KP mužů 11. kolo 19.10.2013

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

TENTOKRÁTE CHOTÍKOV V LUBECH POUZE PABĚRKOVAL

V 11.kole krajského přeboru  měl z trojlístku týmů z Pošumaví nejtěžšího soupeře  Start Luby, neboť na domácím hřišti hostil  druhý tým tabulky  FC Chotíkov.  Hosté šli do tohoto duelu v roli jasného favorita, navíc posilněni vědomím, že letos na jaře na tomto hřišti vyhráli vysoko 5:0. Papírové předpoklady  ovšem k radosti příznivců domácích  nenaplnily , když  Chotíkov   po remíze  2:2 a prohře na pokutové kopy v Lubech tentokráte pouze paběrkoval.  Očekávání naplnily Klatovy, když protrhly výhrou ve Stodu neúspěšnou sérii   z posledních kol KP. Zaslouženým vítězstvím  se klatovským hráčům navíc podařilo vrátit svému soupeři  jarní prohru z domácího hřiště.   To samé se podařilo také Rapidu Plzeň, bohužel na  úkor domácích Horažďovic  vrátit tomuto soupeři jarní prohru. 0: 1  z Plzně. Horažďovičtí    doma předvedli diametrálně odlišný výkon než před týdnem v Klatovech a  zbytečně tím ztratili důležité a očekávané tři body .

STOD  - KLATOVY  1: 2 ( 0: 0)

Martin Janda

Do Stoda jel náš tým s vědomím, že další bodová ztráta už nepřicházela v úvahu! Chtěli jsme hlavně protrhnout střeleckou smůlu v útoku a proměnit konečně nějakou ze šancí. V zadních řadách zase hrát koncentrovaně a nedostávat laciné branky. Jenže před zápasem jsme netušili, jak moc nás bude opět trápit zakončení! Do první šance se dostal Blažek, který dostal šanci v útoku, jenže nepropálil domácího brankáře. Ten samý hráč mohl skórovat také z rohového kopu, ale hlavičku mířící do branky, vykopl z čáry domácí obránce. Po následném rohovém kopu neproměnil svoji šanci ani Janda, který mířil z malého vápna nad! Trápení v koncovce podtrhl v prvním poločase ještě Sýkora, který ze slibné šance nedokázal zakončit. Druhou polovinu utkání byl na hřišti pouze jeden tým. Soupeře jsme zmáčkli na jeho polovinu a tvrdě jsme si šli pro kýženou branku. Po dalším festivalu zahozených šancí se v 73. minutě konečně trefil Blažek po Kadlecovo rohovém kopu. Pojistka přišla deset minut před koncem, když Matějka uplatnil důraz před brankou a prostřelil vše co mu stálo v cestě. V poslední minutě soupeř dokázal z jedinné střely na branku, ale na drama už nezbyl čas. Celý tým zaslouží pochvalu za předvedený výkon a bojovnost. O tom, že naše vítězství je zcela zasloužené hovoří nejen několik zahozených šancí, ale také poměr rohových kopů, který byl 16:1 pro náš tým!

Sestava: Herman - Cihlář, Meszároš, Štengl, Janda - Matějka Daniel (Rendl), Kaldec, Šinál (Brož), Sýkora (Skala) - Blažek, Šmejkal

Branky: Brychcín - Blažek, Matějka; ŽK: 0:2 . Diváků 60

Trenéři: Jakš, Dlesk

HORAŽĎOVICE – RAPID  PLZEŇ   0 : 1 (0 : 1)

František Melka

Diametrálně odlišný výkon než před týdnem v Klatovech předvedli horažďovičtí hráči na domácím hřišti proti Rapidu Plzeň. V prvním poločasu bylo k vidění velké množství chybných přihrávek, hra absolutně postrádala potřebné nasazení a pohyb nutný k tomu, aby měla předváděná hra parametry krajského přeboru. Přesto se domácí dostali do dvou zajímavých příležitostí, kdy ve 20.min hlavičkoval z dobré pozice Alex Vachuška vedle a o dvě minuty později z velkého vápna branku přestřelil. Jak se využívají brankové příležitosti ukázal domácím hostující Peroutka, kdy nekompromisní hlavičkou ve 24.min nedal Jandovi v brance domácích šanci. Srovnat mohli domácí ve 37.min, ale M. Forman z pokutového kopu, za hraní rukou ve vápně, nastřelil jen břevno. Svoji sílu v zakončení ukázal Peroutka ještě ve 39.min, kdy se mu opět hlavou podařilo skórovat, ale pro ofsajd nebyla branka uznána.

