1.  A  TŘÍDA

1.A  třída -  aktuální výsledky

O POSVÍCENÍ , VŠECHNO TO VONÍ A V NÝRSKU I SVÉRADICÍCH TO  BYLA TAKÉ VŮNĚ BODŮ

Miroslav Sedlmaier

Každoročně  v kalendáři  víkend v polovině října  je spojen   z pohledu obyvatel Nýrska s místním posvícením. K posvícení patří také dobré jídlo, koláče, nebo jiné pečivo, ale také zábava , zkrátka  pohoda. K té určitě přispěli , ikdyž poměrně trnitou cestou svým příznivcům hráči Okuly Nýrsko.  Nejen proto , že získali doma cenné tři body s nepříjemným soupeřem v 1é.kole 1.A třídy, ale hlavně proto, že se jim podařilo tyto body získat v relativně již ztraceném zápase , když otočili i v oslabení zápas  dvěma slepenými, ale za to parádními góly v samotném závěru tohoto klání na konečných  3:2.

Přestože  ve Svéradicích posvícení nebylo, přesto si   ale posvícení  v podobě radosti po vítězném duelu nad lídrem tabulky  doma udělali . Výhra nad hosty 3:1 byla o to cennější, neboť Svéradice byly prvním v tomto ročníku které zastavily vítězné tažení Černic. Hosté do tohoto duelu neznali nic jiného než zápas venku, tři body doma. Tentokrát narazila kosa na kámen a tři body zůstaly doma, ale v tomto případě to bylo  ve Svéradicích.

Mochtín po ztrátě bodů  doma s favorizovaným Horšovským Týnem  zajížděl za svým soupeřem v tomto kole tentokráte na Domažlicko. Souboj  dvou nováčků který měl vyrovnaný průběh  rozhodl  jediný gól  domácích z brejku. Snaha Mochtína o vyrovnání  přinesla šance. ale  ve finiši je přibrzdilo vyloučení dvou hráčů a to domácím úlohu uhájit hubené vítězství značně ulehčilo.

OKULA NÝRSKO - TJ ZRUČ  3 : 2 (0 : 2)

Stanislav Steiner

Začátek utkání ,jak se už stává pomalu tradicí,domácí opět zaspali.V 11' utkání hosté vedli 2:0 a bylo jen otázkou času kdy vstřelí další branky. Pro domácí mužstvo bylo velkým štěstím,že se k výbornému výkonu rozchytal brankář Jiří Moravec,na kterém končili další příležitosti hostujícího mužstva.Domácí mužstvo prakticky v prvním poločase neohrozilo branku Zruče.

V poločasové přestávce přišla domluva zastupujícího trenéra Jirky Hvězdy a výkon mužstva se postupně začal zlepšovat.Hráči Zruče se uspokojili vedením a mysleli si, že je utkání rozhodnuté.Ve 49' měli ještě jednu šanci ke zvýšení náskoku,ale šanci jim zmařil nýrský brankář.  Pro domácí mužstvo přišla ještě jedna pohroma,když v 53' utkání dostal Tomáš Rubáš druhou ŽK a  domácí dohrávali o deseti. V té době na výhru domácího mužstva mohl věřit jen blázen.Ale stal se pravý opak ,vyloučení nýrské hráče probudilo a nastal obratve vývoji utkání.Hráči začali bojovat a plnit si své úkoly.Výsledkem bylo snížení stavu utkání v 64' Andreiem Antonovicsem ,na 1:2. Následná střídání,kdy na hřiště přišli veterán nýrského fotbalu Jirka Kadlec a Lukáš Korschinský,střelci obou branek,které znamenaly vítězství domácího mužstva.Oba vstřelili nádherné branky. Nejenom vyrovnávací, Jirky Kadlece,který vystihl špatné postavení brankáře a lobem ho z velké dálky přehodil,ale i  branka Lukáše Korchinkého ,která znamenala zisk tří bodů,byla ukázková,když jeho střela z 20 m skončila pod břevnem branky hostů  Nýrsko získalo tři body,ale v dalších utkáních musí začít hrát zodpovědně už od samého začátku.

Branky: 64. Antonovics, 82. Kadlec, 83. Korchinský – 4. Karpíšek, 11. Husník; ŽK: 2:1; ČK: 1:0 (Rubáš Tomáš-2x ŽK). Diváků 80.

