Divize 11. kolo 19.10.2013

DIVIZE – skupina A  -  MUŽI

ZÁPAS O ŠEST BODŮ SKONČÍL ÚSPĚCHEM DIVIZNÍ SUŠICE

Poslední třetinu série podzimní části divize odstartoval sušický tým na domácím hřišti

zápasem   ve kterém vzhledem k dosavadnímu postavení obou týmů ze suterénu tabulky  ve kterém se hrálo o šest bodů. Rozdíl mezi oběma nedělními soupeři byl v tom, že na rozdíl od hostů (ti dosud venku nebodovali) dokázala Sušice na hřištích soupeřů získat již pět bodů. Co ale dosud k lepšímu umístění domácím chybělo bylo výraznější výsledek který by potěšil  diváky nejen hrou, ale také hřejivým výsledkem a to se jim z J.Hradcem konečně podařilo.

SUŠICE – JINDŘICHŮV HRADEC  4 : 1 (1 : 0)

Vratislav Krulich

Úvod utkání začal pěkně zostra. Obě družstva se snažila předvádět rychlý kombinační fotbal, ale bez gólového úspěchu i když je pravdou, že v prvních minutách duelu byli nebezpečnější jihočeši.

Ale po deseti minutách bylo všechno jinak. Domácím se zdařila ukázková křídelní útočná akce díky dvojici Kočí - Szedmák. Druhý z jmenovaných odcentroval před bránu, kde číhal sušický Vrhel a skóre se poprvé měnilo. Hosté po obdržené brance se snažili ještě více vystupňovat tlak na sušickou svatyni, ale domácí defenzíva pracovala spolehlivě. V těchto momentech utkání si potlesk přítomných  vysloužil sušický gólman Jarolím, který dvakrát předvedl své umění. Hra se postupně vyrovnávala a domácí zbytek poločasu bránili své vedení bez výrazných potíží.

Hned v úvodu druhého dějství dostal ideální balón za obranu sušický Kočí. Hostujícím obráncům nezbylo nic jiného než zatáhnout za záchranou brzdu v podobě faulu a výsledkem byla penalta ve prospěch domácího týmu. Tu s přehledem proměnil Miroslav Vrhel a sušičtí vedli o dva góly. Hosté ale nesložili zbraně a o sedm minut později rozehráli rohový kop. Nejvýše si vyskočil hostující Vaněk a hlavou překonal Jarolíma. Hosté byli opět na koni. Klid do domácích řad vnesl sušický Jech, který sušický náskok vrátil na dvoubrankový rozdíl. A když hosté sedm minut před koncem selhali v koncovce v jasné šanci a tři minuty na to se hradeckou obranou proháčkoval Marek Budil a křížnou střelou překonal hradeckého Hulíka počtvrté bylo jasno, že první domácí vítězství sušickým již nikdo nesebere a sušičtí si připíší do divizní tabulky po právu tři body.

Branky:  11´ a 50´ Miroslav Vrhel (druhá z PK), 70´ Václav Jech, 86´ Marek Budil - 57´ Daniel Vaněk

Rozhodčí: František Šlapák - Ondřej Kožák a Pavel Štrincl, ŽK 3:5, diváků 300.

Sestava TJ Sušice:František Jarolím, Lukáš Kodýdek, Jakub Melka, Václav Jech, František Hrach (70´ Marek Budil), Jiří Kysilka (88´ Ondřej Skrbek), Radek Kočí, Jakub Szedmák, Miroslav Vrhel, Jaromír Králík (80´ Jan Skála) a Petr Matějka (70´ Jiří Skuhra)

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

Č. Krumlov  - Táborsko B  0: 1 ( 0: 1)  , Milevsko  - Hv.Cheb  2: 3 ( 0: 3)   , FC Písek  - Nová Ves  3: 3 ( 0: 1) , ZČE Plzeň -  Rokycany  1: 3 ( 0: 1), Tachov -  Čížová  1: 1 ( 0: 0) , Doubravka  - FC Zličín  3: 2 ( 1: 2) , Benešov  - Hořovicko  2: 1 ( 1: 0)