1.A TŘÍDA 9 . kolo 5.-6.10

1.  A  TŘÍDA

S NEJLEPŠÍMI  NEPROPADLI, ALE NA BODY PŘESTO NEDOSÁHLI

V 9. kole 1.A třídy měl jak Mochtín doma , tak Nýrsko velmi těžký los který jim postavil do cesty na ziskem bodů v současné době nejtěžší soupeře , první dva celky soutěže. V prvním poločase  ale statečně oba uvedené týmy z Pošumaví držely s favority krok . Nýrsku se dokonce na půdě lídra dařilo udržet čisté konto až do 67. minuty  a  Mochtín doma poprvé kapituloval až v závěru poločasu z nařízené penalty.  Stejně jako Mochtín i Nýrsko načal ke konečné ztrátě bodů až pokutový kop, kterým šly domácí Černice do vedení a další dvěma góly své vedení pojistily až v závěru tohoto duelu.  O zbytečně ztracené body  které mohou ale  nejvíce mrzet v tomto kole mrzet přišly Svéradice na půdě nováčka ve Staňkově.  Utkání kterému vzhledem k průběhu zápasu by minimálně slušela dělba bodů , ale  domácím dovolily  více než si těmto soupeř zasloužil  a také proto se i  tým z Horažďovicka vrátil domů s prázdnou. Po odehrání devíti kolech se celky z Pošumaví v tabulce srovnaly za sebou ve středu tabulky podle skóre se stejným  ziskem 13 bodů  od 6. do 8. místa v pořadí Mochtín, Svéradice a Nýrsko.

ČERNICE  - NÝRSKO 3: 0 ( 0: 0)

Stanislav Steiner

Do utkání s vedoucím celkem soutěže nastoupilo mužstvo Okuly s patřičným respektem. Obě mužstva v první půl hodině sporadicky ohrožovala  branku soupeře.Domácí mužstvo postupně získávalo herní převahu,ale pozorně bránící hosté  v čele s hrajícím trenérem Karlem Kalivodou , jim nedovolili skorovat. Hráči Nýrska se dostali do několika protiútoků, které nedokázali úspěšně zakončit.Největší příležitost prvního poločasu měl v 38' domácí Daniel Křen,ale jeho střela z 18m skončila vysoko nad nýrskou brankou.

Druhý poločas začal náporem domácího mužstva,ale několik slibných šancí , do kterých se dostávali domácí hráči nedokázali využít ke vstřelení branky.V té době držel hostující celek nad vodou brankář Moravec.Pro nýrskou branku byli zvláště nebezpečí domácí Stoilov a Křen. Rozhodující moment utkání přišel v 67',kdy souboj Antonovicse se Stoilovem, posoudil hlavní rozhodčí jako faul a nařídil pokutový kop proti Nýrsku.

V tomto souboji se ukázala zkušenost Stoilova,který předvedl jak se má upadnout aby se pískla penalta.Tuto situaci neunesl Karel Kalivoda,který za protesty dostal od hlavního rozhodčího červenou kartu.Pokutový kop domácí proměnili a do konce zápasu vstřelili ještě dvě branky.

Domácí mužstvo mělo většinu utkání převahu,kterou jenom špatnou koncovkou nedokázalo zužitkovat.Hráči Nýrska zvláště v prvním poločase úspěšně odolávali tlaku domácích.V druhém poločase se projevila zkušenost domácích hráčů.která rozhodla o jejich vítězství a zisku tří bodů.

Branky: 67'/pk/Vlk Jaroslav,79' Stoilov Petr,87' Chvojka Michal ŽK: 0:1; ČK: 0:1 (67. Kalivoda Karel st.) . Diváků 150.

