KRAJSKÝ PŘEBOR ŽÁCI STARŠÍ+MLADŠÍ 10. kolo 26.-27.10.2013

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

DERBY OPĚT S NULOU ALE S DVOCIFERNÝM VÝSLEDKEM

Dvakrát za sebou v předcházejících soutěžních ročnících v krajském přeboru skončilo derby v Klatovech mezi domácím lídrem tabulky a v tomto ročníku úspěšným Nýrskem  po vítězství domácích  7:0, 6:0  s nulou na kontě domácích. Bylo tomu i potřetí, ale s tím rozdílem, že tentokráte  toto derby skončilo dvouciferným vítězstvím Klatov.

Poměr sil se mění také mezi tradičními  rivaly z líhní sušické a domažlické kopané.  Na rozdíl od těch dvou předcházejících dvou ročníků ve kterých starší žáci z města na Otavě z Domažlic přivezli vždy tři body  letos na podzim  byli jednoznačně úspěšnější  v domácím prostředí tým z Chodska.  Tradičně se daří na rozdíl od jiných zápasů na hřištích souperů oběma kolektivům FK Horažďovice v Plzni v klání s domácím Smíchovem které Horažďovičtí obrali o šest bodů.

DOMAŽLICE – SUŠICE   4 : 0 (2 : 0)

Martin Kalný

Stručně a výstižně řečeno, v Domažlicích to pánové Sladký s Neumannem dělají s mládeží nejlépe jak jen to jde a tak dnešní zápas vypadal podobně jako Bayern Mnichov - Viktoria Plzeň. Zasloužená výhra domácích. Sušičtí hráči mě zklamali v tom, že od druhého gólu zápas naprosto vzdali.

Sestava: Hanč - Gajdečka, Jána, Černý, Löffelmann - Svoboda, Brabec, Miškovič, Frolík - Skýpala, Bernátek. Střídali: Křížek, Mašat. ŽK: 0:1 ( Brabec)

SK KLATOVY - NÝRSKO  10 : 0 (5 : 0)

Petr Ulrych

Za krásného podzimního počasí a na ideálním terénu podali domácí jeden ze svých lepších výkonů a i díky tomu, že hosté byli fyzicky slabší a věkově mladší, bylo z toho vysoké vítězství. Je škoda, že hosté nepřijeli v kompletním složení, mohl to být náročnější a vyrovnanější zápas. Přesto je třeba přítomné nýrské hráče pochválit, protože i za nepříznivého stavu se snažili o fotbalový projev a neuchylovali se pouze k odkopávání míčů od své šestnáctky. Tento jejich přístup se jim určitě časem vyplatí.

Branky: Pivoňka 3, Kapusta 2, Hranáč 2, Marek, Benda, Skýpala

Rozhodčí: Koura. Bez karet. Diváků 40.

SMÍCHOV - HORAŽĎOVICE 1: 6 ( 0: 1)

OSTATNÍ VÝSLEDKY : ZČE - Senco 0: 2 ( 0: 1)  , Tachov - Vejprnice 6: 1 ( 4: 0) , Košutka - Přeštice 1: 1 ( 1: 0)  PK 5:4, Stříbro  - Nepomuk 3: 0 ( 2: 0)

MEZI MLADŠÍMI ŽÁKY V KRAJI  DOMINUJE HRÁČSKÝ POTĚR Z KLATOV

V předposledním kole KP mladších žáků měl vedoucí celek tabulky SK Klatovy 1898 na svém hřišti velmi zdatného soupeře z Nýrska. Velmi mladý tým hostů v pošumavském derby přestože si byl vědom nesporných kvalit domácích nezalekl a dokonce  udržel v prvním poločase bezbrankový  stav.  Domácí se prosadili až po přestávce a čtyřmi góly v síti Okuly dotáhla zápas do vítězného konce.  V tomto kole získali druhé vítězství na podzim mladší žáci  Horažďovic . Zajímavostí je, že zatím co doma uhráli pouze jeden bod za remízu s TJ Přeštice obě výhry přivezli  z venku , první z Nepomuku a druhou z Plzně ze Smíchova.

SK KLATOVY - NÝRSKO 4: 0 ( 0: 0)

Radimír Bilíček

Poslední domácí zápas krajského přeboru mladších žáků představoval pro klatováky zároveň i poslední okresní derby, ve kterém přivítali sousedy z Nýrska. Hosté přijeli s velmi mladým kádrem a první poločas dokázali díky zodpovědnému a poctivému bránění udržet bezbrankovou remízu, se kterou nemohli být domácí vůbec spokojeni.

Nerozhodný poločasový výsledek donutil domácí do druhé půle přeřadit na vyšší rychlostní stupeň a hned v jeho úvodu se konečně dokázali i brankově prosadit. Nejprve po samostatné akci tvrdou střelou otevřel skóre K.Petrmichl a hned vzápětí zvyšoval na 2:0 dorážkou do prázdné branky A.Sojka. Dvoubrankové vedení domácí opět trochu ukolébalo a další patnáctiminutovka se nesla v rytmu I.poločasu. Až posledních deset minut přineslo opět tolik očekávané góly. Po rohovém kopu se hlavou trefil D.Baxa a výsledek pečetil pohotovou střelou J.Jirotka.

Domácí se tak po velmi rozpačitém výkonu rozloučili s domácími příznivci povinným vítězstvím, nutno však vyzdvihnout obětavý a bojovný výkon hostů, kteří cestu za třemi body domácím slušně zkomplikovali.

Branky: K.Petrmichl, A.Sojka, D.Baxa, J.Jirotka

Rozhodčí:R.Koura;Bez karet. Diváků : 30.

DOMAŽLICE – SUŠICE 9: 1 ( 6: 0)

Branky: 15., 23. Votruba David,  21. 56 Hoang Minh Kien Martin , 29. Bláha Jan ,  42. Volfík Marek ,  24.,40.  Bohm  Martin , 28. Sedláček David -  43. Rauner Václav .

Sestava Sušice:Hanč,Lorenc,Potužák Pavel,Potužák Martin, Kavale, Holeček, Mašat, Krouský, Němec, Mach, Rauner. Rozhodčí  Fanfule Ladislav,  Hráno bez karet,60 diváků.

SMÍCHOV  -  HORAŽĎOVICE  1 : 2 ( 0 : 2)

OSTATNÍ VÝSLEDKY : ZČE- Senco 1: 4 ( 1: 2), Tachov - Vejprnice 3: 6 ( 1: 1) , Košutka -  Přeštice 2: 6 ( 1: 2), Stříbro - Nepomuk 7: 0 ( 4: 0)

1. Klatovy       12  11   1   0   88 : 10    35

2. Doubravka     12   9   2   1   50 : 27    31

3. Stříbro       12   9   2   1   76 : 20    30

4. Domažlice     12   9   2   1   82 : 16    29

5. Vejprnice     12   9   1   2   68 : 30    28

6. Přeštice      12   6   1   5   55 : 42    19

7. Tachov        12   5   2   5   49 : 53    18

8. Sušice        12   5   1   6   51 : 45    16