KRAJSKÝ PŘEBOR DOROST STARŠÍ+MLADŠÍ 12 . kolo 9. - 10.11. 2013

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ DOROST

Klatovy přišly v Plzni o body i zraněné hráče - ze Sušice si odvezl body nováček do Stříbra - doma získaly povinné body Horažďovice

NA PŮDĚ LÍDRA KAŽDÝ SOUPEŘ TĚŽKÝ ŽIVOT MÁ

O tom, že to má na půdě lídra tabulky  na vítěze posledních dvou ročníků krajského přeboru dorostu  Sportovní školy Plzeň těžké každý ze soupeřů se přesvědčily znovu v sobotu i Klatovy.  Domácí celek má své hřiště ve stylu moje hřiště , můj hrad. Jen pro ilustraci si připomeňme, že SŠ Plzeň doma v posledních vzpomínaných ročnících prohrála dvakrát a a zajímavostí je, že bylo to vždy s jedním soupeřem který je doma pokořil a to Slávie Vejprnice a vždy s výsledkem 0:1! Ještě zajímavější je , že Vejprnice které jsou momentálně na druhém místě v tabulce si jako jediný soupeř odvezl v tomto ročníku na podzim z Plzně bod za remízu 4:4. V tomto zápase došlo také k tomu, že poprvé   po 29 zápasech doma Sportovní škola obdržela na domácím hřišti více než dvě branky.  Ty dostal doma lídr tabulky také poprvé na podzim od Klatov (ty  předcházející vždy mimo FK Horažďovice které zde prohrály -5:1 odehráli plzeňští doma s nulou), nicméně i to body nestačilo. Klatovští se sice ujali vedení, ale postupně přišli o tři zraněné opory a hlavně o oba stopery a to ve druhé půli otevřelo domácím cestu za ziskem třech bodů.  V posledním domácí zápasy odehrály Horažďovice a Sušice. Horažďovice si připsaly poprvé na své konto v po návratu do KP výhru nad Tachovem . Hůře dopadla Sušice, která prohospodařila vytvořené šance  a dovolila nováčku přeboru ze Stříbra si odvést tři zlaté body, když před tím se jim to podařilo na podzim pouze  na hřišti posledního Tachova!

SŠ PLZEŇ - KLATOVY  4: 2 ( 3: 1)

Utkání s velmi kvalitním soupeřem a na těžkém terénu mělo nasazení a tempo od první minuty, místy však i hraniční tvrdost především ze strany domácího mužstva. Nástup však patřil Klatovskému dorostu a po chytrém zahrání rohového kopu Kojanem v 6. min. mu patřilo i vedení 0 : 1.  Ve 20 min.  pro zranění musel odstoupit ze hry Dolanský a soupeř toho náležitě využil brankou na 1 : 1. Utkání následně bylo rozhodnuto neproměněním dvou samostatných úniků Kvítka a pak tlakem domácích v závěru 1. poločasu, kdy během dvou minut vstřelili dvě branky a šli do vedení 3 : 1. Do 2. poločasu pro zranění již nemohli nastoupit Kojan, Povolný a dále Procházka, který byl dodatečně nominován do odpoledního utkání mužů SK Klatovy 1898 v krajském přeboru.

Klatovský trenér Ján Gašpár který vyměnil předcházející roli sekretáře opět za řemeslo mu bližší,  trenérskou práci u dorostu  k utkání řekl: „Za klíčové pro vývoj zápasu bylo pro nás zranění obou stoperů. Prořídlá střídačka nedávala možnost tyto hráče nahradit a to domácím otevřelo cestu za vítězstvím.  Přesto i přes toto oslabení utkání ještě průběh zápasu  zdramatizoval Šleis snížením na 3 : 2, ale na zvrat v utkání již naše mužstvo nemělo“.

Branky za Klatovy :  Kojan, Šleis.

Sestava SK Klatovy 1898: Šít - Macháček, Čabrada, Lysek, Procházka - Kozák, Dolanský, Kojan, Povolný - Harmady, Kvítek. Do utkání dále nastoupili Pitel Jakub a Jan, Kučera, Šleis, Šimán.

HORAŽĎOVICE – TACHOV   6 : 0 (4 : 0)

Branky:Vachuška Aleš, Greger Tomáš (PK), Hlaváč Milan 2, Šašek Martin , Vrzal Václav

Rozhodčí:Brůha Radek; Bez karet. Diváků : 40

Sestava domácích: Ondrejíčka, Pařil, Chalupný, Greger, Šašek, Kovář, Vrzal, Panuška, Nováček, Motl, Vachuška, Mareš, Boček, Hlaváč, Pikeš

SUŠICE – STŘÍBRO 2: 3 ( 0: 1)

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

Přeštice  - Nepomuk  1: 0 ( 0: 0) , Vejprnice  - Rokycany  5: 0 ( 3: 0) , Senco  - Domažlice  1: 2 ( 0: 1)  , Kralovice  - ZČE  1: 1 ( 0: 1)  PK 2:4

MLADŠÍCI  KLATOV SE POMSTILI ZA PROHRU STARŠÍHO DOROSTU

Po smolném zápase ve kterém starší dorost Klatov v oslabení podlehl staršímu dorostu SŠ Plzeň došlo k souboji mladších dorostenců obou klubů.  Klatovští mladšíci v tomto duelu vysokou výhrou potvrdili , že  mají na čem do dalšího ročníku stavět, a že budou opět Plzni velmi kvalitním protivníkem v souboji o stupně nejvyšší. K konkurenci mladších dorostenců v kraji jsou se ztrátou dvou bodů za Jiskrou Domažlice  . Ta má ole o zápas více a na podzim již dohrála. Pokud mladšíci Klastov doma zvládnou duel s tj Přeštice tuto sobotu doma a získají plný počet bodů, pak přes přezimují v tabulce na prvním místě !

SŠ PLZEŇ - KLATOVY  0: 5 ( 0: 1)

Ján Gašpár

I utkání mladších dorostenců mělo potřebné nasazení a byla k vidění řada povedených akcí na obou stranách. Branka Šleise dala našemu mužstvo více klidu, soupeř útočil, ale do vyložené šance se nedostával. Domácí měli v 1. poločase více ze hry a nic nenasvědčovalo takovému výsledku. Rozhodl však nástup do 2. poločasu a naše efektivita v zakončení především střelecky disponovaným Šleisem, který ještě přidal 2 branky, dále Zedek a Jakub Pitel po 1.

Branky : Šleis 3, zedek a Jakub Pitel.

Sestava SK Klatovy 1898 : Schweigl - Bláha, Bošek, Lysek, Urs - Šimán, Pitel Jakub, Kapusta, Javorský - Zedek, Šleis. Do utkání dále nastoupili Kučera, Čabrada, Novák

Vejprnice - Rokycany  4: 2 ( 1: 1)   , Senco - Domažlice  0: 1 ( 0: 0)