1. A TŘÍDA 11. kolo 19.10.2013

1.  A  TŘÍDA

MOCHTÍNŠTÍ SI VYLEPŠILI DOSAVADNÍ  DOMÁCÍ ÚSPĚŠNOST

NÝRSKO PŘIŠLO O BODY AŽ V NASTAVENÉM ČASE

Jedenácté kolo 1.A třídy postavilo do cesty trojlístku týmů z Pošumaví  v této soutěži  sice hratelné soupeře , ale dva z nich Nýrsko i Svéradice je čekali venku.  To je vždy zrádné a opět se to potvrdilo.  Byť oba nakonec prohráli tím nejtěsnějším rozdílem 1:0  v tabulce je to stejné , je to kolo bez bodů a to vždy mrzí. Okulu Nýrsku tato prohra musí mrzet ještě o to víc, neboť v době, kdy se již  v Poříčí schylovalo k penaltovému rozstřelu  domácí šťastným gólem v nastaveném čase  tento duel ukončili.

Mochtín o kterém podzimní statistika napovídá, že dosud získal (na rozdíl od utkání venku kde patři k nejlepší) více bodů venku než doma tuto padesátiprocentní bodovou úspěšnost doma výhrou nad divizní rezervou plzeňské Doubravky vylepšil . Ziskem třech bodů tak Mochtín další dva týmy z Pošumaví v tabulce bodově nejen dostihl , ale  lepším skóre je dokonce  ziskem 6.místa předstihl.

MOCHTÍN - SENCO DOUBRAVKA "B"   4 : 2 (1:1)

Domácí fotbalisté vybojovali zaslouženě tři body, ale jednoduché to neměli. Záloha divizního Senca má mladý, běhavý a bojovný tým, který nedal zadarmo ani metr hřiště. Smůlu měl hostující Tomáš Čechura, který již do 33.minuty nasbíral dvě žluté karty a musel předčasně pod sprch. I v deseti ale šli hosté do vedení, když ve 41.minutě se přesně přes zeď trefil k tyči po VPK Tomáš Čechura. Mochtín ale stačil do přestávky srovnat na 1:1, po rohovém kopu se přesně hlavou trefil Petr Švátora. Po přestávce domácí přidali na aktivitě, měli převahu, kopali několik rohových kopů a tříkrát skorovali v rozmezí od 54. do 61.minury. Vedli již 4:1, když se postupně trefili Jan Kul, Pavel Staněk a Jaroslav Cihlář. Hosté sice vzápětí dokázali snížit Kamilem Krýslem na 4:2, ale na víc již neměli. Naopak, domácí měli v závěru utkání další šance na zvýšení svého vedení, golman hostí Filip Šteffel však byl proti. Jednou mu pomohlo i břevno, které hlavou nastřelil Tomáš Babka.

Branky : Švátora, Kul, Staněk, Cihlář - Matula, Krysl.

Rozhodčí  Miroslav Kohout-  Martin Havránek , Ondřej Pálek. ŽK  4:4, ČK 0:1 (Patrik Matula), 100 diváků.

ZRUČ  - SVÉRADICE  1: 0 ( 0: 0)

Branky: Polák .  Diváků 100. Hráno bez karet

SP.POŘÍČÍ  - NÝRSKO  1: 0 ( 0: 0)

Stanislav Steiner

Utkání se hrálo na velmi špatném terénu,který neumožňoval jakoukoliv kombinaci.Domácí mužstvo se tomu dokázalo rychle přizpůsobit a začalo hrát jednoduchou  nakopávanou. První šanci v utkání mělo Nýrsko už ve 2',když dlouhý aut Korschinského, nedokázal Ivo György zužitkovat,jeho střelu z 12m domácí brankář chytil.A to bylo prakticky ze strany Nýrska v prvním poločase všechno.Domácí mužstvo se postupně dostávalo do několika brankových šancí,které s přehledem likvidoval nejlepší hráč Nýrska,brankář Jirka Moravec.Důležitým momentem prvního poločasu byla  45',kdy hlavní rozhodčí poměrně přísně udělil druhou ŽK Lukáši Korschinskému a tím zárověň i ČK.

Z tohoto důvodu  hráli hosté celý druhý poločas výrazně oslabeni o jedno hráče. Obrovskou šanci měli domácí v 53' ,kdy po rohovém kopu a následující střele  domácího Davídka ,na brankové čáře zachránil už překonaného brankáře György. Nýrsku, jakoby hra o deseti hráčích vyhovovala ,protože si postupně vytvářeli brankové příležitosti ,které však nedokázali zužitkovat.Na druhé straně i domácí mužstvo přiváděl k zoufalství výborně chytající  brankář hostů. Když už se zdálo že utkání skončí nerozhodně a budou se kopat PK, přišla v nastaveném čase akce domácích, na jejímž konci byla přesná hlavička Ondřeje Homolky, která znamenala vítězství domácího mužstva a zisk tří bodů.Po vstřelení branky hlavní rozhodčí utkání ukončil a tudíž již nebyl jakýkoliv prostor na to, aby se Okula pokusila a vyrovnání.

Nýrsko  se  potýká s velkou marodkou a prakticky v každém utkání  musí hrát z těchto důvodů pokaždé v jiné sestavě.  Nicméně ztráta bodů v tomto zápase je nepříjemná, ale také zároveň  varující.

Branky: Homolka; ŽK: 2:5; ČK: 0:1. Diváků 110.

Sestava Nýrska: Moravec - Bastl, Antonovics, Bartůněk /88' Mašek/, Kolář - Korschinský,  György,  Lužný, Výtisk - Rubáš, Trefanec /64'/  Šlehofer

Branka : 90+1' Homolka Ondřej

Rozhodčí:König Michal,Filinger Miloš,Kříž Lukáš. ŽK 2 : 5, ČK 0 : 1 (45. Korschinský).

Černice -  Nýřany  5: 1 ( 2: 1)

Branky: Stoilov 2, Bystřický, Mastný, Seman - Sláma; ŽK: 2:3

Žihle  - Rozvadov  0: 1 ( 0: 1)

Branky: Janoušek; ŽK: 3:1

Křimice - Chlumčany 4: 0 ( 2: 0)

Branky: Kovačič 2, Lasota, Šváb; ŽK: 5:5

Staňkov  - M.Touškov 5: 2 ( 2: 2)

Branky: Janka 4, Herman - Karbusický O., Karbusický S.; ŽK: 1:3; ČK: 0:1