1. A TŘÍDA 14 . kolo 9.-10.11.2013

1.  A  TŘÍDA

LÍDR V  POŠUMAVÍ ZÍSKAL LÍDR ŠEST BODŮ ,

NA DALŠÍ TŘI MÁ POLÍČENO  DOMA

Podruhé na podzim zajížděl lídr tabulky 1.A třídy Dynamo Horšovský Týn na podzim do Pošumaví a opět byl stoprocentně úspěšný. Po výhře těsné výhře 1 : 2 v Mochtíně tentokráte  rozhodl v duelu s Nýrskem již v prvním poločas, kdy získal tříbrankový náskok.  Aby si udržel  H.Týn podzimní primát a přezimoval na čele tabulky pak musí získat další tři body v posledním kole doma  v klání s posledním  z trojlístku z celků z Pošumaví  FK Svéradice.  Svéradice mohou k poslednímu zápasu podzimu nastupovat s vědomím, že svojí poslední domácí  příležitost  k tomu jak  rozšířit svojí letošní bodovou sbírku o další tři body vítězstvím  v derby nad Sokolem Mochtín maximálně využily.

NÝRSKO – HORŠOVSKÝ  TÝN  0: 4 ( 0: 3)

Stanislav Steiner

Utkání se hrálo na těžkém podmáčeném trávníku.  Vedoucí mužstvo soutěže potvrdilo své kvality,kdy o výsledku prakticky rozhodlo v prvním poločase.Hráči domácího mužstva nestačili na dobře hrajícího soupeře a když už se dostali do brankové příležitosti,tak ji nedokázali využít ke vstřelení branky.Zvláště možnosti Petra Výtiska ve 13' a Tomáše Rubáše v 19', byly téměř stoprocentní.Hráči hostujícího mužstva s přehledem kontrolovali hru a postupně si vypracovali herní převahu.V té době držel nýrské mužstvo výborně chytající Jirka Moravec.

Ve druhém poločase nastřelil hráč hostů Šoma ,břevno nýrské branky, nádhernou střelou z 25 m.Trenér Nýrska, Karel Kalivoda, dal postupně příležitost hráčům z lavičky,ale ani to nevedlo ka zkorigování výsledku.Vítězství hostujícího mužstva je zcela zasloužené. Nýrští hráči  se nyní musí soustředit na poslední utkání podzimu,které hrají příští neděli v Chodském Újezdě.

Branky :12. Doležal Jan,14. Zikán Ladislav,21. Šindelář Tomáš,51. Zikán Ladislav

Sestava Nýrsko : Moravec - Korschinský/28'Šlehofer/,Antonovics/54'Koutník/,Hvězda, Kolář- György, Kalivoda ml.,Výtisk,Bastl,-Trefanec,Rubáš/57'Bureš/. Trenér:Kalivoda Karel

ŽK:2 : 1  (Bastl,Rubáš – Zikán).

Rozhodčí: Kříž Lukáš-Křen Jiří, Pálek Ondřej. Diváků:70

SVÉRADICE  -  MOCHTÍN  3: 1 ( 3: 0)

Václav Dušek

I druhé derby v řadě skončilo pro Mochtín krutým výsledkem. Ve Svéradicích byl od úvodních minut aktivnější, zatímco domácí efektivnější. Svéradice poprvé v sezóně prolomily smůlu v koncovce a v prvním poločase zápas rozhodly třemi brankami, na které jim stačily čtyři pokusy. Ve 14.minutě obrana Mochtína chybovala ve svém středu, Beránek se proti převaze snadno proběhl až před brankáře Rajtmajera a otevřel skóre. Inkasovaná branka aktivitu Mochtína lehce přibrzdila, ale po půlhodině hry Mochtín opět na tempu výrazně přitlačil a bylo zjevné, že chce do přestávky srovnat. Domácí defenziva však v tuto chvíli úspěšně odolávala a pustila hosty pouze ke střelám z větší vzdálenosti nebo k několika rohovým kopům, které mochtínští zahrávali hodně nebezpečně. Paradoxně v době, kdy se domácí příznivci začínali obávat, zda jejich tým dokončí první polovinu bez inkasovaného gólu přišla chvilka, která zápas rozhodla. Mochtínská obrana nejprve nechala centrovaný míč propadnout až před Rajtmajera, kde je chytře prodloužil do sítě hlavou Stanislav Makovec. Prakticky záhy nechali mochtínští obránci Beránka, aby se uvolnil přes tři soupeře prakticky v bezvýchodné situaci, nabil na hranici šestnáctky nabíhajícímu Brůhovi a ten střelou z první mířil přesně k tyči bezmocného brankáře Petra Rajtmaiera. V tuto chvíli byli hosté zralí po psychické stránce na ručník, neboť v utkání, ve kterém byli doposud aktivnějším týmem prohrávali již o tři branky. Mochtín však již několikrát v této sezóně ukázal, že se nevzdává za žádného stavu a přesně tak tomu bylo i ve druhém poločase. Hosté od začátku přitlačili Svéradice a zaslouženě snížili dorážkou Cihláře. Domácí pak provedli změny v rozestavení, oživili hru čerstvými hráči a hru zpřesnili. Mochtín se ještě dvakrát dostal do velmi nebezpečného zakončení, ale tím že musel otevírat zadní vrátka, se otevřela cesta pro domácí útočníky a též domácí hráči měli slušné šance na to, aby skóre navýšili. To se však již žádnému z družstev nepodařilo a tak utkání skončilo shodným výsledkem jako duel juniorek obou celků přesně před týdnem.

Branky: 14.Beránek Vlastimil, 39.Makovec Stanislav, 40.Brůha Václav - 57.Cihlář Jaroslav

Rozhodčí: Havránek Martin, ŽK: 1:2, Diváků: 120

Sestava Svéradic: M.Soukup - Kába (87.Vlček), Racek, Jiřinec, Brůha - Šimsa (68.Mikeš), Petrášek, Herout (61.Prokopec), Černohorský (90.Vonášek) - Makovec, Beránek

Foto z utkání Nýrsko - H.Týn a Svéradice - Mochtín Rostislav Kutěj - Klatovský deník

Křimice  - Zruč 0: 0 ( 0: 0)  PK 3:4