KP mužů 14. kolo 9. – 10.11.2013

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

KLATOVŠTÍ SE DOMA ROZLOUČILY VÍTĚZSTVÍM, NYNÍ JE ŘADA NA LUBECH

Hráči Klatov naplnili předpoklady, že loučení s domácími diváky  vítězstvím  proběhlo  stejně jako  v loni na podzim  , kdy zakončili doma tuto část sezóny výhrou 3:1 v derby nad Sušicí. Tři branky v síti soupeře skončily i tentokrát   a byl to na vlas stejný výsledek jakým zvítězily Klatovy doma nad sobotním soupeřem z Horní Břízy. Zisk třech bodů byl o to cennější, neboť  hosté  jsou z pohledu získaných bodů v přeboru kraje  v průběhu  podzimu  po Slavoji Koloveč druhým neúspěšnější na hřištích soupeřů a po sedmi kolech vyšli venku poprvé střelecky naprázdno.  naprázdno co se týká zisku bodů i vstřelených branek venku nevyšly ani tentokrát Luby. Na rozdíl od domácích zápasů kdy ze šesti zápasů  již ve čtyřech z nich  nedokázali překonat obranu hostů které odjížděli z Lub s čistým kontem , venku mimo duelu v Rokycanech  byli lubští hráči vždy minimálně jednou brankou úspěšní. V zápasech kdy se jim podařilo dát více branek dokonce vyhráli. Po zisku třech bodů v Horažďovicích se to podařilo i nyní ve Stodě . V důležitém klání s nádechem souboje o šest bodů a také o černého Petra v tabulce  si  připsali další tři bodíky. Z tohoto pohledu paradoxně lubský Start získal více bodů (7) venku než zatím doma. To ale mají hráči Startu možnost v posledním kole doma napravit . Budou to mít proti rozjetému Nepomuku , který přijede do Lub s devítibodovou šňůrou  ozdobené ziskem třech bodů ve Stodě, a doma s Klatovy a naposledy v derby s TJ Přeštice.

KLATOVY - HORNÍ BŘÍZA 3: 0 ( 1: 0)

Martin Janda

Domácí hráči od úvodních minut na soupeře vlétli a dávali mu na jevo, že tři body mají zůstat doma. Hostující tým se s agresivní hrou Klatov nedokázal vyrovnat a trvalo mu delší dobu než se vzpamatoval. První branka přišla v 19. minutě, kdy Cihlář našel z rohového kopu Jandu a ten poslal domácí do vedení. Heslo domácích znělo, hlavně neudělat v obraně chybu, a to se také dařilo. Většinu útoků zabrzdila domácí defenziva a nebo jistý Herman v brance. Zvýšit mohl po individuální akci ještě Votípka, ale jeho střelu do šibenice brankář hostů vyrazil na roh, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0. Na začátku druhého dějství se do největší šance dostal Šmejkal, který šel sám na brankáře, ale nedokázal zakončit. Druhý gól utkání ale přišel zanedlouho. A byla to akce na vlas stejná jako u prvního gólu. Cihlářův roh proměnil Janda - 2:0. Pojistku v podobě třetího gólu si nechal v kapse kapitán Meszároš, který tváří v tvář hostujícímu brankáři uklidil balón do sítě. Ten samý hráč musel deset minut před koncem do kabin, když po jeho faulu vytáhl rozhodčí druhou žlutou kartu. To jak moc se na hřišti bojovalo o kýžené tři body nasvědčuje i statistika žlutých karet, která vyzněla v poměru 7:4 pro domácí. Za zmínku stojí také podpora domácích fanoušku, kteří hnali svůj tým a závěr utkání ozdobyli malou ukázkou pyrotechniky.

Sestava: Herman - Štengl, Meszároš, Cihlář, Rendl - Sýkora, Šlechta, Procházka, Janda, Šmejkal – Votípka. Střídali: Lorenc, Kaldec, Veselka, Gyorgy, Sojka, Homolka

Trenéři: Jakš, Dlesk

Branky: Janda 2, Mészáros; ŽK: 7:4; ČK: 1:0. Diváků 120.

STOD - LUBY 1: 2 ( 0: 1)

Branky: Lukášek - Voráč, Šňour; ŽK: 3:2 . Diváků 60

ROKYCANY B -  HORAŽĎOVICE  3: 2 ( 1: 2)

Branky: Cibulka, Korelus, Procházka - Janouškovec, Kotrba; ŽK: 1:2 . Diváků 80.

Chotíkov  - Domažlice B  1: 3 ( 1: 2)