KRAJSKÝ PŘEBOR ŽÁCI STARŠÍ+MLADŠÍ 11. kolo 2.-3.11.2013

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

MIMO KLATOV SE VŠICHNI ROZLOUČILI S PODZIMEM VÝHROU

Na poslední podzimní kolo nebudou vzpomínat v dobrém, ale vlastní vinou starší žáci SK Klatovy. Tým který po většinu podzimu suverénně vládl této věkové kategorii v kraji v něm přišel o zisk podzimního primátu.  Podle slov trenéra Petra Ulrycha to byl další  podprůměrný výkon klatovských starších žáků , který na nadšeně hrající a bojující domácí  hráče nestačil. Také pro na čele tabulky přezimují díky lepšímu závěru Domažlice.

Ke spokojenosti trenéra žáků TJ Sušice se vyvíjel poslední zápas jeho svěřenců doma. Sušice do posledního zápasu sezóny nastoupila v plné sestavě, což bylo zejména v první půli znát a zaslouženě získala tři body .

Přesto že podle hodnocení trenéra Nýrska Ivana Pavlíka podali jeho svěřenci  nejhorší výkon  na podzim z pohledu průběhu prvních poločasů  , přesto bez problémů dotáhli svůj duel se Smíchovem k očekávanému plnému bodovému zisku.

Naplno bodovaly také Horažďovice které porazila svého v souseda z tabulce  plzeňské energetiky a ziskem bodů se na ně dotáhly.

HORAŽĎOVICE  -  ZČE PLZEŇ           3 : 2 (2 : 1)

Branky:  Hájek Marek 2,Vítovec Martin - Těžký Samuel

Rozhodčí Jiří Klička , ŽK 0:1, diváků  50.

NEPOMUK - SK KLATOVY   3 : 1  (1 : 1)

Petr Ulrych

Další podprůměrný výkon klatovských starších žáků na nadšeně hrající a bojující domácí  hráče nestačil. V určování tempa hry se obě družstva střídala a každé si dokázalo vytvořit určitou převahu. Rozdíl mezi mužstvy byl především v důrazu před oběma brankami, kde HOSTÉ působili až moc těžkopádně a bázlivě. Domácí si vytvořili více brankových šancí, tři z nich dokázali využít a vyhráli zaslouženě.

Branku za Klatovy vstřelil Pivoňka.

Rozhodčí: Havránek. Bez karet. Diváků 40.

NÝRSKO – SMÍCHOV PLZEŇ  7 : 1 (1 : 1)

Ivan Pavlik

Domácí sehráli nejhorší první poločas na podzim. Přispělo k tomu hlavně podcenění soupeře, nevyužitá úvodní šance a chyba obrany v úvodu zápasu, kdy se po špatné malé domů prosadili hosté. Nýrští se snažili vyrovnat, ale nepřesnosti a bojovnost hostů jim byly velkou překážkou. Nakonec se jim podařilo vyrovnat zásluhou Koleruse, ale další své šance nevyužili hlavně proto, že v koncovce vždy zazmatkovali. Po důrazné domluvě o přestávce začali domácí bojovat a dostali se do své hry, kterou dokázali vyjádřit i brankově. Nejdříve během dvou minut vždy po stejné kombinaci vstřelil dvě branky Vlček, po té se třikrát prosadil Bureš a skóre uzavřel Pavlík.

Branky: 60´, 62´, 65´ Bureš David, 47´, 49´ Vlček Michal, 24´ Kolerus Josef, 67´ Pavlík Jakub – 3´ Krejčí Filip. Rozhodčí:Mazanec Marek;Diváků : 50.

SUŠICE – KOŠUTKA    4 : 1 (2 : 0)

Sušice do posledního zápasu sezóny nastoupila v plné sestavě, což bylo zejména v první půli znát. První gól vstřelil po individuální akci Jirka Kutila a krásnou střelou křížem otevřel skóre zápasu. Poté domácí zahodili dost šancí, zejména kapitán Brabec. Druhou branku přídal po skvělém centru Florián Svoboda, který trefil balon z voleje pod břevno. Do druhé půle jsme nastoupili v obraně ve třech a přidali jednoho ofenzivního hráče. Následovali dva slepené góly. Nejprve David Bernátek využil dokonale kopnuté standartky Kuby Brabce - 3:0. A chvíli na to střelou z 20 metrů vstřelil svůj druhý gól Jirka Kutil. V 50 minutě jsme vystřídali 7 hráčů, a dali tak prostor mladším a méně zkušenějším hráčům se zdokonalit. Tito hráči se své šance ujali velice dobře, jen škoda, že jsme v 59. minutě inkasovali střelou z 35 metrů.

Trenér Martin Kalný : " Chtěl bych kluky pochválit za dnešní výkon, kde si všichni plnili svoje úkoly, hráli jsme kombinačně po zemi a na hřišti udrželi pozitivní náladu. Dále bych jim chtěl poděkovat za podzimní část sezony a doufám, že na jaře budeme pokračovat tak jak jsme skončili !!!"

