Úvodní stránka
Region
Města a obce
Kultura, zábava
Sport
Úřady, instituce, spolky
Ubytování, pohostinství
Firmy, komerce
Praktické informace

Informační server ŠumavaNet.CZ
ABC Šumava - vše co chcete a potřebujete vědět
Boubín - domovské stránky

Doporučujeme :

Ing. Jaroslav Komora, CSc. , výrazná regionální osobnost

Měsíčník Rozhled
Vítejte na chodském rozcestníku, jehož cílem je roztřídit a přehledně zpřístupnit zajímavé zdroje o regionu.

Inzerujte - Šumava - Ubytování Šumava - novinky

Ubytování Šumava - novinky

Přečtete si ...
Co se děje v regionu? Pořádáte akce? Zapisujte, sdílejte a propagujte.
O letošních vánocích zažije Strašín na Šumavě pozoruhodnou kulturní a duchovní událost. Na hlavní oltář místního poutního kostela se vrátí dlouho postrádaná středověká socha Panny Marie s Ježíškem, která tu byla zcizena neznámým pachatelem už před 27 lety.
Šumavské Kašperské Hory se mohou právem chlubit velmi starou tradicí betlémářství. Činnost betlémářů tu můžeme vystopovat minimálně do doby baroka. Kolekci betlémů s početnými figurkami opatruje ve svých sbírkách místní Muzeum Šumavy.
V kategorii do 499 obyvatel se v soutěži Jihočeši třídí odpady 2017 umístily obce Kvilda, Stožec a Mirkovice. Starosta obce Kvilda Václav Vostradovský není při vyhlašování žádným nováčkem - od roku 2013 pravidelně přebírá diplom za první místo, přestože ještě v roce 2012 se obec neumisťovala ani v první pětici nejlepších.
1.1.2018 na klatovském náměstí od 17:30, kvůli ohňostroji dojde k uzavírce komunikací, omezení provozu a parkování
V malebném prostředí zmodernizované budovy na kraji obce ve směru z Lenory se uskutečnil křest ojedinělé knihy o pralesech. Po loňské knize 25. let – 25. Příběhů Národního Parku Šumava je tato druhá kniha tentokráte o pralesech.
Pro volarský koncert, si tři dámy a mladý muž připravily hudbu starých mistrů. Pod kostelní lodí se začalo skladbou Georga Friedricha Handela Hallelujah (z oratoria Mesiáš).
SAX WORK QURTATETu patřil druhý adventní koncert v kostele svaté Kateřiny Alexandrijské ve Volarech.
Program vysílání televize
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Plzeňský kostel U Ježíška byl jedním z dvaceti míst po celé republice, kde se rozhořely svíčky na památku zesnulých dětí v rámci vzpomínkového večera Zapalme svíčku za zemřelé děti.
Jedná se o třináctistupňový ležák, jehož chuť je zvýrazněna přidaným pšeničným sladem a vysokým podílem českého aromatického chmele Žateckého poloraného červeňáku.
Našim pražským čtenářům doporučujeme výstavu známého šumavského fotografa v atriu budovy MCEVI Fakulty životního prostředí
Ve společenského sálu radnice o čtrnácté hodině začalo peklo...
Základní umělecká škola ve Volarech a Římsko katolická farnost Volary zahájily adventní dny ve městě koncertem žáků ZUŠ...
Ve Volarech se na nově zrekonstruovaném náměstí prodávalo vánoční zboží...
Videoreportáž
Videopozvánka
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
První svíci na adventním věnci v kostele Narození Panny Marie v Klatovech rozžalo malé dítě. Nastal čas adventní. Čas pro zklidnění ve vánočním shonu.
Když do Volar 15. října 1899 přijel první vlak byla to velká sláva. Po více jak sto letech provozu Českých drah na Šumavských lokálkách přijde s novým jízdním řádem nový dopravce, a možná to bude též sláva.
V Dýšině se konala v pátek dražba obrazů a plastik českých umělců, které byly předtím vystaveny v Galerii Klenová. Aukce se aktivně zúčastnil i prezidentský kandidát Pavel Fischer.
neděle 3. prosince v 15:00 hodin, Velhartice, kostel na náměstí
Kavárna Sirkus - Kino Sušice, 16.12.2017, 14-20 hodin
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Maketa vlaku, kterým se přepravovali českoslovenští vojáci za první světové války pomalu opouští okres Prachatice. Nejdříve na Prachatickém nádraží a v tomto týdnu stál ve Vimperku, odkud odjede do Sušice.
