OKRESNÍ PŘEBOR MUŽI 9. kolo 19.10.2013

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

V DRAMATICKÉM KOLE DOŠLO I NA POKUTOVÉ KOPY

Jedenácté  hrané podzimní  kolo okresního přeboru  vzhledem ke skladbě soupeřů  kteří na sebe  narazili  bylo z pohledu výsledků  pravděpodobně nevyrovnanější  v průběhu celého podzimu.  Z pohledu celků z čela tabulky  které  usilují o vítězství v celém ročníku OP a postupu do 1.B třídy  na průběhu tohoto kola vydělal lídr přeboru Haas Chanovice . Jednak  dokázal svůj duel na horké půdě v Nezamyslicích dotáhnout do vítězného konce , když  již tak oslabenému  domácímu  kolektivu ještě nahrálo převaha celý druhý poločas i číselná převaha, kdy domácí tuto část hrála o deseti bez vyloučeného Kubů.

Očekávané derby v Hrádku  kterému přihlíželo 150 diváků  skončilo stejně jako další  zajímavý zápas v Janovicích dělbou bodů a následně vyvrcholil soubojem o druhý bod v penaltovém rozstřelu.

Na své si přišla nervová soustava příznivců domácích ve Vrhavči. Domácí  museli dotahovat  brankový náskok v posledních kolech velice úspěšného soupeře z Velkého Boru. Vítězný gól čtyři minuty před koncem  znamenal, že domácí  konečně po dlouhé době doma vyhráli. Ikdyž se vítězství nerodilo lehce a pro některé diváky to byl po psychické stránce infarktový zápas.Je nutno dodat,že domácí si vytvořili šance na dva zápasy,ale to proměňování bylo nepřesné.

Zápas ve Švihově nedopadl pro domácí opět  podle jejich představ. Definitivně jim k tomu pomohl hráč, který má se Švihovem mnoho společného Jiří Bešta , který dvěma brankami , první v závěru poločasu do kabin a druhým po změně stran  rozhodl o tom, že se body z tohoto klání stěhovaly s hosty do Lub.

ŠVIHOV – LUBY B  3 : 4 (2 : 2)

Branky: .88. Osvald Jaromír,33.Rejko Jaroslav

26.Sydenorenko Vasyl,  40. a 64. Bešta  Jiří, 50. Voráček Přemysl

Rozhodčí:Habada ;ŽK:2:2;Diváků : 50.

NEZAMYSLICE – CHANOVICE  0 : 2 (0 : 2)

Janda Milan

V Nezamyslice hostily  vedoucí tým OP Chanovice a očekával se kvalitní zápas. Úvod utkání byl oboustranně opatrný a u domácích byly znát absence útočníků Aschenbrenera a Rittra Františka. Hosté se dostali do vedení po chybném rozehrání v21´ Michalem Polenou, kterému nahráli  domácí do vyložené šance a on nezaváhal. Druhou branku  přidali hosté ve30´po akci z pravé strany přesný centr proměnil  Ondřej Srb. Domácí po této brance přidali a vyrovnali hru,ale brankovou příležitost si nevypracovali pouze hrozili po rohových kopech. Závěr poločasu přinesl  ještě jedno vzrušení, když hostující hráč na půlící čáře fauloval zezadu domácího kapitána, ale rozhodčí v tom momentě pískal konec poločasu a faul nepotrestal s vysvětlením , že to bylo po ukončení hry. To se nelíbilo  domácímu hráči Kubů a ten byl za kritiku  a následnou urážku vyloučen. Druhý poločas zvládli domácí  ikdyž o deseti lépe a byli hostům rovnocenným soupeřem. Jedinou velkou šanci domácího Ondřeje Musila chytil hostující brankář. Dobře  až na situaci na konci prvního poločasu pískal rozhodčí Simbartl.

Sestava domácích: Ritter Martin- Kubovec Josef(Brejcha),Drýk ,Kubovec Vojtěch,Bartoš-Jiřík,Musil, Brož,Pánek-Kubů,Tuček(Kopačka Martin)

Branky  21. Polena Michal, 30.  Srb Ondřej

Rozhodčí Simbartl Václav, ŽK 3:0, ČK 1:0 (Kubů Jakub), diváků 50.

VRHAVEČ – VELKÝ BOR  3 : 2 (0 : 2)

Jindřich Pacner

Vrhaveč chtěla konečně protrhnout domácí smůlu remízových utkání,kdy v posledních třech utkáních vždy pouze remizovala a také chtěla potvrdit přivezené 3 body,které získala před týdnem v Sušici.

