KP mužů 9. kolo 5. – 6.10.

KRAJSKÝ PŘEBOR   -  MUŽI

BILANCE KOLA – NULOVÝ ZISK A TUCET OBDRŽENÝCH BRANEK

Deváté kolo krajského přeboru  dopadu z pohledu podzimního vystoupení  pro týmy z Pošumaví  zatím nejhůře. Tucet obdržených branek, pouze jediná branka v síti soupeřů a co je nejhorší  je nulový bodový zisk. Pokud někdo z příznivců svých klubových barev očekával, že Klatovy naváží na předchozí úspěšné výsledky na hřišti jednoho z nečastějších soupeřů v posledním desetiletí Slávie Vejprnice, pak by zklamán , neboť souboj dvou sousedů v tabulce které od sebe dělil pouze jediný bod skončil jednoznačným výsledkem pro domácí Slávii. Obdobně dopadl i optimisticky  zaměřený příznivec Startu Luby, pokud doufal, že se Startu doma podaří prolomit zatím neúspěšnou bilanci s Holýšovem se kterým nezískal ani bod a na tom se  také po sobotním duelu v Lubech nic nezměnilo. Zachována  zůstala dosavadní neúspěšná  bilance druhého týmu minulého ročníku krajského přeboru FK Horažďovice na hřištích soupeřů . Tři zápasy, stejný počet proher a skóre 3:9 znovu odsunula tento tým do spodních pater kde je dělí jediný bod od předposledního Startu Luby.

Konečné resumé -  byl to v krajském přeboru neúspěšný víkend trojlístku týmů z Pošumaví .

LUBY - FK HOLÝŠOV 0 : 4 (0 : 2)

V dalším utkání krajského přeboru mužů přivítali domácí na svém hřišti hosty z  Holýšova.  Úvod utkání patřil domácím hráčům, kteří si vytvořili několik slibných příležitostí, ale žádnou z nich nedokázali využít. Hosté naopak dali domácím lekci s produktivity, když z minima šancí  vytěžili maximum a každou chybu v domácí obraně  potrestali. Již v 8. minutě utkání domácí prohrávali 0 : 1, když po standardní situaci ztratili míč a hosté z rychlého protiútoku a perfektní kombinaci vyšachovali domácí obranu a Josef Schamberger nedal domácímu Kalašovi žádnou šanci. Domácí měli i po úvodní brance hostů územní převahu, ale scházela přesná finální přihrávka a důraz před brankou hostů a ze šancí, které si ještě vytvořili, nedokázali žádnou přesně zakončit. Ve 42. minutě to byli znovu hosté, kteří získali míč po nepřesné rozehrávce a přesnou kombinací zvýšili na 0 : 2. Autorem branky byl Jeniš Petr. Úvod druhé půle patřil hostům, kteří již ve 47. minutě zvýšili po rohovém kopu Tomášem Levičkou už na 0 : 3 a prakticky rozhodli o osudu utkání. Domácím se pak vůbec nedařilo, veškeré jejich akce končily před trestným územím hostů nebo nepřesným zakončením. Naopak hosté předváděli, jak se mají zahrávat standardní situace. Po jedné z nich  zvýšili už na 0 : 4, když přesně rozehraný přímý kop v 68. minutě k přední tyči zakončoval  Majlát Petr. V 79. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Milan Tyr, domácí ale ani v závěrečném náporu branku nedali a tak utkání skončilo jednoznačnou výhrou hostů z Holýšova.

Branky: 8. Schamberger Josef, 42. Jeniš Petr, 47. Levička Tomáš, 68. Majlát Petr

Rozhodčí:Kastl Jan, Langmajer Lukáš, Klička Jiří;ŽK:            3 : 3;ČK:0 : 1(79. Milan Tyr). Diváků : 80     .

Sestava domácích: Kalaš Jan, Voráč Jan, Křížek Karel, Koželuh Vojtěch, Sýkora Filip, Šnour Daniel,  Turner Václav, Pelouch Filip a Čížek Aleš, Pivoňka Marek a Nešpor Jakub, sřídali  Šůs Miroslav, Voráček Přemysl, Mlejnek Aleš, Sydorenko Vasyl a Havlovic Marek.

Sestava hostů: Mička Karel, Tyr Milan, Baxa Roman, Levička Tomáš, Trhlík Pavel, Vrba Josef, Majlát  Petr, Schamberger Josef, Panuška Tomáš, Jeniš Petr a Lukáš Martin, střídali Vachtl Miroslav a Chvojka Libor.

VEJPRNICE  - KLATOVY   4 : 0 ( 2: 0)

Martin Janda.

Nemohoucnost vstřelit branku na venkovním hřišti pokračovala i ve Vejprnicích. První šanci zápasu měl na hlavě Kadlec, druhou brankovou příležitost neproměnil Meszároš, který přehazoval brankáře, ale branku netrefil. Naopak domácí udeřili z první větší šance a bylo to v době, kdy jsme začínali mít největší tlak. Druhý gól přidali domácí ještě do poločasu po střele zpoza vápna. Těsně před poločasovou přestávkou poslal hlavní rozhodčí do sprch domácího brankáře, který nakopl ležícího Meszároše. Druhý poločas jsme obléhali Vejprnickou branku, ale příležitost ke vstřelení gólu jsme si nevypracovali. Naopak soupeř přidal dva góly a dal nám lekci z produktivity, z pěti střel čtyřikrát skóroval!

Branky: Hora 2, Grätsch, Lhotka; ŽK: 3:1; ČK: 1:0 . Diváků 110

Sestava: Herman - Cihlář, Janda, Šinál, Brož - Sýkora, Skala, Matějka Daniel, Meszároš, Páleník - Kadlec; Střídali: Lorenc, Rendl, Lužný, Štengl, Šmejkal. Trenéři: Jakš, Dlesk

Koloveč  - Hor.Bříza 6: 2 ( 3: 1)

Branky: Došek T. 2, Pavlík 2, Došek L., Kadlec - Paukner 2; ŽK: 0:1. 320 diváků.