Rozhodčí: Mezera Tomáš - Valenta Martin,Bureš Michal    DS : Havlík Václav

Sestava Nýrsko  : Moravec Jiří-Lepší Radek,Kalivoda Karel st.,Antonovics Andrei,Kolář František,-Raiser Jakub,Kalivoda Karel ml,György Ivo,Bastl Miroslav,-Výtisk Petr/59'Křížek Ondřej/,Trefanec Michal

FK STAŇKOV – SVÉRADICE 2 : 1 ( 2 : 1)

Václav Dušek

Zápas ve Staňkově může svéradické fotbalisty hodně mrzet. První poločas byl plný dramatických okamžiků. V úvodu zápasu byli aktivnější hosté, nicméně v 15. minutě to byli  domácí kteří z první své akce otevřeli skóre brankou Janky. Hosté srovnali po přímém kopu Beránka, který umístil do branky hlavou Vonášek. Svéradice mohly jít po té do vedení, ale střelu Beránka zastavila tyč. Nedáš , dostaneš  bylo opět na scéně . Hosté jeden ze svých přímých kopů rozehráli z ideální pozice velmi laxně ,  nastartovali tím domácí do rychlého brejku kterou opět strhli vedení na svojí stranu. Staňkov mohl ještě v průběhu prvního poločasu své vedení pojistit, ale v cestě jim stálo břevno a poté brankář Soukup.

Ve druhém poločase tempo opadlo, domácí se snažili bránit hubené vedení a dařilo se jim to především díky neefektivní koncovce Svéradic, V 54.minutě mohl srovnat Petrášek, který postupoval sám na brankáře, ale mířil těsně vedle. Pět minut před koncem pak měl vyrovnání na kopačce Makovec, ale nedokázal míč propasírovat do sítě, přes ležícího brankáře domácích, který byl po celý zápas velkou oporou svého celku. A když ani domácí neproměnili žádnou z brejkových situací, stačilo jim to k jednobrankovému vítězství.

Branky: 15.Janka Ondřej, 39.Homolka Tomáš - 28.Vonášek Jan

Rozhodčí: Kostelník Lumír, hráno bez karet, Diváků: 70

Sestava Svéradic: M.Soukup - Brůha, Racek, Vonášek (61.Mikeš), Prokopec - Kába, Jiřinec, Herout (75.Šimsa), Makovec - Beránek, Petrášek

MOCHTÍN – HORŠOVSKÝ TÝN 1 : 2 (0 : 1)

Všechny tři body si z Mochtína odvezli zkušenější hosté, kteří potvrdili své 2. místo v tabulce a zároveň i ambice, vrátit se zpět do krajského přeboru. Mochtín naopak svůj kvalitní výkon z minulého kola z Chlumčan nezopakoval. Chyběla mu přesnost v kombinaci i zakončení. Soupeř měl více ze hry i více brankových příležitostí. Čisté konto poměrně dlouho držel mochtínský golman Patr Rajtmajer, ale proti střele z pokutového kopu, který ve 40.minutě bezpečně proměnil Šindelář, byl bezmocný. Po přestávce se domácí zlepšili, získali územní převahu, hosté se však ubránili a v 60.minutě znovu udeřili. Rychlou a přesnou kombinací vyšachovali domácí obranu, ve skluzu přesně zakončil Zikán, poslal H.Týn do dvoubrankového vedení. Mochtínu se podařilo vstřelit v 85.minutě kontaktní gol, kdy centr Zd.Pláničky tečoval do sítě H.Týna Jaroslav Cihlář, ale k vyrovnání nepříznivého stavu je již zkušení hosté nepustili, těsnou výhru uhájili.

Branky: Cihlář - Zikán, Šindelář; ŽK: 2:0. Diváků 80

Rozhodčí Janda David, Maroušek, Havránek, DS Rauch Pavel.

M.Touškov -  Chlumčany 2: 1 ( 1: 0)

Branky: Havel, Karbusický - Tomášek; ŽK: 1:3; ČK: 0:1

Zruč -  Rozvadov 1: 4 ( 0: 2)

Branky: Egermaier - Janoušek 2, Čížek 2; ŽK: 3:1

Sp.Poříčí  - Senco B 0: 1 ( 0: 0)

Branky: Kalaš; ŽK: 5:1

Žihle  - Ch. Újezd 2: 0 ( 0: 0)