Začátek utkání patřil domácím,kdy si vytvořili několik velmi dobrých brankových příležitostí,ale v jejich zakončení byli nepřesní.Potom přišel pro domácí z čista jasna šok,kdy z ojedinělé šance a nedorozumění v pokutovém území domácích poslal D.Vonášek hosty do vedení 0:1.Po této brance ještě více domácí tlačili a vytvářeli si další šance,které doslova a do písmene volaly po gólu.Ba co víc,nedokázali ani využít pokutový kop,který hostující gólman vyrazil K.Mundlovi a stihl i zneškodnit dorážku samotného exekutora.V 25' přišel zkrat hostujícího hráče,který nevybíravými slovy počastoval v přerušené hře HR a ten jej poslal rovnou do sprch.Po té dokázali ještě hosté přidat druhý gól,kdy po trestném kopu a teči ve zdi,dokázal domácí brankář míč pouze vyboxovat a ke vší smůlu přímo na hlavu osamoceného L.Klimenta a ten zvýšil na 0:2.Tímto stavem také skončil I.poločas i když měli domácí minimálně pět 100% gólových příležitostí,ale s jejich proměňováním byli na štíru.

Po domluvě a zklidnění se  v kabině,že je stále dostatek času na obrat,s tím šli domácí do II.poločasu.Již ve 49' po pěkné kombinaci a přesném centru J.Skřivánka snižoval A.Krýsl 1:2.V 62' zachoval chladnou hlavu v pokutovém území opět A.Krýsl a nezištnou zpětnou přihrávkou vybídl T.Jandečku,který dával do prázdné branky 2:2.V této části utkání se hra odvíjela převážně na polovině hostů a také jim začali postupně docházet síly,když hráli od 25' o deseti a bylo jen otázkou,jestli domácí dokážou  využít některou ze šancí,kterých měli nespočet.Výbuch radosti nastal v 86',kdy po přihrávce dnes velmi dobře hrajícího A.Krýsla se ocitl K.Mundl sám v pokutovém území hostů a se svojí šancí naložil tak,že otočil skóre utkání a odčinil tak neúspěch z již zmiňované neproměněné penaltě.Domácí tak konečně po dlouhé době doma vyhráli i když vítězství se nerodilo lehce a pro některé diváky to byl po psychické stránce infarktový zápas.Je nutno dodat,že domácí si dnes vytvořili šance na dva zápasy,ale to proměňování bylo nepřesné.

Sokol Vrhaveč:P.Vítovec-L.Lorenc,V.Mayer,M.Skřivánek,J.Skřivánek-J.Pacner,M.Minařík(K), L.Taitl,K.Mundl-T.Jandečka,A.Krýsl

Branky:  49. Krýsl Alois, 62. Jandečka Tomáš, 86. Mundl Karel  - 13. Vonášek Daniel, 36. Kliment Vladislav .

Rozhodčí Lubomír Kurc,   ŽK 3:2, ČK 0:1 Němec Jan

JANOVICE – ŽELEZNÁ RUDA  3 : 3 (2 : 0) PK  4:3

Branky:  4.  Urban Miroslav, 20.  Šlégl Jan, 48.  Jelínek Pavel -  55.  Duda Jaroslav, 63. Greiner David, 68.  Balíček  Michal

Rozhodčí Radim Koura, ŽK 3:1, ČK 1:0(Suk Tomáš), diváků 50.

HRÁDEK  – SUŠICE  B  1 : 1 (1 : 0) PK  4:5

Branky:  30.  Kojzar David -  57.  Tonner Miroslav

Rozhodčí Josef Blaheta, ŽK 1:1, diváků 150.

MALÝ BOR – BOLEŠINY   0 : 1 ( 0:0 )

Josef Chalupný

Domácí hráči  podali nejslabší výkon od postupu do OP a zaslouženě prohráli. S přehledem řídil Josef Abraham.

Branky:  83. Roháč Jan. Rozhodčí: Abraham Josef;  ŽK:1:1; Diváků : 115.

SK KLATOVY 1898"B" - TJ SOKOL BĚŠINY 2:0 (0:0)

Branky: 55´ a 59´ Lužný

Rozhodčí: Javorský, Bureš M., Koura . ŽK 2:2. Diváků: 80

Sestava SK Klatovy 1898: Sláma (46´ Opl)  - Homolka, Rendl, Kotáb, Šlechta, Janda, Brož M. (58´ Procházka), Ježek (65´ Brož J.) , Dolanský (80´ Sojka), Bouzek, Lužný.

Sestava TJ Sokol Běšiny: Malát - Petrželka, Kolář Z., Mayer D., Vítovec J., Matějka T., Matějka V., Vítovec S., Vališ J., Ceplecha (74´Kolář J.), Vališ M.