KP mužů 13. kolo 2.-3.11.2013

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

BODOVALY POUZE HORAŽĎOVICE

Bodový zisk z týmů z našeho regionu v krajském přeboru  ve 13. kole zachraňovaly pouze Horažďovice. Cennou výhrou nad nebezpečným Holýšovem , když se o těsnou výhru se postaral znovu Josef Nauš. Tento současný kanonýr týmu  se podílel dvěma góly v minulém kole na výhře Horažďovic v Horní Bříze a pod zisk bodů  se zásluhou vítězné trefy podepsal i doma.

Fotbalisté Klatov odjížděli do Nepomuku se slibnou bilancí z posledních dvou kol. Ambice  klatovského kolektivu na další úspěch potvrzovali i slova kapitána Milana Mészárose, který den před utkáním Klatov v Nepomuku vyslovil svůj typ,   že jeho tým již dohraje podzim bez porážky.  Po poločase duelu v Nepomuku tomu vše dávalo reálnou podobu, po skončení druhé části kdy Klatovy dvakrát inkasovaly již vzala prognóza klatovského kapitána na své  a body zůstaly v Nepomuku.

Velmi těžkého soupeře v podobě na podzim úspěšných Vejprnic měly Luby. Tentokráte se Startu v domácím prostředí nepodařilo zopakovat podobný husarský kousek jako na jaře, kdy se tento soupeře vracel z Lub s prázdnou. Hosté sice potvrdili roli favorita, nicméně domácí  se v druhém poločase plně hostům vyrovnali , ale dvoubrankový náskok z první části zápasu se jim z vytvořených šancí nepodařil ani zkorigovat.

NEPOMUK - KLATOVY  2:0 (0:0)

PODROBNOSTI NEHLÁŠENY

Branky: Švec 2; ŽK: 1:5; ČK: 0:1. Diváků 120.

HORAŽĎOVICE – HOLÝŠOV   1 : 0 (1 : 0)

František Melka

Domácí začali zostra a již v 1.min mohli jít do vedení, ale z velkého vápna mířil J. Nauš těsně vedle branky. Pak se hra vyrovnala, ale v 25.min mohl po chybě obránce poslat domácí do vedení T. Jůda, ale ani on branku hostů střelou z vápna netrefil. Ve 29.min už ale J. Nauš prošel ze strany do velkého vápna a prostřelil brankáře hostů. Ve 43.min se krásně uvolnil A. Vachuška, postupoval sám na brankáře, ale nastřelil jen tyč.

Druhý poločas začali domácí tak, jak první skončili. Ve 46.min po rychlé fotbalové akci postupoval sám na brankáře M. Forman, ale pro změnu nastřelil břevno. Ve 49.min hlavičkuje O. Stulík těsně vedle a v 51.min M. Forman opět hlavou ve výborné pozici také těsně vedle. Domácí se pak začali trochu obávat o výsledek a hosté získali mírnou územní převahu, ovšem bez potřebných šancí na srovnání skóre. Brankář P. Janda tak nemusel za celý zápas řešit jedinou ošemetnou situaci. Domácí tak udrželi těsné vedení až do konce utkání, přestože měli opět během hry několik velmi dobrých příležitostí na navýšení skóre, ale proměňování "tutovek" tak zůstává stále velkým problémem domácích hráčů.

Branka :  30. Nauš Josef

Rozhodčí: Lhoták, Klička, Kafka;ŽK:1:1; Diváků : 70.

Sestava domácích: Janda, Melka, Janouškovec, Vachuška, Šafanda, Stulík, Jůda, Sova (57. Mičkal) , Kotrba, Nauš, Forma M. (86. Kovář)

LUBY – VEJPRNICE   0 : 2 (0 : 2)

V předposledním utkání podzimní části krajského přeboru před vlastním  publikem přivítali domácí dalšího favorita soutěže, mužstvo SK Slavie Vejprnice.  Hosté potvrdili roli favorita a o svém vítězství rozhodli během prvního poločasu, kdy  na těžkém terénu měli herně navrch a dokázali vstřelit dvě branky. Nejdříve ve 31. minutě na 0 : 1 upravil Paul Lukáš, ve 42. minutě na 0 : 2 přidal Boukal Matěj. Ve druhé půli domácí hru vyrovnali, vytvořili si také několik slibných příležitostí, ale zkušení hosté si již své vítězství pohlídali.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Voráč Jan, Koželuh Vojtěch, Sýkora Filip, Švátora Karel, Šnour Daniel,  Šůs Miroslav, Čipera Pavel,Turner Václav,  Pelouch Filip a Pivoňka Marek, sřídali  Bešta Jiří, Voráček Přemysl a Kostolanský Ondřej.

Sestava hostů: Hajžman Marek, Heindl Filip, Sulek Jiří, Rada Libor, Černý Jakub, Šámal Jiří, Hora Matěj, Lhotka Tomáš, Boukal Matěj, Puhlovský Vladimír a Paul Lukáš, střídali Grätsch Dominik a Havránek Štěpán.

Branky: 31. Paul Lukáš, 42. Boukal Matěj

Rozhodčí:Bohdan Gabriel, Stökl Jiří, Křen Jiří; ŽK:2 : 2; Diváků : 60.

Příkosice -  Chotíkov 3: 3 ( 0: 3)  PK 3:5

Branky: Bendl, Pražák, Spěváček - Míka 2, Lopata; ŽK: 4:4

Domažlice B  - Rokycany B 6: 3 ( 5: 1)

Branky: Jarina 3, Kasík 2, Bratanič - Vrba 2, vlastní; ŽK: 0:3

Rapid Plzeň -  Hor.Bříza 0: 3 ( 0: 0)

Branky: Chocholatý 3; ŽK: 1:2