Apartmán Lenora - Ubytování Šumava

Apartmán Lenka, Lenora, Šumava
Samostatný Apartmán Lenora je určen k celoročním pobytům návštěvníků Šumavy. Nachází se v centrální části obce Lenora v bytovém domě čp. 87 v přízemí.

Nabízíme příjemné a moderni ubytování po kompletni renovaci pro 2 osoby.

Apartmán Lenora o celkové ploše 56 m2 disponuje obývacím pokojem s TV, ložnicí, koupelnou (vana), WC a kuchyní vybavenou lednicí s mrazákem, sporákem s troubou, mikrovlnkou, rychlovarnou konvicí.

Umístění Apartmánu Lenora je ideální vzhledem k požadovaným službám, vše je v okruhu 100 - 300 m. Dopravní spojení, restaurace, nákupní středisko, pošta, infocentrum.

Je nám líto, ale ubytování s domácími zvířaty není možné.

Cena za celý aparmán

Cena za apartman je 800,- Kč/noc + obecní poplatek

Kontakt

Tel.: 776 790 962

Email: apartmanlenora@seznam.cz

Adresa: Lenora č.p. 87, PSČ 384 42

Lenora a okolí

Šumavská obec Lenora (německy Eleonorenhain) se nachází v okrese Prachatice v Jihočeském kraji, 7 km západně od Volar. Leží pod vrchem Ptáčník (868 m) na břehu řeky Teplá Vltava.

Známou technickou památkou je zděná pec na chleba, postavená v první polovině 19. století, ve které se dodnes poslední sobotu v měsíci veřejně peče voňavý chléb.

Přes řeku Vltavu stojí další unikátní památka - krytá dřevěná lávka z roku 1870, zvaná rechle. Rechle sloužily k zadržování a postupnému vypouštění dřevěných polen, které byly plaveny po Vltavě do papíren ve Větřní.

Okolí Lenory je jako stvořené pro rybaření, vodní a pěší turistiku a v neposlední řadě cykloturistiku.

Největším a také nejkvalitnějším zimním lákadlem je pro lyžaře 12 km vzdálený Mitterdorf na německé straně Šumavy.

Mapa

Další fotografie