KRAJSKÝ PŘEBOR ŽÁCI STARŠÍ+MLADŠÍ 9. kolo 19.10.2013

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

I V POSLEDNÍM DERBY NEŠLY HORAŽĎOVICE POD OSM

Utkáním Horažďovice – Nýrsko  byl uzavřen podzimní seriál vzájemných zápasů mezi týmy z Pošumaví , účastníky KP žáků .  Nejhůře z něho vyšly Horažďovice které  i třetí duel prohrály stejně jako v předcházejících dvou   výrazným rozdílem , v Klatovech 9:0, v Sušici 8:0 a doma nyní s Nýrskem 1:8  .  V 11. kole  získal povinné vítězství ve Stříbře  lídr tabulky krajského přeboru SK Klatovy 1898 . Těžší úkol stál vzhledem ke komplikacím v sestavě Sušice, která nakonec doma podlehla sousedovi v tabulce  hostujícímu Tachovu.

FK HORAŽĎOVICE – SKP OKULA NÝRSKO  1 : 8  (0 : 3)

Ivan Pavlík

Hosté navázali na kvalitní výkon z minulého kola, kdy si ale vybrali kopec smůly. V tomto utkání dominovali a dařilo se jim proměňovat své šance. Hosté šli do vedení po chybě obrany, kdy se prosadil Pukač. Poté zahodili několik dobrých příležitostí, až se prosadil ranou z velkého vápna Vávra. Chvilku na to se po skvělé kombinační akci prosadil opět Pukač. Domácí se prosadili pouze jednou, a to když si brankář hostů vybral slabší chvilku. Pak si vzal slovo Jakub Pavlík. Nejdříve se prosadil po rohovém kopu, chvíli na to po akci, která šla po ose Vlček-Malát-Pavlík, a nakonec dopravil do sítě míč po střele Vávry. Po další akci z pravé strany se ke gólovému zakončení dostal Hoidn a konečnou podobu výsledku dal opět Pavlík po přihrávce Vávry.

Branky: 45´ Šatra Libor – 48´, 50´, 55´, 65´ Pavlík Jakub, 8´, 25´ Pukač Kristián, 23´ Vávra Dominik, 59´ Hoidn František

Rozhodčí:Pena Miroslav.  Hráno bez karet. Diváků : 40

TJ SUŠICE - FK TACHOV  1 : 4 (0 : 1)

Martin Kalný

Sušičtí nastoupili k dnešnímu zápasu bez klíčových hráčů. Zranil se brankář Kožmín (cca 6 týdnů mimo hru) a nemocní jsou útočníci Kutil a Bernátek. Přesto to první půli vypadalo, že se Sušice s absencemi vyrovná a to i po brance Tachova z 13. minuty. Do druhé půle nastoupili domácí s velkým nasazením a odhodláním, které však hned v 36. minutě utlumil hostující záložník střelou z dálky, která zapadla k levé tyči - 0:2. Malou naději na zvrat vykřesali v 45.minutě Mašat s Miškovičem, kdy po Mašatově přihrávce za obranu Miškovič zavěsil střelou přes gólmana - 1:2.V 58. a v 69. minutě domácí gólman předvedl dva nepochopitelné zkraty a hostům daroval dvě branky - 1:4.

Hosté z Tachova si tak odvezli zasloužené 3 body.

Branka Sušice: Miškovič, ŽK 2:1. Diváků 40.

Sestava Sušice : Hanč - Krouský, Löffelmann, Černý, Jána - Brabec, Skrbek, Gajdečka - Frolík, Miškovič, Mašat; střídali: Mach, Němec, Dryk, Holeček,Křížek.

STŘÍBRO - KLATOVY 0 : 6  (0 :3 )

Petr Ulrych

I podprůměrný výkon stačil klatovským starším žákům k zisku bodů ve Stříbře. Domácí jsou snaživí, ale stále věkově mladší, takže moc šancí na úspěch v zápasech krajského přeboru starších žáků nemají.

