KRAJSKÁ SOUTĚŽ - DOROST 10. kolo 26.-27.10.2013

KRAJSKÁ SOUTĚŽ , SKUPINA B – DOROST

TROJLÍSTEK DOROSTENECKÝCH TÝMŮ Z POŠUMAVÍ  TRIUMFUJE V KS

Velmi příjemný pohled na tabulku krajské soutěže dorostu  , tedy soutěže ve které v minulém ročníku dominovala dvojice Mochtín –Chanovice  je po 10. kole . tento úspěšný tandem nyní rozšířil další celek z Pošumaví, nováček Tatran Dlouhá Ves. Tým který je převážně složený z odchovanců domácího Tatranu a Sokol Hartmanice  je na třetím místě tabulky, když na druhé Chanovice ztrácí tři  a  na vedoucí Mochtín šest bodů.  K již tak úspěšnému působení vzpomínané trojice  ale k lepší spokojenosti chybí  stabilnější výsledky Okuly Nýrsko . O jakékoliv vyrovnanosti výsledků se nedá zatím vůbec hovořit v případě Startu Luby. Tento kolektiv prochází generační výměnou a nízký věkový průměr je sice dobrou vyhlídkou do dalších ročníků, nicméně zatím bodoval pouze ve dvou zápasech a čtyři získané body nestačí na víc než na předposlední 13. místo v tabulce.

BLOVICE -  DLOUHÁ VES     3 : 4 (3 : 3)

Hosté byli celý zápas lepší i přesto, že jim chyběli hráči. První minuty byly ze strany Blovic hodně nervózní .Ve dvacáté minutě se trefil Pavel Švec a to přineslo Dlouhoveským hráčům uklidnění. Pak hosté vyrovnali na 1:1. Ve třicáté minutě hosté dostali branku , po skvělém úniku a zvýšil na 2:1. Pak hosté dali vyrovnávací branku, který zařídil Pavel Švec. Pak hosté udělali faul na domácího hráče,který pak potrestal hráč z penalty. Potom hosté kopaly přímý kop , který proměnil František Blažek a zvýšil na 3:2. Ve čtyřicáté minutě domácí vyrovnali na 3:3. V druhém poločase byly hráči nervózní,že nemohli střelit gól. Podařilo se jim to  v sedmdesáté minutě , když autorem vítězné branky hostů byl opět Pavel Švec .

Branky: Krásný 2, Rous - Blažek, Maslík, Švec 2.

Rozhodčí : Lejsek

CHANOVICE –  KDYNĚ   8 : 3 (5 : 0)

V prvním poločase domácí kralovali a nepustili hosty k žádnému náznaku šance. Na balónu byli dříve a vytvářeli si množství vyložených šancí. Z toho se jim podařilo pět z nich proměnit.  Začátkem druhého poločasu domácí pokračovali ve své jízdě a navýšili skóre až na 8:0. Potom přerovnali své řady, pustili hosty do hry a nechali jim vstřelit 3 góly.  Sami však nedokázali i z těch nejvyloženějších šancí své skóre navýšit.

Branky:  Beránek Daniel 2, Chalupný Jakub 2, Polena Martin, Melka Vojtěch, Sládek Ladislav, Jedlička Marek –  Vávra, Belanec, Zíma, diváků 40, ŽKL 2:0, ČK 0:0

MOCHTÍN - POSTŘEKOV   4 : 2 (2 : 0)

Stanislav Bejvl

Ač tomu postavení obou dnešních soupeřů příliš neodpovídá,hrálo se vcelku vyrovnané utkání.Pravdou však také je že domácí zahazovali jednu tutovku za druhou a to se jim málem stalo osudným.V  60 minutě zahrávali hosté rohový kop a míč k údivu všech zapadl za záda golmana Mochtína.Po té Mochtín odskočil na rozdíl 3 branek a za stavu 4:1 to vypadalo,že v poklidu dokráčí k dalšímu vítězství.Nestalo se.Postřekov v 82 minutě po hrubé chybě domácí obrany snížil na 4:2 a rázem bylo opět o co hrát.

Do konce utkání se ale již nikomu vstřelit branku nepodařilo a tak tři body zůstaly v Mochtíně.Pokud chce Mochtín udržet podzimní prvenství bude muset zlepšit nejen přesnost v zakončení, ale také se vyvarovat zbytečných chyb v obraně.Polehčující okolností snad může být jen to,že opět chyběli tři hráči základní sestavy.

Sestava Mochtín: Hadáček-Zajíc,Žiak,Rubáš,Voldán-Burián, Bejvl, Smolík,Nebeský-Pretzelmayer, Rašek. Střídali:Matoušek,Lorenc, Peleška Petr,Strejc

Branky : 28., 66., 71.  Smolík Zbyněk , 33.  Bejvl Jakub – 60. Kobeš David, 82. Karlík Daniel

Rozhodčí Bína Roman. Bez karet. Diváků 20.

NÝRSKO – CHOTĚŠOV   0 : 7 ( 0: 3)

HORŠOVSKÝ TÝN - LUBY 6: 2 ( 3: 1)