KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

KP – Aktuální výsledky

ZŮSTALO VŠE PŘI TRADICI

Radost se vrátila do Klatov i do Horažďovic

Z  výsledků  12. kola  krajského přeboru   vyplývá, že týmy z Pošumaví zůstaly  v klání se svými soupeři  věrni předcházející tradici. Klatovy výhrou v domácím prostředí jednak potvrdily svoje vítězství z minulého kola se Stodem venku a také historii vzájemných zápasů s plzeňským Rapidem která vypovídá o tom, že jejich soupeř svojí naději  na své první vítězství  v Klatovech musí opět odložit.  U tradici zůstalo také v případě dalších dvou celků z Pošumaví na hřištích soupeřů.  U Startu Luby platí to samé jako v případě u Rapidu Plzeň v Klatovech. Lubským  na hřišti v Bolevci z pohledu zisku bodů pšenka nikdy nekvetla. Ikdyž tentokráte k tomu  měli blízko , z bodů se radoval na svém hřišti velice úspěšný Bolevec.  Nejvíce a v tomto případě tentokráte příjemně překvapily  Horažďovice. Předcházející kolísavé podzimní výsledky  trenéra Františka Melky  postavily do role mírného favorita v duelu v Horní Bříze domácí . Nicméně  vzájemné zápasy na místním trávníku   hovořily ve prospěch hostů  . Jméno  Josefa Nauše je proslaveno nejen v našem regionu v souvislosti s pěknou  dechovkou v provedení  Malé muziky Nauše Pepíka. Tentokráte se spojuje stejné jméno a příjmení se střelcem , který dvěma góly v Horní Bříze  zahrál pomyslně domácím po ztrátě bodů po skončení utkání na cestě do kabin smuteční marš.

KLATOVY - RAPID PLZEŇ 3: 1 ( 1: 0)

Martin Janda

Hodně chtěl v sobotním utkání bývalý brankář Klatov Petr Beke vyhrát nad svými kamarády a bývalými spoluhráči. Nakonec ale body zůstávají doma. V prvním poločase si s největší šancí nedokázal poradit Sýkora, když ho dobře vykryl právě Beke. Hosté hráli tvrdý a důrazný fotbal. Branku mohli vstřelit také v prvním poločase, ale do cesty se postavila tyč. První branku vstřelil domácí kapitán Meszároš, který uplatnil důraz při rohovém kopu. Jenže v druhé půli domácí ukázali, kde je tlačí bota. Nejvíce branek totiž dostávají ze standartních situací a ne jinak tomu bylo i nyní, když hosté vyrovnali z rohového kopu. Rozhodující moment přišel v poslední dvacetiminutovce, kdy se nejprve po Sýkorově přiklepnutí trefil z otočky Šmejkal a za pár minut proběhl s míčem půlku hřiště Skala a pohodlně zavěsil. Tři body tak zůstali doma a svěřenci trenéra Jakše se v tabulce posunuli právě před Rapid!

Branky: Meszárosz, Skála, Šmejkal - Žák; ŽK: 2:1. Diváků 120 .

Sestava: Herman - Cihlář, Meszároš, Štengl, Janda - Matějka Daniel, Kadlec, Šinál, Sýkora - Blažek, Šmejkal.  Střídali: Skala, Lorenc, Brož, Rendl

Trenéři: Jakš, Dlesk

HORNÍ BŘÍZA - HORAŽĎOVICE 1: 2 ( 0: 2)

František Melka

Horažďovické fotbalisty zatím srážejí nevyrovnané výkony. Ten sobotní určitě patřil k tomu nejlepšímu, co zatím v probíhajícím ročníku předvedli. Na začátku utkání byli sice domácí nebezpečnější a nastřelili dokonce břevno, ale jinak herně hostující tým nepřehrávali a hrozili pouze ze standardních situací. Naopak hosté se ujali vedení ve 29.min, kdy dokázal poprvé v tomto zápase skórovat J. Nauš. Od této chvíle byli hosté lepším týmem, dokázali na menším hřišti dobře kombinovat a odměnou jim byl druhý gól v brance domácích, kdy se ve 40.min opět prosadil nekompromisním zakončením J. Nauš. Ve 44.min ale hostům zatrnulo, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen J. Sova a bylo jasné, že je do konce utkání nečeká nic lehkého.

Druhý poločas ale zvládli hosté na výbornou, obrovskou bojovností a dodržováním taktických pokynů nepouštěli domácí do šancí, centry do vápna si spolehlivě sbíral brankář P. Janda a byli to naopak hosté, kteří šli několikrát do nebezpečného brejku a kdyby tyto situace vyřešili lépe, mohli přidat minimálně dvě branky. Domácím se podařilo snížit až v 85.min, ale na vyrovnání stavu už jim chyběl potřebný čas, a tak si hosté zcela zaslouženě odvezli velmi důležité tři body.

Branky: 85. Chocholatý P.- 29. a 40. Nauš J.

Rozhodčí : Duda M., Burda M., Vocelka M.. ŽK 2 : 6.ČK 0 : 1 (44. Sova J.) Diváků 135.

BOLEVEC – LUBY        2: 1 ( 1: 0)

Branky: Bublík, Zítek - Pelouch; ŽK: 1:2; ČK: 1:0 . Diváků 100.