KRAJSKÝ PŘEBOR ŽÁCI STARŠÍ+MLADŠÍ 8. kolo 12.-13. 10.

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

SUŠICE SE VRACÍ MEZI NEJLEPŠÍ

Čtyřlístek týmů z Pošumaví které reprezentují Pošumaví v krajském přeboru žáků  o víkendu odehrálo v pořadí již desáté kolo . V jednom ze sedmi zápasů nastoupili v Klatovech v derby domácí lídr tabulky  a Horažďovice. Tento duel měl jasného favorita v domácích a ten svojí roli splnil bez problémů. Úspěšná byla i tentokrát  Sušice. Tento celek  po  vítězném vstupu do nového ročníku krajského přeboru  přibrzdila  prohra  na hřišti lídra v Klatovech a další  tříbodová ztráta čekala Sušici   po výsledku 4:2 v Plzni  na Doubravce . Od tohoto zápasu  již v následujících čtyřech kolech žáci z města na Otavě nakročili  k návratu mezi  nejlepší v tabulce . Pouze v jediném  klání, v derby v Nýrsku které skončilo remízou 2:2  inkasovali a na druhé straně šestnáctkrát zatížili branková konta svých soupeřů . Sušice poskočila po této  úspěšné sérii  na 5.místo a  ztrácí  již pouhé tři body na další tři týmy které jsou v tabulce zatím úspěšnější.  Co je ovšem ke škodě sušických úspěchů je zatím v průběhu podzimu prakticky nulová popularizace tohoto týmu, neboť ze strany TJ Sušice, resp. vedení žáků od starších žáků žádné informace, byť se třeba týkající střelců branek . V tomto Sušice výrazně pokulhává za inciativou ze strany vedení klatovských  a nýrských žáků !

KLATOVY - FK HORAŽĎOVICE   9 : 0  (4 : 0)

Petr Ulrych

Po dvou kolech nepřesvědčivých výkonů klatovští starší žáci konečně zase zabrali a alespoň částečně se přiblížili výkonu, kterého jsou schopni a který od nich jejich trenéři i fanoušci očekávají. Pravdou však je i to, že soupeř z Horažďovic byl věkově i fyzicky slabší, takže odolával útokům domácích hráčů jen s největším vypětím svých sil, které jim s přibývajícím časem rychle ubývaly, což nakonec i rozhodlo o konečném rozdílu skóre.

Branky: Skýpala 4, Pivoňka 3, Hranáč, Marek

Rozhodčí Hájek Zdeněk, bez karet, diváků 50.

NÝRSKO – DOUBRAVKA     0 : 2 (0 : 1)

Ivan Pavlik

Výsledek utkání neodpovídá dění na hřišti. Domácí byli po celý první poločas lepším týmem, měli územní převahu, ale své šance nedokázali proměnit. Za to hostům stačil jeden střelecký pokus, kdy se k odraženému míči dostal Tomáš Buchta a z 20 metrů vymetl šibenici. Ve druhém poločase pokračovali domácí ve své hře, ale opět se opakovala situace z 1. Poločasu a opět stejný střelec se trefil pod břevno domácí branky. Nýrští nesložili zbraně, vytvořili si příležitosti, ale dnes jim nebylo dopřáno je proměnit. Potvrdilo se, že fotbal se nehraje na krásu, ale na góly.

Branky: 23., 48. Buchta Tomáš

Rozhodčí: Pressl Václav;  Bez karet. Diváků  50.

ZČE PLZEŇ -  SUŠICE 0: 1 ( 0: 0)

Domažlice  - Nepomuk 4: 4 ( 3: 2)  PK 1:3, Košutka  - Stříbro 4: 1 ( 2: 0), Smíchov  - Vejprnice  1: 3 ( 1: 2), Tachov -  Přeštice 1: 2 ( 1: 1)

Pavel Vacek

Tentokrát se hrál fotbal se vším všudy. Tempo, nasazení, kombinace a šance na obou stranách. Hosté byli přeci jen o něco lepší a berou 3 body. Škoda jen, že se v druhé půli uchylovali k záludným faulům. Jinak obě družstva zaslouží pochvalu za předvedené výkony.  A domácí tým za to, že ani za „rozhodnutého“ stavu nesložili zbraně a bojovali až do posledního hvizdu rozhodčího.

Branky : 49.Jarko Martin – 27.Dolák Jan, 36.Pytlík Lukáš, 43. Cirok Adrian

Rozhodčí: Pressl Václav . ŽK  0 : 1.  Diváků  30.

KLATOVY    HORAŽĎOVICE  11 : 1(5 : 0)

Radimír Bilíček

V předposledním domácím zápase jsme v okresním derby přivítali sousední Horažďovice. Od první minuty domácí potvrzovali roli favorita a díky pěkné střele A.Sojky se velmi rychle ujali vedení. Toto vedení nás uklidnilo a umožnilo pokračovat v kombinační hře. Do přestávky tak dokázal zkompletovat svůj hattrick A.Sojka, tvrdou střelou se prosadil F.Mareš a poločasový účet uzavřel K.Petrmichl.

Úvod II.poločasu opět vyšel domácím lépe a dvěma rychlými góly se do listiny střelců zapsal J.Jirotka. Potom se z rychlého protiútoku dokázali prosadit i hosté a po úniku V.Bartheldyho snížili na 1 : 7. Zbytek utkání už si domácí ale v klidu pohlídali a také díky dalším dvěma brankám K.Petrmichla, T.Partyngla a D.Baxi si mohli připsat další zasloužené vítězství v podzimní časti soutěže.

Branky: 3 x A.Sojka, 3 x K.Petrmichl, 2 x J.Jirotka, F.Mareš, T.Partyngl, D.Baxa – V.Bartheldy

Rozhodčí: Z.Hájek ;Diváků 30.

ZČE PLZEŇ – SUŠICE   2 : 8   (0 : 3)

Branky :37 Kajer Jan , 43 Míčka Pavel  -  15 Krouský , 26,41 Holeček,48 Šťastný,29,56,57,59 Mašat .

Sestava Sušice:Hanč,Mach,Potužák Pavel,Němec,Krouský,Šťastný,Holeček,Mašat, Kutil, Potužák Martin.

Domažlice  - Nepomuk 10: 0 ( 3: 0) , Košutka  - Stříbro 2: 8 ( 1: 2), Smíchov - Vejprnice 0: 4 ( 0: 1), Tachov - Přeštice 2: 5 ( 1: 2)

1. Klatovy      10  10   0   0   81 :  7    30

2. Stříbro      10   8   1   1   66 : 17    26

3. Doubravka    10   7   2   1   42 : 25    25

4. Domažlice    10   7   2   1   71 : 14    23

5. Vejprnice    10   7   1   2   59 : 25    22

6. Přeštice     10   5   1   4   48 : 38    16

7. Tachov       10   5   1   4   42 : 43    16

8. Sušice       10   5   0   5   46 : 32    15