Branky: 12. a 47 Jiří Kutil, 20. Florián Svoboda, 39. David Bernátek - 59. Jakub Oliverius. ŽK: 1:1. Rozhodčí : Pena. Diváků: 80

Sestava Sušice :Hanč - Dryk, Jána, Černý, Löffelmann - Kutil, Skrbek, Brabec, Svoboda - Miškovič, Bernátek

Nastoupili do druhé půle : Mach, Frolík, Gajdečka, Němec, Krouský, Křížek, Skýpala

Foto Klatovský deník -redaktorka Jitka Kilbergerová

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

Vejprnice -  Domažlice  2:11 ( 1: 8)  , Senco -  Tachov  1: 2 ( 0: 1)  , Přeštice – Stříbro 2 : 1 (1 : 1),

KLATOVŠTÍ MLADŠÍ ŽÁCI  UDRŽELI PODZIMNÍ NEPORAZITELNOST

Díky vítězství i v tomto posledním zápase si klatovští mladšíci jako jediní v soutěži zajistili podzimní neporazitelnost a mohou tak přezimovat na 1. místě tabulky krajského přeboru mladších žáků. Blahopřejeme ! Ostatně úspěšný závěr v této věkové kategorii  měly i zbývající týmy z Pošumaví které k KP  v tomto ročníku startují.  Horažďovice si připsaly třetí výhru , Nýrsko se rozlouřilo s podzimem vysokou výhrou nad Smíchovem  a Sušice v utkání bohatém na branky vyhrála na penalty svůj duel s plzeňskou Košutkou.

HORAŽĎOVICE - ZČE PLZEŇ    6 : 0 (3 : 0)

Branky: Hnídek Tomáš 3, Král Luboš 2, Boček Jakub

Rozhodčí  Jiří Klička. Bez karet. Diváků 50.

SUŠICE – KOŠUTKA  6 : 6 (2 : 4) PK 4:3

Branky   :  21.,38.,41.,51. a 59.  Němec Václav , 27 . Krouský Michal -  2. a 5.  Bloch Favián ,  3. Trylč Jakub, 13. Krejčí Tomáš , 35. Hora Petr,50 Sobotka Patrik.

Sestava  domácí: Hanč,Tomas,Potužák Pavel,Potužák Martin , Kutil,Holeček, Mašat, Krouský, Němec,Mach,Kavale.

Rozhodčí Pena Miroslav, hráno bez karet , 30 diváků

NÝRSKO - SMÍCHOV PLZEŇ   7 : 1( 4 : 1 )

Pavel Vacek

Domácí na závěr podzimu předvedli dobrý kolektivní výkon a zaslouženě berou tři body.Dokázali několikrát doslova rozebrat  hostující obranu a z toho pramenili i hezké góly.V chladném počasí se jim tak povedlo zahřát a potěšit své fanoušky, kteří je po závěrečném hvizdu odměnili potleskem.

Branky : 7., 30. a 57.Vacek Adam,16.Jarko Marek,24.Valachovič Jan,53.Vítovec Dominik, 55.Pscheidt Tomáš – 22.Hrdlička Jakub

Rozhodčí: Mazanec Marek    . Bez karet. Diváků : 30

NEPOMUK - SK KLATOVY  0 : 6 (0 : 3)

Radimír Bilíček

K poslednímu zápasu podzimní části krajského přeboru mladších žáků jsme za téměř zimního počasí zajížděli do Nepomuku. Domácí se v letošní sezóně pohybují ve II.polovině tabulky, a proto se dal očekávat zápas, ve kterém se zaměří především na bránění.

Tak tomu i skutečně bylo, hosté od první minuty diktovali tempo hry, snažili se o kombinaci, ale velmi zatažená obrana domácích jim dělala slušné starosti. Až ve 12. min. se dokázal střelou prosadit T.Partyngl a do poločasové přestávky se to ještě podařilo V.Petrželkovi a P.Jílkovi.

Ani II.poločas se příliš nelišil od I.půle. Hosté drželi díky rychlé kombinaci míč, ale scházel moment překvapení, díky kterému by se přes pozornou a obětavou obranu domácích dokázali výrazněji prosadit. Další góly tak přinesla až závěrečná 15-ti minutovka, kdy se opět prosadil s chutí hrající V.Petrželka, hezkou individuální akci zakončil nekompromisní střelou J.Jirotka a skóre uzavřel jako správný kapitán K.Petrmichl.

Branky: V.Petrželka 2, T.Partyngl, P.Jílek, J.Jirotka, K.Petrmichl

Rozhodčí:M.Havránek;Bez karet. Diváků : 40.

Vejprnice  - Domažlice  4: 2 ( 2: 1), Senco  - Tachov  1: 2 ( 0: 2)

1. Klatovy      13  12   1   0   94 : 10    36

2. Stříbro      13  10   2   1   87 : 22    33

3. Vejprnice    13  10   1   2   72 : 32    31

4. Doubravka    13   9   2   2   51 : 29    31

5. Domažlice    13   9   2   2   84 : 20    29