OKRESNÍ PŘEBOR MUŽI 8. kolo 12. -13.10.

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

BĚŠINY POSTOUPILY NA TŘETÍ MÍSTO

Až v desátém  podzimním utkání  okresního přeboru se dočkali hráči Železné Rudy   první podzimní výhry. V duelu ve kterém doma hostili  nováčka  přeboru rezervu Klatov   padlo jedenáct branek , z toho sedm do sítě hostů . Podruhé za sebou vyhráli na hřišti soupeře Sokol Vrhaveč, který si k výhře v Železné Rudě připsal další tři body získané na hřišti sušické rezervy. Velký Bor po nevydařeném, úvodu podzimu výhrou doma nad obávaným soupeřem z Nezamyslic prodloužil svojí úspěšnou šňůru zápasů ve kterých bodoval na sedm. Prohry Nezamyslic využily Běšiny, které s druhým v tabulce Hrádkem po remíze získaly  a dalším bodem  z penaltového rozstřelu se probojovaly na tabulce na třetí místo.

VELKÝ BOR – NEZAMYSLICE 2 : 0 (1 : 0)

Miloslav Kolář

Po pěti neprohraných zápasech za sebou nastupovali ne zcela kompletní domácí do zápasu proti mužstvu Nezamyslic s velkým odhodláním  tuto šňůru prodloužit, a bylo to na jejich výkonu v úvodních minutách zápasu znát, když zatlačili soupeře na jeho polovinu, vynutili si sérii rohových kopů, ale bez přímého ohrožení branky.Po čtvrthodině zápasu se hra vyrovnala, ale byli to opět obětavě hrající domácí, kteří nechtěli nechat hře volný průběh a po několika golových šancích se konečně dostali ve 30minutě po dobře trefeném přímém kopu Turka zaslouženě do vedení. Hosté poté začali trochu vystrkovat růžky, ale takticky dobře hrající domácí si už dokázali příznivý poločasový výsledek uhlídat. V začátku  druhého poločasu domácí opět diktovali tempo hry, Vonášek neproměnil již druhou golovku, až po akci Němce se v 60‘ nebál za vápnem vystřelit Červený a přízemní střelou k tyči zvýšil na  2:0. V závěrečné čtvrthodině domácí trochu polevili, hosté se osmělili k několika protiútokům, ale  ve finále měli vychýlenou mušku. A tak domácí zaslouženě potvrdili bodové výsledky z posledních kol.

Branky: 33‘ Václav Turek, 60‘ Tomáš Červený

Rozhodčí:Hájek Zdeněk; ŽK:2 : 3; diváků 100.

CHANOVICE - MALÝ BOR  1 : 0 (1 : 0)

O.Šebek

Domácí si během zápasu vytvořili velké množství šancí, které však neproměnili. Hosté hráli takticky odzadu a vyráželi do rychlých brejků. Jednu vyloženou šanci hostí zlikvidoval brankář Soukup. 75 minut byli domácí lepším mužstvem, poté se jejich hra změnila, nedařily se kombinace ani přihrávky a tak se do konce zápasu domácí obávali o vítězství. Hosté nakonec nedokázali proměnit svojí optickou převahu ve vyloženou šanci, resp. vyrovnávací gól a tak domácí pobrali všechny tři body.

Branky: 33 min. Michal Polena

Rozhodčí František Petrželka; ŽK 1:2 ; diváků 80.

LUBY  B – JANOVICE   2 : 1 (2 : 0)

Domácí rezerva hostila v dalším utkání okresního přeboru soupeře z Janovic. Ve vyrovnaném utkání patřila první půle domácím hráčům, kteří se dokázali prosadit střelecky. Už v 5. minutě prostřelil hostujícího brankáře Jan Voráč a upravil stav na 1 : 0. Ve 22. minutě se přesně trefil Přemysl Voráček a zvýšil na 2 : 0.  Ostatní šance domácích i hostujících hráčů do konce prvního poločasu zůstaly nevyužity a tak se do šaten odcházelo za stavu 2 : 0. Ve druhé půli neproměnili největší šance Sydorenko na domácí straně a Urban na straně hostů. V závěrečném náporu hostů se střelecky prosadil jen střídající Václav Slivoň, který v 82. minutě zkušeně z úhlu přehodil brankáře Kodeše a stanovil tak konečný stav utkání na 2 : 1 pro domácí.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Voráč Jan, Novák Václav, Blohmann Tomáš, Bešta Jiří, Smolík Vladislav, Pikhart Radek, Sydorenko Vasyl, Voráček Přemysl, Smolík Pavel  a Švec Radek, střídali Nešpor Jakub, Johánek Marek, Sýkora Filip, Vlach Jiří a Toman Ondřej.

