branky, ale ta pro  faul na brankáře Štěpána nemohla platit. Domácí si z tohoto varování nevzali ponaučení, a tak přišel zákonitě  trest. V třetí minutě nastavení zahrával Šedivý trestný kop, v přehuštěném pokutovém území se míč odrazil ke střídajícímu Lávičkovi a ten vyrovnal. Je třeba uznat, že vyrovnávací branku si hosté za svůj výkon určitě zasloužili.

O zisku bonusového bodu měl rozhodnout střelba ze značky pokutového kopu. V té hosté zcela propadli, a tak si druhý bod připsal Pačejov.

1.série – Štěpán Zdichynec  /HD/ – nedal /Ondra Štěpán kryl/ -  Petr Pavelec /P/ proměnil

2.série – Michal Šedivý /HD/ - přestřelil - Pavel Polena /P/ - proměnil

3.série – Miroslav Lávička /HD/ - proměnil - Ondra Štěpán /P/ - nedal /Janda kryl/

4.série – Jakub Forman /HD/ - nedal /Štěpán kryl/ - Jirka Fiřt /P/ - proměnil

Branky: 35. vlastní (Šedivý) – 90+3  Lavička Miroslav.

Rozhodčí: Bureš Michal.  ŽK 3:3 , ČK 0:1 (Želízka Jan). Diváků 120.

Sestava Pačejova : Štěpán  – Lávička – Kolářík  – Pavelec – Bokr  – Polena – Klásek – Ticháček – Mrázek (K)  - Kubaň – Hlůžek . Střídali: Fiřt , Hosnedl, Kodýdek

HRADEŠICE - PŘEŠTICE B 2: 1 ( 1: 0)

Milan Černík

V zápase průměrné úrovně na těžkém terénu, získali domácí povinné tři body. Hosté však bojovali až do samotného závěru, kdy se jim podařilo snížit na konečných 2:1. Utkání bylo dramatické i proto, že dvě 100% šance F. Melka neproměnil.

Branky: 3'. Novák David, 80'. Melka Lukáš - 91'. Kastner Marek.

Rozhodčí: Duda M.- Kostelník, Liškutín. ŽĶ 2:2. Diváků 60.

DLOUHÁ VES - STARÝ  PLZENEC 5: 2 ( 2: 0)

Branky: Švec 2, Krus, Pendl, Šperl - Parlásek 2; ŽK: 4:3

33.´Martin Krůs,44.´Jan Pendl,66.´ a 86.´Švec Pavel, 69.´Šperl Pavel  -  55.´a 63.´Pavlásek Josef.

Rozhodčí: Bogdan Gabriel -  Duda václav a Šlais Jakub. 80 diváků. ŽK 4:3. ČK 0.

ŠTĚNOVICE - STRÁŽOV  4: 2 ( 2: 2)

Petr Presl

Dvoubrankové vedení domácích po standardních situacích dokázali hosté smazat ještě do poločasové přestávky brankami Davida Kološe, který přesně trefil trestný kop a Bronislava Mayera, který doklepl do sítě hlavičku M.Chaluše. Po poločase musel nejdříve odstoupit ze hry pro zranění J.Franc a po pár minutách nedobrovolně i velmi přísně vyloučený M.Chaluš. V tomto oslabení Strážov dvakrát  inkasoval a na zvrat v deseti hráčích už nebyly síly.

Branky: Kološ, Mayer.

Rozhodčí:  Šlauf. ŽK : 2:2. ČK : 0:1 ( 55.Chaluš)

Sestava Strážov: Javorský, Čížek, Janka, Franc(50.Denk),Chaluš, Janský,  Kološ,Faltín,  Presl A., Mayer ©(82.Hosnedl J.)

ŽICHOVICE – LOSINÁ   3 : 0 (3 : 0)

Radim Šiška

V posledním zápase podzimní části potvrdily Žichovice na domácím trávníku roli favorita a před jarními odvetami přezimují v čele tabulky s pětibodovým náskokem.

První poločas se odehrával zcela v režii domácích a tříbrankové manko bylo pro hosty z Losiné ještě milosrdné. Žichovičtí si od úvodního hvizdu rozhodčího Ulrycha vytvářeli šance jako na běžícím páse a bylo jen otázkou času, kdy se změní skóre v jejich prospěch. Ve dvacáté minutě se konečně prosadil Špírek, který využil nevědomě chtěného přiťuknutí Hlaváče a poprvé překonal Kreuzmana v brance Losiné. Vzápětí se dostal po nezištné přihrávce Šišky do stejné střelecké pozice a opět se nemýlil.  Domácí v první půli excelovali a jejich výborný výkon podtrhl po přihrávce Butnara Hlaváč, který zblízka překonal hostujícího gólmana.

Ve druhé půli se odevzdaně působící hosté zlepšili a domácí naopak zhoršili. Výsledkem byl průměrný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Přesto mohl Špírek zkompletovat hattrick, ale po přihrávce nejlepšího hráče na hřišti Bálka mířil těsně vedle. Domácí si tak v poklidném tempu došli pro zasloužené vítězství.

Branky:Špírek 2, Hlaváč, rozhodčí Ulrych, diváků 80

Sestava Žichovic: Rojík (80.Doubek) – Mourek, Šinál, Frýzek, Brož – Špírek (70.Štěpán), R.Beneš, Bálek, Šiška, Butnaru – Hlaváč (80.Josef Jiřík)

Rapid B  - St. Smolivec  1: 3 ( 1: 3)

Branky: Faist - Procházka 2, Strejc; ŽK: 0:1; ČK: 1:0