1. A TŘÍDA 13. kolo 2. – 3.11. 2013

1.  A  TŘÍDA

1.A  třída -  aktuální výsledky

JEDNO DERBY MÁ MOCHTÍN ZA SEBOU DRUHÉ HO ČEKÁ VE SVÉRADICÍCH

Jedno utkání dva rozlišné pocity  jeho aktérů . Na tom není nic divného a je průvodním jevem většiny fotbalových soutěžních utkání. Zvláštní atmosféru mají ale duely s příchutí derby. Hned dvě za sebou  přiřkl los 1.A třídy Sokolu Mochtín. To první derby přineslo Mochtínu zklamání v podobě smolné prohry  s Okulou Nýrsko. Hosté se radovali naopak z první podzimní výhry na hřišti soupeře. O to samé se pokusí doma zklamaný Mochtín v příštím kole kdy ho čeká další derby na hřišti ve Svéradicích. Domácí Svéradice budou o to těžší překážkou, neboť v tomto kole byly neúspěšné na hřišti Slavoje Žihle . Další výpadek s Mochtínem který má v tabulce pouze o dva body méně by znamenal výrazný pokles v tabulce  a to před posledním zápasem v Horšovským Týně, kde nemá žádný z hostů šanci bodovat hodně nepříjemné.

.

MOCHTÍN - NÝRSKO 0 : 1 (0 : 1)

Domácí se od začátku hodně snažili, ale hosté byli před gólmanem Moravcem hodně pozorní. Nýrsko zvolilo klasickou taktiku hostujícího mužstva – hrát zezadu na brejky, a to mu vycházelo, zapsalo si i první šanci zápasu. Pak začal festival zahozených šancí domácího týmu. V 7. minutě mířil Kul hlavou nad, minutu nato vytáhl Moravec špičkami prstů další šanci. Pak se hra vyrovnala, ale bohužel k horšímu – neurovnaná a nepřesná hra na obou stranách. Až ve 23. minutě se dostal do obrovské šance domácí Smolík, ale přestřelil. A Mochtín toho litoval hned v následující minutě, kdy se „utrhli“ tři nýrští hráči, zakombinovali a Lužnému nezbylo nic jiného, než trefit odkrytou domácí branku. Mochtín přidal na důrazu a rychlosti, hrozil hlavně ze standardních situací, ale jeho hráči buď mířili z vyložených šancí přímo do nýrského gólmana (V 30. minutě Babka, v 36. minutě Smolík) nebo těsně vedle branky (v 35. minutě Cihlář).

I v druhé půli se Mochtín hodně snažil skórovat, při jednom z útoků se střetl domácí Švátora s nýrským gólmanem a odnesl to ošklivým zraněním boku, musel dokonce jet do nemocnice na sono. Nýrsko hrálo dál na brejky a hrálo přesně to, co potřebovalo k udržení náskoku. V poslední čtvrthodině se nadechl Mochtín k velkému tlaku, ale nýrská branka pro něj byla zakletá – ani z těch nejvyloženějších šancí prostě gól nedal, až se i diváci chytali za hlavy. Nýrsko si tak odvezlo hodně šťastné tři body.

„Prostě den blbec. Nic nám tam prostě nespadlo. Soupeř měl v první půlce jen jednu šanci a proměnil ji po naší chybě v defenzivě. Pak jsme byli pod tlakem, zkoušeli jsme vyrovnat, ale nevyšlo to,“ byl zklamaný mochtínský trenér Jiří Toman.

„Jsme s výhrou hodně spokojení. Byli jsme šťastnějším týmem, domácí měli víc šancí. Výsledek jsme nakonec ubránili, takže super,“ uvedl Tomáš Rubáš z nýrského týmu.

Poločas: 0:1. Branka: 24. Lužný. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Petrželka.

Sestavy

Mochtín: Rajtmajer – J. Dolejš, T. Dolejš, Flodr, Kul, Smolík, Babka, Cihlář, Švátora (53. Plánička), Šťastný (80. Žiak), Staněk.

Nýrsko: Moravec – Lužný (88. Bureš), Antonovics, Hvězda (53. Šlehofer), Kolář, Výtisk (80. Kadlec), Kalivoda ml., György (72. Trefanec), Rubáš, Korschinský, Bastl.

Předseda Sokola Mochtín a sekretář tohoto klubu Karel Šot k zápasu uvedl :

Okresní derby nepřineslo žádný oslnivý fotbal, ale bitvu o mistrovské body. Vyhrálo nakonec šťastnější mužstvo hostující Okuly, které vsadilo na zabezpečenou obranu a rychlé brejky.Hlavním strůjcem vítězství však byl hostující brankář Jiří Moravec, který zlikvidoval řadu nebezpečných, někdy i stoprocentních šancí domácích hráčů. Mochtín měl převahu a golovek na dva zápasy, bohužel, ani ty nejvyloženější nedokázali domácí hráči Jaroslav Cihlář, Zbyněk Smolík, Tomáš Babka a Jiří Dolejš proměnit. O výsledku rozhodla 23.minuta utkání, kdy se přesně naplnilo fotbalové pravidlo : nedáš - dostaneš.Nejdříve se po chybě nýrské obrany dostal do úniku Jar.Cihlář, přesně přihrál Smolíkovi, ale jeho zakončení šlo nad branku. Hosté ve stejné minutě založili rychlou a přesnou brejkovou akci, domácí obrana propadla a Jakub Lužný (na junior start z Klatov) přízemní přihrávku z pravé strany zakončoval z malého vápna do prázdné branky - 0:1. Utkání s přehledem odřídil  rpzhodčí Vladimír Čermák z Plešnice, asistovali mu  Fr. Petrželka a M.Mazanec, DS byl Václav Havlík ."

Foto Jitka  Kilbergerová - Klatovský deník

ŽIHLE  - SVÉRADICE 3: 1 ( 1: 1)

Branky: Brož, Otcovský, Pytka - Brůha; ŽK: 2:4

Staňkov  - Chlumčany 7: 5 ( 4: 1)

Branky: Bauer 2, Brož, Homolka, Janka, Sekereš, Zahoř - Milota 2, Havlíček, Nohava, Šimána; ŽK: 2:5; ČK: 0:1

Černice - Křimice 2: 2 ( 0: 1)  PK 7:6

Branky: Mastný, Mojseňuk - Šváb, Žilák

Zruč  - M.Touškov 2: 0 ( 0: 0)

Branky: Eisenhammer, vlastní; ŽK: 0:3

Sp.Poříčí  - Nýřany 6: 1 ( 4: 0)

Branky: Fiala 2, Šefl 2, Brudna, Homolka - vlastní; ŽK: 0:3

H. Týn  - Rozvadov 1: 1 ( 1: 1) PK 8:9

Branky: Doležal - Janoušek; ŽK: 3:1