V Lenoře po měsíční pauze opět peklo...
Pozvánka na tradiční MIKULÁŠSKOU BESÍDKU s pohoštěním, nadílkou a bohatým kulturním programem - na staroslavné faře v Kašperských Horách - v sobotu 2.prosince 2017 od 16,00 hodin.
Jediný koncert skupiny Limetal /Citron/ v jižních Čechách. KD Katovice 16.12.2017
Kniha Tajemství šumavských vod III je věnována jezerům a slatím a seznamuje čtenáře i se spisovateli, básníky, malíři, fotografy, skladateli, historiky a s dalšími osobnostmi, které jezera a slatě inspirovaly k tvorbě, která nám přibližuje nejen současnou, ale především minulou Šumavu. Slatě, rašeliniště a mokřady, v minulosti zmiňované jako třesaviště, bahna a černavy, představují nejméně známou a nejtajemnější kapitolu Šumavy.
Ohlédnutí za besedou spojenou s promítáním videí a fotografií z oblasti nechvalně známé jaderné elektrárny v Černobylu
Viktoria dokonala odplatu rumunskému FCSB vítězstvím 2:0, díky kterému si zajistila postup do jarních bojů Evropské ligy.
Šumava - krajina pod sněhem je nová kniha z ediční řady Seidelova Šumava vydaná Českokrumlovským rozvojovým fondem. Název plně vystihuje obsah knihy a jakoby na objednávku s ním ladila i zasněžená krajina při jejím křtu 21. listopadu na Kvildě
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Suverenní řád Maltézských rytířů pečuje celoročně o skupinu lidí bez domova, které v neděli pozval na mši svatou do řádového kostela Panny Marie v Praze. Kromě nich byla pozvána skupina kurdských a arabských křesťanů ze Sýrie a Iráku, kteří zde žijí již několik let.
Vzpomínka a zamyšlení v souvislosti s proběhlým Dnem veteránů
Tuto zemi přijel do Volar reprezentovat Teodor Buzu a není to poprvé. Vernisáž, ve Volarech zaplnila volarskou galerie téměř vysokou návštěvou a zahájil ji velvyslanec Moldavské republiky v České republice Vitalie Rusu. Na úvod přivítal pana velvyslance na půdě volarské galerie Vít Vavřinec Pavlík, předseda Akademie Jihočeských výtvarníků.
Předání byli také přítomni Petr Uhl a Anna Šabatová. Večer moderovala Lída Rakušanová, bývalá hlasatelka rádia Svobodná Evropa.
Plzeňský biskup Tomáš Holub společně s emeritním biskupem Františkem Radkovským a ředitelem Diecézní Charity ing. Jiřím Lodrem ocenili práci dobrovolných spolupracovníků diecézní Charity.
Součástí vystoupení bude i Krylova poezie a příběhy perzekvovaných duchovních. Hostem bude novinářka Lída Rakušanová.
Na Kubově Huti se na svatého Martina 11. 11. v 11.00 hodina zvednula dolní základna dětského vleku v lyžařské škole a hlásí na zimu jsme připraveni.
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Videoreportáž
Požár zachvátil střechu a podkroví jednoho křídla zámku. Po druhé hodině ráno se hasiči museli stáhnout, protože se pod nimi začaly propadat prohnilé trámy a hasiči mohli provádět hasební zásah pouze z venku a z výškové techniky.
Nabízíme mediální spolupráci každému kdo chce intenzivně a výhodně informovat o své činnosti velké množství čtenářů.
Příspěvky označené ikonou [P] jsou placená inzerce. Informujte se o výhodných možnostech inzerce.

Diskusní fórum

Internetová diskuse o všem co souvisí s regionem a to třeba i vzdáleně.

Databáze akcí - kulturních, sportovních, komerčních,...
Programy kin, divadel, klubů, galerií, muzeí,...


Pořádáte zajímavé akce a chcete aby se o nich vědělo ? Víte o něčem zajímavém ? Neváhejte a zdarma zapisujte !!!

Adresář osob zaregistrovaných na regionálním serveru ŠumavaNet.
Místo pro setkání lidí se vztahem k regionu.
Členové mohou zapisovat příspěvky diskusního fóra, akcí a dalších databází.

Připomínky, náměty a dotazy posílejte, prosím, správcům serveru :
Informační server ŠumavaNet.CZ
Mgr. Pavel Hladký, e-mail : phladky@sumavanet.cz
tel : 0186/322 410 , 0604/828331.

Můžete využít následující formulář :

Jméno  
E-mail nebo telefon