Branky: Skýpala 2, Benda, Pivoňka, Kapusta, Daněk

Rozhodčí: Sirový, ŽK 3:1; diváků 20

VEJPRNICE - ZČE  3: 2 ( 2: 2)  , SENCO - SMÍCHOV 10: 1 ( 3: 1),  NEPOMUK  - KOŠUTKA  3: 1 ( 1: 0)  , PŘEŠTICE -  DOMAŽLICE  0: 6 ( 0: 3)

MLADŠÍ ŽÁCI KLATOV UHÁJILI  PRVNÍ MÍSTO

K dalšímu zápasu zajížděl vedoucí tým tabulky KP mladších žáků SK Klatovy 1898  na horkou půdu do Stříbra. Domácí se  již na jaře prezentovali kvalitními výkony a v nich pokračují i na podzim.  To nakonec vyústilo, že byli před duelem s Klatovy na druhém místě . Svěřenci trenéra Klatov R. Bilíčka ale  tento náročný zápas dokázali dotáhnout do vítězného konce a ikdyž relativně ztratili remízou , naopak  získali a ještě si posílili vedoucí postavení v tabulce.

HORAŽĎOVICE – NÝRSKO  2 : 4 (0 : 2)

Branky: Hnídek, Bartheldy - 2xKeřlík, 2xBastl

Rozhodčí:Pena Miroslav. Hráno bez karet.  Diváků : 40.

TJ SUŠICE - FK TACHOV  4:4  (2:2)  PK : 1:3

Branky :10. a 19.  Mach Martin, 41.  Mašát Filip, 48.  Krouský Michal  - 2. a 51. Popovič Roman,  22.  Landrgott Petr,  52. Junek Jonáš.

Sestava domácí: Hanč,Tomas, Potužák Pavel, Lorenc, Kutil, Holeček, Mašát, Krouský, Němec,  Mach.   Rozhodčí  Petržilka Jiří , 50 diváků , hráno bez karet.

STŘÍBRO -  KLATOVY   3 : 3 ( 1: 2)  PK 6:7

Radimír Bilíček

K dalšímu zápasu jsme zajížděli na půdu mužstva Stříbra. Domácí se doposud prezentují velmi kvalitními výkony a dala se očekávat bitva o každý kousek hřiště. Tato očekávání se dokonale potvrdila a od první minuty byla k vidění nepříliš pohledná hra. Hosté se snažili o svoji kombinační hru, ale díky zodpovědnému a obětavému výkonu v obraně jim toho domácí moc nedovolovali. Co se nedařilo v kombinaci, nahradili klatováci zahráváním standardních situací a po přesně rozehraném rohovém kopu se po hlavičce T.Partyngla ujali vedení. Po nepříliš důrazném zakončení dalšího rohového kopu jsme pustili domácí do rychlého protiútoku a jejich nejlepší hráč A.Demeter srovnal skóre. Šest minut před koncem poločasu přišla opět standardní situace, tentokrát v podobě volného přímého kopu. K němu se postavil Z.Krejčiřík a nechytatelnou střelou strhl vedení opět na naši stranu.

S jednogólovým vedením jsme vstoupili i do II.poločasu. Toto vedení nám však nevydrželo dlouho a domácí opět A.Demeterem, jak jinak než po rychlém protiútoku, srovnali skóre i podruhé. Ani druhý proměněný brejk nebyl dostatečným varováním a po dalším z nich se deset minut před koncem utkání dokonce ujali vedení. Jestliže domácím vycházely brejky, tak nám se dařily standardní situace a další volný přímý kop, tentokrát z kopačky A.Sojky znamenal srovnání skóre na konečných a pro obě strany zasloužených 3 : 3.

O druhém plusovém bodu tak rozhodovaly pokutové kopy a i tady bylo dlouho nerozhodně.  Nakonec rozhodla až sedmá série, ve které brankář O.Mareš svým zákrokem rozhodl o tom, že i druhý, těžce vybojovaný bod poputuje do Klatov.

Branky: 2 x A.Demeter, M.Hrad - T.Partyngl, Z.Krejčiřík, A.Sojka

Rozhodčí:V.Sirový. Bez karet.           Diváků : 40.

VEJPRNICE - ZČE  6: 0 ( 3: 0)   , SENCO - SMÍCHOV  4: 1 ( 2: 0), PK 6:7,  NEPOMUK -  KOŠUTKA  5: 2 ( 1: 0) ,  PŘEŠTICE  - DOMAŽLICE  1: 2 ( 1: 0)

1. Klatovy       11  10   1   0   84 : 10    32

2. Doubravka     11   8   2   1   46 : 26    28

3. Stříbro       11   8   2   1   69 : 20    27

4. Domažlice     11   8   2   1   73 : 15    26

5. Vejprnice     11   8   1   2   62 : 27    25

6. Tachov        11   5   2   4   46 : 47    18

7. Sušice        11   5   1   5   50 : 36    16

8. Přeštice      11   5   1   5   49 : 40    16