1. A TŘÍDA 12. kolo 26.-27.10.2013

1.  A  TŘÍDA

DŮLEŽITÉ VÍTĚZSTVÍ NÝRSKA VE STÍNU  NEČEKANÉ REMÍZY MOCHTÍNA – SVÉRADICE NAPLNILY PAPÍROVÉ PŘEDPOKLADY

Poslední  říjnový víkend v 1.A třídě vyl z pohledu týmů z Pošumaví velmi úspěšný. Nejtěřší úkol čekal Mochtín  v Rozvadově.  Jejich soupeř vzbuzoval respekt tím, že byl do tohoto kola ziskem bodů nejúspěšnějším týmem této soutěže nejen na hřištích soupeřů, ale i v domácím prostředí. Mochtín přesto na této horké půdě soupeře, který patří mezi žhavé kandidáty na dvě první místa s přímým postupem do přeboru  kraje ziskem bodu rozhodně překvapil. Cenné vítězství  získalo doma Nýrsko  po té, kdy potřebovalo nutně získat body a nahradit tak zbytečnou porážku z minulého kola ve Spáleném Poříčí. Právě Spálené Poříčí bylo dalším soupeřem  třetího z účastníků z Pošumaví v 1.A třídě FK Svéradice. Body v předcházejících vzájemných zápasech se domácím dařilo získávat  těžce, ale tentokráte to dopadlo podle papírových předpokladů a poslední tým tabulky  odjel ze Svéradic s prázdnou.

ROZVADOV - S. MOCHTÍN 1: 1 ( 1: 1) PK 4:3

Mochtín si z Rozvadova přivezl cenný bod, opět prohrál venku jen na penalty. Domácí tým tvoří především hráči z Tachova, útočí od začátku soutěže na čelo tabulky. Tentokráte ale narazil na houževnatého nováčka, který navíc od 16.minuty vedl 1:0, když se ze 25 metrů přesně k tyči trefil mochtínský kapitán Jiří Dolejš. Domácím se podařilo vyrovnat na 1:1 o 20 minut později, kdy po rychlé a přesné akci ji golem zakončil rozvadovský záložník Michal Slowik. Šance na rozhodnutí zápasu měly po přestávce oba týmy, ale golmani byli vždy na místě, zbytek střel šel mimo tyče. Zápas skončil nerozhodně, o druhý bod si to oba soupeři rozdali následně v penaltovém rozstřelu. Šťastnější v něm byli domácí, kteří ho vyhráli 4:3, když za hosty své penaltové pokusy neproměnili J.Cihlář a Zb. Smolík. Rozhdočí Martin Plzák, Jaroslav Rubáš, Pavel Pohančeník, ŽK 1:3, ČK 0:1 (T.Babka v 90.min. po 2ŽK), 100 diváků, branky : Slowik - Dolejš Ji.

Branky: Slowik - Dolejš; ŽK: 1:3; ČK: 0:1. Diváků 100.

NÝRSKO – ŽIHLE   2: 1 ( 2: 0)

Stanislav Steiner

Velice důležité utkání pro domácí mužstvo,které potřebovalo nutně získat body a nahradit tak zbytečnou porážku z minulého kola. První příležitost v utkání ke vstřelení branky měli hosté v 11',kdy domácímu brankářři vypadl míč z rukou a následnou střelu hráče hostů Pytka na brankové čáře zachránil Andrei Antonovics.Postupem času se domácí mužstvo dostávalo do hry a výsledkem byla vedoucí branka, kterou vstřelil mladíček v dresu Nýrska Michal Trefanec.Domácí mužstvo se uklidnili a začalo předvádět útočný fotbal a 31'zvýšilo vedení brankou Ivoše Györgyho na 2:0.Hosté nebezpečně ohrozili branku domácích v 39' ,kdy Jirka Moravec zlikvidoval velkou šanci, do které se dostal hráč hostů Brož.

Ve druhém poločase domácí mužstvo mělo několik příležitostí ke vstřelení branky ,.ale to se nepovedlo.Hosté měli největší příležitos ke snížení stavu v 65' ,kdy Jirka Hvězda špatně rozehrál a míče se zmocnil hráč hostů Otcovský, ale jeho střela skončila vedle tyče domácí branky.V závěrečné desetiminutovce se hráči domácího mužstva dostali do několika brankových šancí,které však mladíčci, Michal Trefanec a střídající Ondřej Křížek nedokázali zužitkovat. V samém závěru utkání se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš a hostující Jiří Brož, vstřelením branky upravil stav utkání na konečných 2:1.

Vítězství domácího mužstva je zasloužené,zvláště za výkon v prvním poločase,kdy svého soupeře přehrávalo a bylo jasně lepší .Škoda nevyužitých  šancí ,protože vítězství mohlo být vyšší.

Sestava Nýrska: Moravec -  Korschinský, Hvězda, Antonovics, Kolář - Bastl, Koutník /71'Rubáš/, Kalivoda ml., Šlehofer /88'Mašek/--György, Trefanec/87'Křížek/

Branky: 21'Trefanec  Michal,31'György Ivo - 90' Brož Jiří

Rozhodčí:Kostelník Lumír-Havránek Martin,Pressl Václav. DS :Langmajer Vladimír

ŽK 2:1. Diváků 80.

SVÉRADICE – SPÁLENÉ  POŘÍČÍ 4: 2 ( 1: 0)

Branky: Beránek 3, Petrášek - Brudna, Rada; ŽK: 1:1 . Diváků 100.