Sestava hostů: Šnejdar Karel, Holý Radek, Kološ David, Šlegl Jan, Valečka Václav, Urban Miroslav, Suk Tomáš, Kotlan  Daniel, Diviš Roland, Goldschmidt Josef a Hájek Matěj , střídal Slivoň Václav, Macura Jiří

Branky: 5. Voráč Jan, 22. Voráček Přemysl  -   82. Slivoň Václav

Rozhodčí:Dolejš Jiří;  ŽK:2 : 1; Diváků : 70.

ŽELEZNÁ RUDA  - KLATOVY B   7 : 4 ( 2:0).

Rudolf Pavel

Kdo čekal že domácí ztratí další body s favoritem z Klatov,nedočkal se . Naopak soupeř z okresního města vyprovokoval domácí hráče k výbornému výkonu. Výsledkem je nejenom první tříbodový zisk (8 kolo),ale i střelecký koncert obou týmů. Diváci byli po delší době nadmíru spokojeni.

Utkání začalo oboustranně opatrně. Zkušenější hráči z Klatov získali zpočátku mírnou převahu.Branku domácích ale ohrozit nedokázali.Po čtvrthodině se hra vyrovnala . Do první vážnější šance se dostali domácí v 19.min  .po dlouhém pasu Trejbala se dostal sám před brankáře Greiner. Střela se příliš nepovedla,ale štírek Hynek Nguyen dorazil míč do opuštěné branky (1:0). Hosté kontrovali ve 24.min. Ježkem. Dostal se do blízkosti branky domácích. Střela těsně minula branku. Následovali další šance na obou stranách. Nejzajímavější situace nastala ve 28.min.Po akci Greinera s střele Loosa vykopával nohou v poslední chvilce brankář Sláma.Ve 30.min se domácím podařilo vstřelil důležitou branku . Duda sledoval odražený míč a zvýšil na 2:0.

V poločase panovala v hledišti i v kabině příjemná atmosféra. Body byli na dohled. Stačilo si výsledek pohlídat.To bylo ale jenom přání diváků na tribuně. Hráči obou týmu byli ale jiného názoru. V první minutě druhé půle se dostal do šance Greiner. Tentokrát se ještě štěstěna odvrátila. V dalších dvou minutách (47.,48.) zatrnulo domácím. V obou případech Lužný trefil tyč domácí branky.

Branky : 30.,80,.85.Duda Jaroslav , 62.,74.Greiner David , 19. Nguyen Hynek ,54. Loos Martin - 65., 77. Šlechta Karel, 66. a 70. Procházka  Jiří

Rozhodčí Blaheta Josef ; ŽK 1 : 1; diváků 80

BOLEŠINY - FC ŠVIHOV  2 : 0 (1 : 0)

Branky: 42. Hodl Petr, 78.  Hess Petr.

Rozhodčí:Cihlář Jan ; ŽK 1:1 ; Diváků :70.

BĚŠINY - HRÁDEK 2 : 2 (0 : 2) PK 4:3

Branky : 73 Petrželka F.,  78. Kolářř Z. -  11. Libor Kutil, 20. Kodýdek Z.

Rozhodčí Karel Lažánek ; ŽK 1 : 1, diváků 50.

SUŠICE B – VRHAVEČ   1 : 3 (1 : 2)

Branky:  8. Klíma T. - 2. a 26. Jandečka T. , 57. Krýsl A.

Rozhodčí Špindlerová, Harmady, Řída. ŽK 2 : 1, ČK 1 : 0 (79. L.Blažek). Diváků 100.