Rozhodčí: Janda David-Prokeš Josef,Mazanec Marek . DS - Havránek Václav

Sestava Nýrsko :Moravec Jiří-Kolář František,Antonovics Andrei,Lepší /57'Koutník Josef/,Bastl Miroslav -Raiser Jakub/61'Korschinský Lukáš/,Šlehofer Martin/46' Trefanec Michal/,-Kalivoda Karel ml./66'Kadlec Jiří/,Výtisk Petr,-György Ivo,Rubáš Tomáš

Zastupující trenér :Hvězda jiří

SVÉRADICE – ČERNICE 3: 1 ( 0: 1)

Svéradičtí se pustili do boje s lídrem tabulky s vervou získat zpět zbytečně ztracené body ve Staňkově. Dnes hráli i za svého trenéra Miroslava Rambouska, který po chirurgickém zákroku zůstal na nemocničním lůžku. Roli hrajícího trenéra suploval Vlastimil Beránek. První poločas lze shrnout tak, že měl zcela opačný průběh než se předpokládalo. Domácí hráli aktivně do zataženého bloku Černic, z kterého hosté vyráželi do nebezpečných protiútoků. Hned ten první proměnili, když nedůslednost v odkopu v defenzivě domácích potrestal přesnou střelou z hranice šestnácky kapitán Laibl. Hosté pak začali hrát až příliš profesorsky, nechávali na míči více domácí, ale pouze po vápno. V něm chyběla Svéradicím odvaha a tak se dostali jen k nebezpečnému přímému volnému kopu Beránka nebo nebezpečné hlavičce Petráška. Druhý poločas začal první gólovou šancí domácích, když na zadní tyči dostal hodně prostoru Brůha, mířil mimo dosah brankáře Daňka, ale padající obránce jeho střelu zblokoval. Aktivita domácích pokračovala dále bez větších příležitostí a když už se zdálo, že snaha domácích opadne, přišel bleskový zvrat v utkání. V 68. minutě nejprve srovnal přesnou hlavičkou Petrášek. O sto sekund později založili domácí další pohlednou akci, z níž přišel prudký centr Káby a odražený míč vrátil do sítě Beránek - stojící zády k brance - přesnou střelou přes hlavu za záda překvapeného brankáře Daňka. Než si hosté stačili uvědomit, že již nevedou, ale prohrávají a je tedy na čase zvýšit obrátky, přišla další hezká akce v provedení domácích. Matador Herout, který dnes plnil roli žolíka, přešel lehce přes dva soupeře, vystavil přesnou kolmici na nabíhajícího Petráška, který s nechtěným přišpěním brankáře Daňka upravil na 3:1 a dodal domácím klid do závěru. V něm si hosté snažili vytvořil převahu, ale dobře naladění domácí poctivě bránili a pustili Černice, pouze k nebezpečným centrovaným míčům, které dnes k úspěchu nevedli. Svéradice po velmi dobrém výkonu a nasazení všech hráčů zaslouženě vybojovali tři body a potvrdili, že letos se v I.A třídě dá hrát s každým.

Branky: 68.Petrášek Michal, 70.Beránek Vlastimil, 75.Petrášek Michal - 8.Laibl Miloš

Rozhodčí: Rubáš Jaroslav, ŽK: 2:2. Diváků: 70

Sestava Svéradic: M.Soukup - Kába, Racek, Vonášek, Prokopec - Brůha (57.Herout), Šimsa (82.Červený), Beránek, Petrášek, Makovec - Mikeš (87.Suchan)

CHODSKÝ  ÚJEZD - MOCHTÍN 1: 0 ( 0: 0)

Vyrovnaný zápas vyhráli šťastnější domácí. Ti měli ve svém středu několik rychlých hráčů, ale chyběla jim přesnější přihrávka i lepší zakončení. Mochtín odehrál s hratelným soupeřem dobrou partii, měl vyloženější golové šance, ale v zakončení bohužel chyběl klid, přesnost a také trochu sportovního štěstí. Hlavně šance Cihláře, Smolíka a především Jiřího Dolejše volaly po golu. O výsledku nakonec rozhodl  úvod druhého poločasu. Mochtín zahrával rohový kop, většina hráčů se vytáhla k zakončení, ale z výhody byla nakonec nevýhoda. Domácí ho odvrátili, dostali se do brejku, ze kterého jejich nejlepší střelec (i I.A třídy se 13 goly) Pavel Chval zakončil přesně k tyči, dal vítězný gol. Mochtín bojoval alespoň o remisu, v 65.-67. minutě kopal tři rohy po sobě, ze kterých mohl dvakrát skorovat mochtínský kapitán Jiří Dolejš. Jeho golovou hlavičku vytáhl bravurně na roh domácí golman V. Slivoně, střelu ze 6m mu zblokoval obránce. Navíc, Mochtín dohrával bez vyloučených dvou hráčů, po 2 ŽK obdrželi ČK P.Švátora a V.Špindler.

Branky: Chval

Rozhodčí St. Sladký (byl na hosty o hodně přísnější), Pohančeník, M.König, ŽK 3:5, ČK 0:2, 100 diváků.

Senco B  - Žihle  2: 4 ( 1: 1)

Branky: Kuták, Štverák - Najmon, Otcovský, Pytka, Čapek; ŽK: 1:4; ČK: 0:2

Chlumčany - H. Týn  1: 5 ( 0: 2)

Branky: Nohava - Šindelář 3, Staroba, Šorna; ŽK: 3:1

Rozvadov  - Sp.Poříčí 10: 3 ( 6: 2)

Branky: Janoušek 3, Čížek 3, Slowik 2, Křehlík, Mráček - Šlajs 2, Fiala

Nýřany - Staňkov  1: 1 ( 0: 1)  PK 2:4

Branky: Vondra - Janka; ŽK: 5:3