Druhý poločas sice domácí přitlačili hosty na jejich polovinu, ale potřebné šance si vytvářeli jen velmi těžko. Nepřesné centry si spolehlivě sbíral hostující brankář a když v 67.min O. Chod z malého vápna přestřelil branku hostů a v 78.min vytěsnil přímý kop P. Kotrby brankář na roh, bylo o vítězi zápasu rozhodnuto.

Branky: 24.min Peroutka

Rozhodčí : Štökl, Prokeš, Mazán. ŽK 4:2. Diváků 110.

Sestava domácích - P. Janda, R. Pintíř/46.min M. Greger/, J. Janouškovec/57.min O. Chod/, M. Šafanda, A. Vachuška/46.min L. Zdichynec/, O. Stulík, T. Jůda, J. Sova, P. Kotrba, J. Nauš/81.min P. Mičkal/, M. Forman

LUBY  - CHOTÍKOV   2 :  2 ( 1 :  1) PK 3:2

V dalším utkání krajského přeboru mužů přivítali domácí na svém hřišti soupeře z Chotíkova. Hosté vstupovali do utkání v roli favorita, ale domácí podali tentokrát velmi dobrý výkon a byli hostům víc než vyrovnaným soupeřem. Byli to sice hosté, kteří se ve 20. minutě první půle ujali vedení 0 : 1, kdy z hranice trestného území přesně trefil Hartl Jiří. Domácí se ale nenechali vyvést z míry a dál se snažili kombinací i rychlými protiútoky ohrožovat branku soupeře. Ve 34. minutě šel sám na brankáře domácí útočník Míra Šůs, ale brankář  hostů jeho šanci zlikvidoval. O dvě minuty později se dostal v pokutovém území k míči Karel Švátora a byl faulován hostujícím brankářem, který pozdě vyběhl a ve vzájemném souboji si pomohl nedovoleným zákrokem. Rozhodčí nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Jan Voráč  a srovnal tak skóre na 1 : 1. Také úvod druhého poločasu byl vyrovnaný, domácí dál trápili favorita důrazem a včasným napadáním. Ve 48. minutě se dokonce ujali vedení 2 : 1, když se po rohovém kopu nejrychleji před brankou zorientoval Vojta Koželuh a zblízka prostřelil hostujícího brankáře. S přibývajícím časem se domácí soustředili na ubránění příznivého skóre utkání a hosté převzali iniciativu. V samotném závěru utkání se hostům přece jen podařilo vyrovnat, když v 80. minutě unikl po levé straně hostující David Míka a střelou k tyči srovnal na 2 : 2. Do konce utkání se již stav nezměnil a tak přišly na řadu pokutové kopy. Při nich dominovali hlavně oba brankáři, kteří v úvodní sérii pustili každý za svá záda jen po dvou střelách a tak se rozhodovalo až v šesté sérii. Zde se jako správný kapitán projevil domácí brankář Honza Kalaš, který nejdříve chytil penaltu hostujícímu Scheinherrovi a potom sám bezpečně proměnil. Domácí tak vyhráli na penalty 3 : 2 a připsali si důležité dva body do tabulky.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Voráč Jan, Křížek Karel, Koželuh Vojtěch, Sýkora Filip, Švátora Karel, Šnour Daniel,  Šůs Miroslav, Čipera Pavel,Turner Václav a Pelouch Filip, střídali  Čížek Aleš, Voráček Přemysl, Mlejnek Aleš a Havlovic Marek.

Sestava hostů: Bejdák Dominik, Kluska Jaroslav, Scheinherr Martin, Puchmertl Jakub, Prais Martin, Míka Martin, Hartl Jiří, Zedník Martin, Pechler Jiří, Šulan Jan a Míka David, střídali Herák Jakub a Knapp Tomáš.

Branky: 36. Voráč Jan (PK), 48. Koželuh Vojtěch  -  20. Hartl Jiří, 80. Míka David

Rozhodčí:Vocelka Milan, Lego Jan, Bogdar Gabriel;ŽK:1 : 2;Diváků : 120.

Branky: Koželuh Vojtěch, Voráč  Jan (PK) – Hartl Jiří , Míka David.

Rozhodčí Vocelka Milan; ŽK: 1:2 . Diváků 120.

Přeštice  - Bolevec 1: 0 ( 1: 0)

Branky: vlastní; ŽK: 1:2

Nepomuk - Vejprnice  0: 2 ( 0: 0)

Branky: Grätsch, Rada; ŽK: 5:3; ČK: 1:0

Koloveč  - Rokycany B  5: 2 ( 3: 1)