III. TŘÍDA 8.kolo 12. – 13.10

III. TŘÍDA

MOCHTÍNSKÁ REZERVA SI POSÍLILA POSTUPOVÉ AMBICE

Exúčastník  okresního přeboru Sokol Mochtín B je podstoupen v tomto ročníku  zkoušce která má potvrdit, že prokaučovaný závěr minulého ročníku vyústěný  v sestup  je  jen dočasným výpadkem této stálice mezi účastníky v nejvyšší okresní soutěži. K návratu se mochtínská rezerva přiblížila také úspěšným výsledkem doma nad dosud druhým celkem tabulky TJ Žihobce. To vše patří k hlavní náplni soutěží. Vymykají se z toho ale také excesy ke kterým  občas při neuváženém jednání dochází a vyúsťují pak ve vyloučené hráčů. To pak je předmětem jednání disciplinární komise a té se nevyhne ani hráč  Dukly Janovice B, pokud se potvrdí jeho extempore v Hartmanicích  s vedoucím domácího družstva . Hegemonii 8. kola ve kterém dominovaly domácí narušily Svéradice B vysokou výhrou v Bezděkově a nečekala se ani bodová ztráta Měcholupy doma z hosty z Velkých Hydčic . Ztrátu za remízu domácí vylepšili alespoň ziskem druhého bodu za vítězství v penaltovém rozstřelu.

HARTMANICE - JANOVICE B  4 : 1 (2 : 0)

Branky: 6.,88. Šimek Michal,18. Jelínek Jan,86. Kolář Jan - 54. Franěk Radek

Rozhodčí Hessová Tereza. ŽK 1 : 3. ČK 0 : 1.  Diváků 60.

KAŠPERSKÉ HORY - STRÁŽOV B  3 : 0 (2 : 0)

Karel Kalista

K utkání na Kašperských Horách nastoupila Strážovská rezerva bez svého oblíbeného vedoucího Josefa Vaňka na lavičce, ale s jasným cílem pokusit se o nějaký ten bodový zisk v tomto utkání. V první půlhodinu byla hra vyrovnaná, kdy největší možnost vstřelení branky měl Lukáš Kiesenbauer, který se dostal k odraženému míči na hranici vápna a poslal jej do břevna domácí branky. Domácí si nevytvořili moc příležitostí, ale i tak se ujali vedení, kdy po odkupu od jejich branky a zaváhání hráčů Strážova míč propadl za obranu a unikající hráč překonal v nájezdu brankáře Vlacha. Bohužel pro hosty se situace opakovala za pár minut znovu, kdy po jejich útočné standardní situaci se nakonec řítil soupeř z brejku sám na brankáře a opět nezaváhal.

Do druhé půle hosté nastoupili s pár změnami v sestavě ve snaze pokusit se prolomit nepříznivý vývoj utkání. První dvacetiminutovka druhého poločasu tak byla v jejich režii, kdy zatlačili domácí před branku a vytvořili si i brankové příležitosti. Při jedné z nich míč poskakoval v chumlu hráčů kousek od brankové čáry, v další se neprosadil po samostatné akci Míšek. Domácí se pouštěli do protiútoků a jeden jim nakonec vyšel, kdy po centru z pravé strany skóroval hlavou nikým nekrytý hráč domácích a utkání tak definitivně rozhodl ve prospěch Kašperek.

Utkání se hrálo na velice podmáčeném terénu, který by spíše vyhovoval jinému druhu sportu a byl příčinou mnoha nepřesností a zraněním zavánějícím zákroků.

Ještě sestava Strážova: Vlach - Kollross, Janda, Kalista K., Švůgr - Hosnedl, Vacík, Míšek, Kalista R., - Schröter (80. Bouberle P.), Kiesenbauer (60. Novák)

Branky: 36.,72.min. Kašák Tomáš, 38.min. Rejšek David

Rozhodčí: Říha Zdeněk; ŽK:1:4; diváků:50

TÝNEC - VELHARTICE    3 : 1 (2:0)

Branky:  32. Fait Z. 44. Visinger Petr,  75. Frous - 87. Tykal Martin.

Rozhodčí Josef Javorský; ŽK 4:2; diváků 30.

MOCHTÍN B - ŽIHOBCE  5 : 3 (2 : 0)

Domácí záloha potvrdila i v hodně omlazené sestavě roli favorita, vyhrála a stále vede tabulku této soutěže. V 5.minutě otevřel skóre Zdeněk Plánička pohotovou dorážkou, 2:0 to bylo již ve 21.minutě, kdy si po závaru po rohovém kopu hosté srazili míč do vlastní sítě, další šance Zahradníka, Matouška a Potužníka zůstaly nevyužity. Hostům se vůbec nedařilo, za celý první poločas netrefili domácí bránu. Po přestávce dosáhl  od 51. do 63.minuty čistého hattricku  domácí mladý útočník Jan Potužník, Mochtín "B" vedl již 5:0 a měl další golovky. Ty největší trestuhodně zahodili O.Sukovatý a střídající Víťa Matoušek. Pak domácí trestuhodně polevili, dělali chyby v obraně a soupeř je trestal. Z volných přímých kopů se přesně trefili Radek Mach a Václav Staněk, snižovali na 5:2 a další dvě šance hosté neproměnili. Až v samotném závěru se prosadil i sušický hokejista Martin Lemberger, upravoval zblízka na konečných 5:3.

Branky: 5.Plánička Zdeněk, 21.vlastni, 51.,60. a 63. Potužník Jan - 66.Mach Radek, 77. Staněk Václav, 89.Lemberger Martin.

Rozhodčí Habada Vladislav . ŽK 1 : 1.Diváků 50.

HRADEŠICE B - NALŽOVSKÉ HORY  5 : 1 (2 : 1)

Branky:  11.Šmrha Miroslav ml., 44.,84.Hnojský Jan, 66.Gabriel Jan, 86.Šmrha Lukáš - 34.Vlasák Jaroslav. Rozhodčí Josef Abraham ;  ŽK 0:2; Diváků 100.

BEZDĚKOV  - SVÉRADICE B   0 : 4 (0 : 3)

Branky: 10.,40. Jiřinec Michal, 15. Suchan Kamil, 80. Krejčí Jaroslav.

Rozhodčí Vladimír Pastyřík; ŽK 3:4; diváků 20.

MĚCHOLUPY  - VELKÉ HYDČICE  0 : 0 (0 : 0) PK 5:4

Rozhodčí  Bureš Jiří ; ŽK 0:3; Diváků 60.