OKRESNÍ PŘEBOR MUŽI 7.(9.hrané) kolo 5.-6.10.

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

V JANOVICÍCH POD REFLEKTORY  PADLO ŠEST BRANEK

Ve snaze o zpestření  se postaraly oba aktéři  jednoho ze sedmi utkání 9. hraného kola okresního přeboru mužů v Janovicích. Domácí se dohodli se soupeřem z Bolešin, že tento duel sehrají večer od 19:00 hodin pod reflektory. Za řízení  zkušené trojice rozhodčích Habady, Javorského a Lažánka  se tak odehrál atraktivní zápase ve kterém viděli diváci šest  branek, všechny do sítě hostů.  Ještě dříve než začalo toto klání se odehrály další dva zápasy které skončili  na nejvyšší okresní soutěž již fotbalovými a ne hokejovými výsledky.  Nečekaný průběh měl duel v Hrádku kde druhý tým tabulky v souboji s poslední Železnou Rudou  rozhodl o očekávané výhře Svatoboru až dva góly v posledních pěti minutách.  Zápas ve  Vrhvači  s příchutí derby rozhodl po remízovém průběhu s penaltový rozstřel ve kterém  se štěstí přiklonilo na stranu hostů.  Tradičně nejvíce branek na podzim padá v utkáních  ve kterých hraje lídr tabulky Haas Chanovice.    Haas je nejlépe střílející tým přeboru a znovu to potvrdil i na hřišti exúčastníka 1.B třídy ve Švihově jde na konto domácích přidal půltuctovou porci branek.  Natěšené příznivce konkurenčních klubů  Klatov a Lub dal vzhledem k derby záložních týmů možnost vidět malé derby ve kterém domácí nováček porazil lubsou rezervu . Posílená rezerva TJ Sušice v neděli dokonale zpackala svůj duel doma s Velkým Borem a ztrátou dvou bodů součastně i ztratila možnost výrazněji zasáhnout  v této fázi OP do boje o čelo tabulky. Pro Velký Bor je úspěch v Sušici naopak povzbuzením , když  paradoxně tento tým získal ze čtyř zápasů venku pět bodů , tedy stejně jako z pěti zápasů odehraných na domácím hřišti.

VRHAVEČ   -   BĚŠINY  1 : 1(1 : 1) PK 3 : 5.

Jindřich Pacner

Očekávané derby mezi celky Vrhavče a Běšin sliboval dle posledních výsledků a předvedených výkonů atraktivní duel.Samotné utkání ovšem příliš fotbalové krásy nenabídlo.Zápas se odvíjel převážně ve středu hřiště a mezi velkými vápny.Hosté se ujali vedení ve 33',kdy domácí záloha až příliš ustupovala před protihráčem,který běžel s míčem od půlky hřiště a dostal tak dostatek času na přesnou přihrávku do vápna na F.Petrželku,který v pok.území vystřelil podél vybíhajícího O. Pressla a na vzdálenější tyči doklepával do opuštěné branky M.Vališ 0:1.Hosté se ovšem ze svého vedení dlouho neradovali a ve 38' bylo srovnáno,kdy po chybě hostujícího gólmana,který minul vysoký balón se míče zmocnil T.Vejskal a srovnal na 1:1.Tímto stavem také skončil I.poločas.

Ani II. poločas nenabídl divákům příliš fotbalové krásy a spíše se začalo na hřišti více přiostřovat v osobních soubojích.Ani jeden ze soupeřů neměl příliš brankových příležitostí při kterých by změnil remízový stav utkání a na řadu tak opět přišly penalty.V těch byli šťastnější hosté a z Vrhavče si odvážejí 2 body.

Sokol Vrhaveč: O.Pressl-L.Lorenc,V.Mayer,M.Skřivánek,J.Skřivánek-T.Vejskal,M.Minařík (K), J.Pacner,K.Mundl-A.Krýsl,T.Jandečka

Branky: 38. Vesjkal Tomáš - 33. Vališ Miroslav. Rozhodčí Josef Abraham. ŽK 3:2. Diváků 60.